Сергієнко, В.
    Двокрапка й тире в безсполучникових складних реченнях [Текст] : 9 клас / В. Сергієнко // Дивослово. - 2003. - № 12. - С. 39-40
Рубрики: Українська мова--Методика викладання





    Івахно, Г. Д.
    Двокрапка і тире при узагальнених словах у реченнях з однорідними членами. 5 клас [Текст] / Г. Д. Івахно // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 9. - С. 7-9. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Члени речення--Пунктуація--Методика викладання
Анотація: План-конспект уроку з української мови. Мета - систематизувати знання учнів про розділові знаки при однорідних членах речення, вміння вживати двокрапку і тире.





    Гальчанська, Л. І.
    Узагальнювальне слово при однорідних членах речення. Двокрапка і тире при узагальнювальних словах [Текст] : 5-й клас / Л. І. Гальчанська // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 31. - С. 4-5. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Члени речення--Українська мова--Методика викладання
Анотація: План проведення уроку з української мови в 5-му класі. Тема: "Узагальнювальні слова при однорідних членах речення".





    Калюжна, О. І.
    Двокрапка в безсполучниковому складному реченні [Текст] / О. І. Калюжна // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 34-36. - С. 25-29.
Рубрики: Речення--Пунктуація--Методика викладання
Анотація: Стаття пропонує конспект проведення уроку з української мови, тема якого "Розділові знаки у безсполучниковому складному реченні. Двокрапка".





    Андреєва, А. О.
    Узагальнювальні слова при однорідних членах речення. Двокрапка і тире при узагальнювальних словах. 5 клас [Текст] / А. О. Андреєва // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2014. - № 15. - С. 11-14
Рубрики: Уроки української мови--Розробки уроків
   Українська мова--Однорідні члени речення

Анотація: Конспект уроку української мови, мета якого поглибити знання учнів про однорідні члени речення, дати поняття про узагальнювальні слова при однорідних членах речення, пояснити вживання розділових знаків у реченнях з узагальнювальними словами.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Савченко, Ірина
    Пунктуаційна система збірки поезій "Кобзарь Т. Шевченка" (1840 р.) [Текст] / Ірина Савченко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
Кл.слова (ненормовані):
пунктуаційна норма -- розділові знаки -- кома -- тире -- двокрапка -- крапки -- дужки
Анотація: У статті описано пунктуаційну систему, використану в першому виданні книги "Кобзарь Т. Шевченка", що вийшла друком у Санкт-Петербурзі в 1840 році. Зроблено спрбу показати, як "ломоносовська" традиція пунктуаційних норм інтегрувала в українську друковану продукцію, висловлено також припущення, що в поетиному доробку геніального поета вжито розділові знаки, власноруч поставлені автором та додані вправною рукою типографського коректора. Аналіз графіки першодруку "Кобзаря Т. Шевчекна" дав змогу виявити вживання крапки (навіть коми) в кінці заголовків поетичних творів, крапок (трьох або чотирьох) для вираження багатозначності, роздуму, специфіку використання тире між синтаксичними одиницями, різними за метою висловлювання. Зазначимо непослідовне вживання коми при однорідних, відокремлених членах речення та вставних словах, розділових знаків (двокрапки, тире, коми з тире) між частинами складних речень та складних синтаксичних конструкцій, у реченнях із прямою мовою. Зафіксовано, однак, використання тире, як і в сучасному правописі, у безсполучникових складних реченнях зі значенням часу та зіставно-протиставних. Є спроба пунктуаційно виокремити в тексті вставлені конструкції. Окремі розділові знаки вжито невмотивовано і стилістично необгрунтовано, що,очевидно, пояснюється й специфікою синтаксичної будови Шевченкових поезій.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щур, Л. З.
    Узагальнювальне слово в реченні з однорідними членами. Двокрапка й тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами [Текст] : 5 клас / Л. З. Щур // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 9. - С. 4-6
Рубрики: Речення українське--Члени речення--Пунктуація--Уроки
Анотація: Урок з української мови в 5-му класі, мета якого поглибити знання учнів про однорідні члени речення, удосконалити вміння знаходити речення з однорідними членами, узагальнювальними словами, пояснювати розділові знаки в реченняхз однорідними членами за допомогою пунктуаційних правил.





    Горбунова, В. В.
    Безсполучникове складне речення. Розділові знаки (двокрапка) у безсполучниковому складному реченні [Текст] : 9 клас / В. В. Горбунова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 31-33. - С. 37-40
Рубрики: Речення українське--Українська мова--Уроки--Методика викладання
Анотація: Урок з української мови в 9-му класі за темою: "Безсполучникове складне речення. Розділові знаки (двокрапка) у безсполучниковому складному реченні".