Скрипник, А.
    Доларизація економіки та динаміка валютних активів домашніх господарств [Текст] / А. Скрипник // Вісник Національного банку України. - 2003. - № 2. - С. 8-15
Рубрики: Домашні господарства--Валютні активи





    Козюк, В. В.
    Актуальні питання теоретичного обгрунтування офіційної доларизації в умовах глобалізації економіки [Текст] / В. В. Козюк // Актуальні проблеми економіки. - 2004. - № 10. - С. 33-42. - Бібліогр.:14 назв.
Рубрики: Глобалізація економіки--Світові фінансові ринки--Монетарна політика--Офіційна доларизація





    Міщенко, Володимир.
    Доларизація: причини та наслідки для економіки України [Текст] / В. Міщенко, А. Сомик // Вісник Національного банку України. - 2007. - № 5. - С. 28-31 : Граф.: 4. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Валютний ринок--УКРАЇНА
Анотація: У статті вісвітлено результати аналізу рівня долеризації вітчизняної економіки, узагальнено основні його причини та наслідки, розглянуто можливі напрями зниження.


Дод.точки доступу:
Сомик, Анжеліка




    Паливода, Костянтин.
    Доларизація грошового обігу як гальмо інвестиційної активності в Україні [Текст] / Костянтин Паливода // Банківська справа. - 2009. - № 5. - С. 32-39. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Грошовий обіг в Україні
Анотація: Розкривається фактично багатовалютний характер грошового обігу в Україні. Доларизація розглядається як гальмо інвестиційної активності. Пропонується національний фінансовий інструмент зберігання заощаджень.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Нідзельська, І. А.
    Вплив валютного регулювання на розвиток вітчизняної економіки [Текст] / І. А. Нідзенський // Фінанси України. - 2010. - № 2. - С. 83-88. - Библиогр.: с. 86 (5 назв)
Рубрики: Економіка України--Доларизація
Анотація: Розглянуто вплив високого рівня доларизації на розвиток вітчизняної економіки та запропоновано шляхи його зниження.





    Козюк, В. В.
    Глобалізаційні фактори фінансової доларизації [Текст] / В. В. Козюк // Фінанси України. - 2010. - № 12. - С. 44-57. - Библиогр.: с. 53 (21 назва)
Рубрики: Фінансова стабілізація--Доларизація
Анотація: Виявлено структурні зрушення у сфері монетарних і фінансових процесів, які демонструють посилення зв'язків між глобалізацією та фінансовою доларизацією, окреслено дію каналів зв'язку між глобальними умовами запозичень та доларизацією.





    Козюк, В. В.
    Стратегічні елементи системного поєднання напрямів дедоларизаційної політики в Україні [Текст] / В. В. Козюк, Н. І. Атамась // Фінанси України. - 2011. - № 5. - С. 104-111. - Бібліогр.: с. 109 (7 назв)
Рубрики: Монетарна політика--Доларизація--Дедоларизація--Україна
Анотація: Розглянуто необхідність проведення Національним банком України ефективної монетарної політики, проаналізовано панівні тенденції у сфері доларизації, досліджено та аргументовано основні напрями політики дедоларизації вітчизняної економіки.


Дод.точки доступу:
Атамась, Н.І.




    Харевич, Андрій.
    Еволюція доларизація [Текст] / Андрій Харевич, Олександр Диба // Банківська справа. - 2013. - № 2. - С. 90-97. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Національна валюта--Доларизація
Кл.слова (ненормовані):
офіційна доларизація -- неофіційна доларизація -- напівофіційна доларизація -- бівалютна система -- міжнародна валютна ліквідність
Анотація: У статті аналізуються причини виникнення доларизації та її форми, а також вплив на виконання національними валютами функції грошей у країнах з перехідною економікою, зокрема в Україні.


Дод.точки доступу:
Диба, Олександр
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Швайко, Михайло.
    До питання про створення ефективної кредитно-грошової системи України [Текст] / Михайло Швайко // Банківська справа. - 2013. - № 9-10. - С. 70-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна система в Україні
Кл.слова (ненормовані):
доларизація -- незбалансованість економіки
Анотація: Висвітлюється необхідність створення ефективної грошово-кредитної системи в Україні. В основі нового запропонованого підходу - емісія грошей на базі комерційних боргових зобов’язань, що переорієнтує банки з гонитви за легким збагаченням за допомогою великих процентів від споживчих кредитів на вкладання грошей у розвиток виробництва.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Плачинда, Вікторія.
    Доларизація в Україні: тенденції розвитку та чинники виникнення [Текст] / Вікторія Плачинда // Банківська справа. - 2014. - № 1-2. - С. 73-83 : граф. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Економіка України--Доларизація
Кл.слова (ненормовані):
кредитна доларизація -- депозитна доларизація -- неофіційна доларизація
Анотація: Наводяться результати дослідження тенденцій розвитку доларизації в Україні та узагальнюються основні чинники,які зумовлюють значний рівень доларизації вітчизняної економіки. Розуміння цих чинників стане фундаментом для розробки комплексу заходів, спрямованих на зменшення маштабів доларизації в Україні.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Полозенко, Д. В.
    Монетарна і фіскальна політика в умовах бюджетного дефіциту України [Текст] / Д. В. Полозенко // Економіка АПК. - 2015. - № 2. - С. 36-42 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Монетарні методи--Україна
   Податкова політика--Україна

   Державні фінанси--Дефіцит

Кл.слова (ненормовані):
валютні резерви країни -- доларизація -- податкова реформа -- кредитні відносини
Анотація: Розглянуто механізм монетарної та фіскальної політики. Визначено умови запровадження інфляційного таргетування в Україні.





    Ластовецька, Роксолана.
    Взаємовплив обсягу неофіційних грошових переказів та рівня доларизації економіки України [Текст] / Роксолана Ластовецька // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 6. - С. 355-362 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Фінанси України--Грошовий обіг--Валютні резерви--Доларизація економіки
   Міжнародні фінансові відносини--Міжнародна міграція капітала--Грошові перекази в Україну

Анотація: У статті висвітлено проблему обліку неофіційних переказів трудових мігрантів. Емпірично обґрунтовано існування залежності між рівнем доларизації економіки й обсягами неофіційних грошових переказів. Визначено пріоритетні напрямки державної політики у сфері міграції та грошових переказів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Версаль, Н. І.
    Тенденції доларизації банківського сектора України [Текст] / Н. І. Версаль, А. В. Ставицький // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 4. - С. 106-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківський сектор --Доларизація--Валютні депозити--Розміщення--Україна
Анотація: Розкрито підхід до визначення доларизації банківського сектора та запропонована модель оцінювання швидкості прийняття рішень фізичними особами щодо розміщення банківських валютних депозитів.


Дод.точки доступу:
Ставицький, А. В.




    Версаль, Наталія.
    Компаративний аналіз кредитної діяльності банків з вітчизняним та іноземним капіталом [Текст] / Наталія Версаль, Галина Глущенко // Банківська справа. - 2017. - № 4. - С. 101-111 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система України--Кредитна діяльність
   Банківська система України--Іноземний капітал

Кл.слова (ненормовані):
кредитування -- доларизація
Анотація: Мета статті - з’ясувати особливості кредитної діяльності банків з іноземним та вітчизняним капіталом упродовж 2010-2016 рр. Дослідження проводилось на основі вибірки за найбільшою кількістю активів станом на 1 січня 2017 р. з п’яти банків з вітчизняним капіталом та п’яти банків з іноземним капіталом, а також по банківській системі України в цілому.


Дод.точки доступу:
Глущенко, Галина
Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Версаль, Наталія.
    Банківське кредитування в країнах Східного партнерства: виклики та тенденції розвитку [Текст] / Наталія Версаль // Банківська справа. - 2019. - № 1. - С. 103-117 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська діяльність--Кредитування
   Банківське кредитування--Міжнародне

Кл.слова (ненормовані):
банківські кредити -- доларизація банківських кредитів -- проблемні кредити -- процентна маржа
Анотація: Метою статті є висвітлення викликів, які постали перед банками у сфері кредитування у країнах Східного парнерства у 2008-2017 рр., а також подальших перспектив розвитку банківського кредитування. Дослідження проводилось на основі аналізу таких показників, як темпи приросту обсягів кредитування, відношення обсягів валових кредитів до ВВП, відношення обсягів сформованих резервів за кредитами до валових кредитів, а також відношення проблемних кредитів до валових кредитів.

Є примірники у відділах:
(05.07.2019р. - Б.ц.) (вільний)




    Єщенко, Петро.
    Україна у борговій пастці МВФ [Текст] / П. Єщенко // Економічна теорія. - 2020. - № 1. - С. 19-36. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Міжнародний валютний фонд--Кредитування--Співробітництво--Україна
   Міжнародні валютні відносини--Фінансова політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
макроекономічні індикатори -- зовнішній борг -- внутрішній борг -- боргова пастка -- державні зобов'язання -- доларизація
Анотація: Розкрито особливості політики кредитування України з боку МВФ в умовах здійснення економічних реформ. На підставі аналізу значного масиву статистичних та емпіричних матеріалів автор доводить неспроможність і провал радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні і розвиток негативних процесів у ній, які призвели її до витіснення на узбіччя країн "золотого мільярда" як сировинного придатка. Політика кредитування України з боку МВФ сприяла зростанню зовнішнього та внутрішнього боргу країни і впровадженню іноземного капіталу в усі сфери її життєдіяльності. Для звільнення України від фінансово-кредитної залежності пропонується стимулювати національну економіку шляхом випереджального зростання заробітної плати і пенсій, що сприятиме зростанню купівельної спроможності населення і підвищенню ділової активності.





    Чугунов, Ігор.
    Міжнародні фінанси в умовах глобалізації [Текст] / Ігор Чугунов, Галина Кучер // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 6. - С. 67-82. - Бібліогр.: с. 79-80
УДК
Рубрики: Міжнародні фінанси--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
доларизація -- валютні відносини -- національна банківська система -- фінансові відносини
Анотація: У статті розкрито особливості розвитку міжнародних фінансів під впливом загальних і специфічних чинників національного та загальноосвітнього розвитку. Визначено детермінанти впливу глобалізаційних процесів на міжнародні фінанси. Узагальнено вплив трансформаційних процесів на світову фінансову систему. Розглянуто регулюючу роль міжнародних інституцій у забезпеченні розвитку, упередженні та подоланні кризових явищ у системі міжнародних фінансів.


Дод.точки доступу:
Кучер, Галина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Береславська, Олена.
    Доларизація та її вплив на ефективність грошово-кредитної політики в Україні [Текст] / О. І. Береславська, А. І. Шкляр // Фінанси України. - 2022. - № 2. - С. 58-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Доларизація--Грошово- кредитна політика--Інфляція--Україна
Анотація: У статті розглянуто феномен доларизації, її видів, прояву та впливу на монетарну сферу держави. Узагальнено сучасну практику і підходи, що використовуються країнами світу для зниження її рівня в національних економіках.


Дод.точки доступу:
Шкляр, Андрій




    Лихограй, Дмитро Володимирович.
    Доларизація економіки України: причини і наслідки [Текст] / Д. В. Лихограй, З. М. Гадецька // Молодий вчений. - 2015. - № 4 (19): Ч. 1. - С. 104-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Доларизація--Причини і наслідки
Анотація: Досліджено суть і види доларизації економіки. Розглянуто причини і наслідки доларизації економіки в Україні. Запропоновано рекомендації щодо активізації державної політики дедоларизації.


Дод.точки доступу:
Гадецька, Зоя Митрофанівна