Боднар, Т.
    Добросовісність, розумність та справелдивість як принципи виконання договірного зобов'язання [Текст] / Т. Боднар // Юридична Україна. - 2005. - № 3. - С. 39-46
Рубрики: Цивільне право України--ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО
Анотація: У статті досліджується значення принципів добросовісності, розумності і справедливості при виконанні договорних зобов'язань та їх функціональне призначення

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Маковій, Віктор.
    Добросовісність в юридичному складі, що є підставою виникнення права власності [Текст] / Віктор Маковій // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 5. - С. 83-87. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Право власності
Анотація: Мета цієї статті полягає у дослідженні правової природи добросовісності та визначенні її місця у юридичному складі, що є підставою виникнення права власності за вітчизняним цивільним законоджавством.





    Павленко, Д.
    Добросовісність як доктринальна категорія цивільного права [Текст] / Д. Павленко // Право України. - 2008. - № 10. - С. 49-54. - Библиогр.: с. 54 (22 назви)
Рубрики: Цивільне право--Добросовісність
Анотація: Враховуючи принципову новизну наведеної категорії для цивільного законодавства України, на сьогодні актуальними є теоретичний аналіз поняття, правової природи та змісту добросовісності.





    Простибоженко, Тетяна Василівна.
    Добросовісність як основа набуття права власності за набувальною давністю [Текст] / Т. В. Простибоженко // Держава і право. - 2009. - Вип. 43. - С. 385-391. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Право власності--Цивільні правовідносини--Україна
Анотація: В даній статті здійснена спроба комплексного дослідження норм Цивільного кодексу та наукових підходів щодо визначення змісту категорії добросовісності, а також законодавчого досвіду інших держав, де передбачена добросовісність суб’єкта набувальної давності.





    Багач, Е.
    Застосування принципів справедливості, добросовісності та розумності у цивільному праві України [Текст] / Е. Багач // Юридична Україна. - 2009. - № 8. - С. 61-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України--Принципи
Кл.слова (ненормовані):
ДОБРОСОВІСНІСТЬ -- СПРАВЕДЛИВІСТЬ -- РОЗУМНІСТЬ
Анотація: Розглядається застосування принципів справедливості, добросовісності та розумності у цивільному праві України.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Бакалінська, Ольга.
    Оціночні категорії в цивільному праві та процесі України / О. Бакалінська // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 12. - С. 33-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова система--Формування норм чинного законодавства--Добросовісність, розумність, справедливість--Оціночні категорії
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: У статті аналізуються особливості законодавчого закріплення реалізації окремих оціночних категорій у цивільному праві вУкраїни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Примак, Володимир.
    Принцип добросовісності у контексті забезпечення верховенства права у відносинах цивільно-правової відповідальності [Текст] / Володимир Примак // Юридична Україна. - 2012. - № 8. - С. 68-77. - Бібліогр. в примітках: с. 76-77
Рубрики: Цивільно-правова відповідальність--Принципи--Добросовісність сторін
Анотація: У статті розглядаються окремі особливості дії принципу добросовісності у відносини цивільно-правової відповідальності, враховуючи його обов’язковість для законодавця, органів судової влади і учасників цивільних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Діковська, І.
    Добросовісність - принцип регулювання міжнародних приватних договірних відносин [Текст] / І. Діковська // Право України. - 2012. - № 9. - С. 118-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне приватне право--Договірне
Анотація: У статті розглядається роль принципу добросовісності у Принципах Європейського договірного права, Проекті спільних підходів та Віденська конференція ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 року.





    Простибоженко, Тетяна Василівна.
    Сутність і призначення набувальної давності крізь призму теорій її походження [Текст] / Т. В. Простибоженко // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 404-410. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Набувальна власність--Римське приватне право
   Римське приватне право

Кл.слова (ненормовані):
набувальна давність -- власник -- добросовісність
Анотація: Досліджуються теорії набувальної давності, які відображають існуючі підходи та уявлення щодо походження набувальної давності.





    Беляневич, О. А.
    Судові симуляції як антипод праву на суд [Текст] / О. А. Беляневич // Вісник господарського судочинства. - 2013. - № 4. - С. 87-97. - Бібліогр. наприкінці ст. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Судові рішення--Цивільний процес--Судді--Ухвали суду
   Судоустрій--Судова влада--Судочинство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
добросовісність, право на суд, судові симуляції, повна симуляція, зловживання правом, публічний порядок
Анотація: У статті досліджується антиправовий феномен судових симуляцій, які є порушенням публічного порядку в сфері судочинства і виявляються у використанні правана суд не за призначенням.





    Тобота, Ю. А. [Текст] / Ю. А. Тобота // Вісник господарського судочинства. - 2013. - № 4. - С. 147-152. - ібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Господарське право--Україна--Цивільний кодекс--Цивільний процес--Цивільна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
принципи цивільного права, справедливість, добросовісність, розумність, форми, способи, механізм реалізації принципів цивільного права
Анотація: У стватті розглянуті окремі аспекти реалізації принципу справедливості, добросовісності і розумності у цивільних правовідносинах.





    Полянський, Т.
    Зловживання процесуальними правами: юридичні засоби попередження та можливості їх удосконалення [Текст] / Т. Полянський // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 3. - С. 31-38. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Процесуальне право--Зловживання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зловживання правом -- адвокатська етика -- добросовісність
Анотація: У статті аналізується практика процесуальних зловживань та чинне процесуальне - цивільне, господарське, адміністративне, кримінальне-законодавство на предмет якості нормативного закріплення їх заборони. Встановлено, що спосіб закріплення заборони зловживання правом є типовим для всіх галузевих законів і кодексів, однак, він не дає змоги ефективно боротися із вказаним видом неправомірної поведінки. Запропоновано засоби удосконалення відповідного законодавства.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Примак, Володимир.
    Критерії визначення розміру відшкодування за завдану моральну шкоду / Володимир Примак // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 4. - С. 25-28
Рубрики: Цивільне право--Система критеріів--Зобов'язання
Кл.слова (ненормовані):
моральна шкода -- справедливість -- розумність -- добросовісність
Анотація: Аналізуються необхідність врахування критеріїв справедливого розміру відшкодування моральної шкоди.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Примак, Володимир.
    Змістовна визначеність засади розумності у правовому регулюванні відносин з відшкодування моральної шкоди [Текст] / Володимир Примак // Юридична Україна. - 2014. - № 5. - С. 37-45. - Бібліогр. в примітках: с.
Рубрики: Моральна шкода--Відшкодування
Кл.слова (ненормовані):
справедливість -- розумність -- добросовісність -- правомірність
Анотація: У статті розглядаються зміст і форми вияву засади розумності у механізмі відшкодування моральної шкоди. Автор аргументує необхідність розмежування справедливості, розумності й добросовісності як принципів цивільного права і функціонально визначених правових засобів. Доводиться неприпустимість ототожнення розумності з правомірністю поведінки особи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чернега, Віталій.
    Способи втілення принципу добросовісності в нормах сімейного права України [Текст] / Віталій Чернега // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 2. - С. 80-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Принципи права--Добросовісність
Кл.слова (ненормовані):
моральні засади суспільства -- презумпція добросовісності
Анотація: У статті виокремлено способи втілення принципу добросовісності в нормах сімейного права України. Проаналізовано норми Сімейного кодексу України, які встановлюють: вимогу добросовісної поведінки суб’єктів сімейного права; правила поведінки, які відповідають вимогам добросовісності; презумпцію добросовісності учасника сімейних правовідносин; спеціальні правові наслідки для учасника, який поводився добросовісно; спеціальні правові наслідки недобросовісної поведінки у вигляді санкцій або інших наслідків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Валентина.
    Розумність та добросовісність: світова практика застосування щодо відповідальності членів органів акціонерного товариства за його борги [Текст] / Валентина Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Відповідальність учасників--Світова практика
Кл.слова (ненормовані):
добросовісність -- розумність -- фідуціарні обов’язки -- посадова особа
Анотація: Стаття присвячена аналізу положень законодавства і правової доктрини України та інших країн щодо розуміння сутності категорій «розумність» та «добросовісність» у контексті можливості притягнення посадових осіб акціонерного товариства до відповідальності за його боргами. Зазначено, що в різних державах відповідний категоріальний апарат не лише має відмінну назву, але й відрізняється за смисловим навантаженням та розумінням у процесі правозастосування. Незважаючи на те, що органи акціонерних товариств не є суб’єктами правових відносин, законодавство багатьох країн передбачає можливість притягнення до відповідальності їх посадових осіб за борги юридичної особи. Категорії «розумність» і «добросовісність» у діях посадових осіб АТ мають оціночний характер. При цьому жодне із законодавств аналізованих країн не містить їх тлумачення, що створює додаткові складності в можливості доведення вини таких посадових осіб та покладення на них відповідальності за боргами АТ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Валентина.
    Вина юридичної особи: сучасний стан учення [Текст] / Валентина Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 160-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні особи--Цивільно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
протиправна поведінка -- розумність -- добросовісність
Анотація: У статті розглядаються питання вини юридичної особи як елемента складу цивільного правопорушення. Сучасний стан цивілістичної доктрини дозволяє усі висловлені погляди щодо розуміння вини звести до психологічної та поведінкової теорій. Вина юридичної особи як суб’єкта цивільної відповідальності може проявлятися у формі: вини її органів; вини її учасників; вини її працівників чи посадових осіб, які не є органами юридичної особи і виконують свої трудові функції.