Штепа, О. С.
    Тренінг "Актуалізація особистісної зрілості" [Текст] / О.С. Штепа // Практична психологія та соціальна робота. - 2005. - № 2. - С. 42-46 : табл. ; № 3. - С. 48-62 : мал.
Рубрики: Тренінги--психологія
   Особистість--Тренінг

Кл.слова (ненормовані):
Децентрація -- Самоприйняття
Анотація: В статті продемонстровано застосування тренінгу у підготовці спеціалістів - психологів, адже особистісна зрілість є одним з критеріїв ефективності діяльності психолога, головним інструментом у його роботі з клієнтом.






    Газнюк, Лідія Михайлівна.
    "Неподільна подільність" реального та уявленого [Текст] / Л.М. Газнюк // Філософська думка. - 2005. - № 4. - С. 76-92. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія буття
   Антропологія філософська

Кл.слова (ненормовані):
децентрація -- деконструкція -- образ "Я" -- феноменологія зусилля
Анотація: Автор має за мету феноменологічно з'ясувати механізми заміни символічних підстав суб'єктивного образу людини емпіричними та соціокультурними інсталятами (предметними значеннями). Вихідна ідея - про "неподільну подільність" реального та уявленого в персональному соматичному буття людини - бере початок у традиції Ж.Лакана. Персональне соматичне буття, з погляду екзистенційної антропології, можна означити як "неподільну подільність" реального і уявленого.





    Скороходько, К. В.
    Децентрація як механізм міжособистісного пізнання [Текст] / К. В. Скороходько // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 12. - С. 18-20. - Бібліогр. : 10 назв.
Рубрики: Спілкування--Міжособистісне
   Психологія особистості

Анотація: У статті децентрація розглядається як механізм, який забезпечує успішне міжособистісне спілкування. Децентрація ставиться поряд з ідентифікацією, рефлексією та емпатією у процесі міжособистісного пізнання. Стаття спрямована показати, що юнацький вік є найбільш сенситивним для становлення децентрації.





    Пентилюк, Марія
    Культура діалогу як основа формування мовної особистості [Текст] / Марія Пентилюк // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 1. - С. 2-4. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Ділове мовлення
   Українська мова--Культура мови

Кл.слова (ненормовані):
діалог -- діалогічне мислення -- культура діалогу -- децентрація -- емпатія -- діалогічна взаємодія
Анотація: У статті порушено проблему культури діалогу, що має важливе значення у вихованні мовної особистості учнів середньої школи та студентів ВНЗ. Автор аналізує різні погляди на діалог, діалогічне мовлення, культуру діалогу, розкриває зв'язок діалогу з культурою, намагається з'ясувати сутність понять "культура діалогу", "діалогічне мислення", а також функції культури діалогу та їх роль у спілкуванні.