Соболь, Ольга.
    Становлення медіально-мережевої парадиґми [Текст] / О. Соболь // Філософська думка. - 2008. - № 5. - С. 3-15. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія--Соціальна філософія
   Гуманітаристика

Кл.слова (ненормовані):
Універсалізм -- Космос -- Хаос -- Мережа -- Net-універсалізм
Анотація: Автор статті намагається вияснити щодо питання чи може мережевий універсалізм настільки ж кардинально перетворити новочасовий соціальний космос, як це свого часу зробив християнський універсалізм щодо античного соціального універсуму.





    Пролеєв, Сергій.
    Розум у злиднях [] / С. Пролеєв // Сучасність. - 2008. - № 5-6. - C. 104-111.
Рубрики: Наука--Розвиток
   Гуманітаристика--Українська

Кл.слова (ненормовані):
Суспільне життя -- Філософія
Анотація: Про українську гуманітаристику в контексті світових тенденцій.





    Гирич, І.
    Гуманітаристика Київського університету і Українська академія наук [Текст] : до 175-річчя з Дня заснування університету св. Володимира / І. Гирич // Історія в школах України. - 2009. - № 10. - С. 29-31.
Рубрики: Історія України, 19-20 ст.
   Вища освіта--Історія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Київський університет
Анотація: Йдеться про історію Київського університету, та його видатних випускників.





    Д. Д.
    Нотатки з Голівуду [Текст] / Д. Д. // Всесвіт. - 2010. - № 7-8. - С. 3
Рубрики: Міжнародні наукові конференції--Гуманітаристика
Анотація: В липні 2010 року в Лос - Анджелесі відбулася 8 Міжнародна наукова конференція з нових напрямів у гуманітаристиці "On new directions in the humanities".





    Усатенко, Г.
    Розширяючи кордони, наближаючи периферію. В Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася друга академічна дискусія у рамках проекту "Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом", яка зібрала науковців, філософів, культурологів і журналістів [Текст] / Галина Усатенко, Дмитро Дроздовський // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 11/12. - С. 82-89. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Культурологія--Українська--Загальні питання--Дискусії
Кл.слова (ненормовані):
цивілізаційний проект Україна Модерна -- виступи доповідачів -- М. Жулинський, Є. Бистрицький, Н. Висоцька, Т. Маленька, Л. Івшина, І. Бондаренко
Анотація: Увазі читачів запропоновано найважливіші фрагменти з виступів доповідачів у рамках дискусії в Інституті філології КНУ ім. Т. Шевченка. Учасники проекту порушили такі питання, як гуманітарна політика України, національна і пан'європейська ідентичність, глобалізаційні процеси в літературі та світі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Павко, А.
    Суспільні науки в контексті Європейської модернізації вищої освіти в Україні [Текст] / А. Павко // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 9. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Болонський процес--Модернізація освіти
Кл.слова (ненормовані):
Методологічна функція -- Гуманітаристика -- Болонський процес
Анотація: У статті висвітлено місце і роль суспільних наук в аналізі позитивних і негативних тенденцій модернізації вітчизняної освіти в контексті європейський вимог. Автор аналізує особливості впровадження Болонської декларації в Україні, указує на основні проблеми на цьому шляху. Наголошено на необхідність змістити акценти в діяльності Міністерства освіти в плані гарантування кожному ВНЗ права на самостійне визначення структури і змісту освіти, форми і методів навчальної та дослідницької роботи, залишивши за урядовою структурою право розробляти і визначати стратегію системи вищої освіти в цілому.



061
Ч-492


    Рупташ, Ольга.
    Смислові горизонти загальнонаукової парадигми знання [Текст] / Ольга Рупташ // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 541/542: Філософія. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Теорія пізнання--Наукове пізнання--Гуманітаристика

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72872 - Б.ц. (вільний)


061
Ч-492


    Облова, Людмила.
    Уловки гуманитаристики: шантаж и террор [Текст] / Людмила Облова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 563/564: Філософія. - С. 193-198. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Філософія--Гуманітаристика

Є примірники у відділах:
1 (28.02.2012р. Інв.В 73065 - Б.ц.) (вільний)




    Галич, Олександр.
    Вступ до літературознавства: нові видання [Текст] : рецензія / Олександр Галич // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 112-113
Рец. на : Моклиця Марія. Вступ до літературознавства / Марія Моклиця. - Луцьк : Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2011. - 468 с.;
Білоус Петро. Вступ до літературознавства / Петро Білоус. - К. : Академія, 2011. - 336 с.

Рубрики: Педагогіка вищої школи--Гуманітаристика--Підручники і навчальні посібники, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
філологічні спеціальності -- наукова дисципліна -- теорія літератури -- термінологічний словник
Анотація: Стаття є рецензією на навчальні посібники з літературознавства М. Моклиці та П. Білоуса. Рецензовані праці посядуть помітне місце серед підручників і навчальних посібників, що спрямовані на літературознвчу підготовку фахівців із філології.


Дод.точки доступу:
Моклиця, Марія \про твір\; Білоус, Петро \про твір\




    Поспішіл, Іво.
    Іван Франко і проблеми теорії літератури [Текст] : рецензія / Іво Поспішіл // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 114-116
Рец. на кн. : Гнатюк Михайло. Іван Франко і проблеми теорії літератури : навч. посіб. / Михайло Гнатюк. - К. : Академія, 2011

Рубрики: Педагогіка вищої школи--Гуманітаристика--Підручники і навчальні посібники, 21 ст.
   Літературознавці України , 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
україністика -- франкознавство -- літературна критика -- компаративістика -- генологія -- мультикультурні зв'язки -- культурологія
Анотація: Стаття є рецензією на книгу М. Гнатюка, яка продовжує його дослідження основних проблем українського літературознавства 19 ст. та ролі І. Франка в піднесенні теоретичного рівня науки про літературу в усьому слов'янському світі.


Дод.точки доступу:
Гнатюк, Михайло \про твір\; Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\




    Оржицький, Ігор.
    Про поета Чеотченка, літератора Вадимовича, блукання інтернетрями та інші знані й незнані українцям речі [Текст] / Ігор Оржицький // Слово і час. - 2014. - № 12. - С. 94-104 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Літературознавці України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
гуманітаристика -- текст -- часопис
Анотація: У статті подається характеристика першої в Іспанії публікації про Т. Шевченка та привертається увага до літературної, наукової та громадської діяльності В. Лесевича.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Лесевич, Володимир Вікторович (український літературознавець ; 1838-1905) \про нього\




    Мірошниченко, Дмитро.
    Класова ідентичність інтелектуала [Текст] / Дмитро Мірошниченко // Філософська думка. - 2014. - № 2. - С. 69-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Методологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
українська гуманітаристика -- соціологія інтелектуалів
Анотація: У цій статті мається на меті розглянути ідентичність інтелектуала, особливо в сучасному світі, можливості його самоїдентифікації та відмінності від інших подібних культурних феноменів.





    Нич, Ришард.
    Інноваційна гуманітаристика: текст як лабораторія. Традиції, гіпотези, пропозиції [Текст] / Ришард Нич ; пер. з пол. Людмила Бербенець // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 41-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Гуманітарні науки
   Літературознавство--Текстологія

Кл.слова (ненормовані):
теорія тексту -- кіберкультура -- мистецтво -- дисциплінарна криза
Анотація: У статті подано роздуми щодо сучасної дискусії про гуманітарні й точні науки, а також про наукову політику. Перспектива так званого "техноуніверситету" веде до поступової маргіналізації гуманітаристики.


Дод.точки доступу:
Бербенець, Людмила \пер. з пол.\




    Дмитренко, Микола.
    Духовні верховини Володимира Качкана (до 75-річчя від дня народження) [Текст] : рецензія / Микола Дмитренко // Слово і час. - 2015. - № 10. - С. 106-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Качкан Володимир. На гребені думки. Вибір праць у трьох томах / Володимир Качкан. - Івано-Франківськ : Місто-НВ, 2015. - Т. 1. - 396 с.; Т. 2. - 416 с.; Т. 3. - 242 с.

Рубрики: Літературознавці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
гуманітаристика -- теорія літератури -- краєзнавство -- пресологія
Анотація: Стаття є рецензією на вибрані праці українського літературознавця, фольклориста, письменника В. Качкана.


Дод.точки доступу:
Качкан, Володимир Атаназійович (укр. учений-історик і теоретик укр. літ. та етнокультури. Академік АН ВШ України (з 1993) ; 1940-) \про нього\


061
Ч-492


    Внутских, Александр.
    Универсализация человеческой сущности и развитие культурного синкретизма [Текст] / Александр Внутских, Оксана Гудошникова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2013. - Вип. 646/647: Філософія. - С. 3-7. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Філософія--Гуманітаристика


Дод.точки доступу:
Гудошникова, Оксана
Є примірники у відділах:
1 (31.03.2014р. Інв.В 74200 - Б.ц.) (вільний)




   
    Термінологія німецької класичної філософії [Текст] / Вахтанґ Кебуладзе [и др.] // Філософська думка. - 2016. - № 1. - С. 75-82
Рубрики: Філософія--Гуманітаристика
Кл.слова (ненормовані):
переклад -- філософський термін -- термінологія
Анотація: Стаття є результатом семінару, присвячений проблемам перекладу термінології німецької філософії, який відбувся в грудні 2015 року.


Дод.точки доступу:
Кебуладзе, Вахтанґ; Богачов, Андрій; Терлецький, Віталій; Бурковський, Ігор




    Єрмоленко, А.
    Проблеми перекладу понять, похідних від слова "Welt", в етиці, практичній філософії та соціології [Текст] / А. Єрмоленко, В. Кебуладзе // Філософська думка. - 2016. - № 3. - С. 117-118
Рубрики: Філософська антропологія--Гуманітаристика
Анотація: Обговорення проблеми перекладу з німецької понять, похідних від слова "Welt". Автори статті подають витяг з матеріалів семінару, присвяченого перекладу широковживаних у німецькій гуманітаристиці термінів, який відбувся в Україні на VІ Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" в липні 2016 року в Києві.


Дод.точки доступу:
Кебуладзе, В.




    Копанєва, Вікторія.
    Становлення цифрової гуманітаристики [Текст] / В. Копанєва // Вісник Книжкової палати. - 2018. - № 6. - С. 42-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна діяльність--Цифрова гуманітаристика--Візуалізація даних
Анотація: Проаналізовано зародження й розвиток цифрових гуманітарних наук в Україні та світі. Розглянуто основні напрями досліджень у сфері цифрової гуманітаристики: лінгвістичний аналіз, виявлення в текстах нових знань, візуалізація даних.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Леонід.
    Цифрова гуманітаристика в бібліотеці: від е-каталогу до наукометрії [Текст] / Л. Костенко, Т. Симоненко, О. Жабін // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2018. - N 4. - С. 3-9. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Соціокомунікаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
глобальна бібліометрика -- цифрова гуманітаристика -- цифрові технології -- бібліометричні платформи -- первинні наукові дані -- виділення знань
Анотація: Розглянуто особливості становлення цифрової гуманітаристики в світі. Висвітлено вплив інформатизації на процеси бібліографування та реферування репозиторіїв і проведення наукометричних досліджень. Обгрунтовано потребу реферування української наукової екстеріорики. Окреслено напрями розвитку цифрової гуманітаристики в бібліотеці, до яких віднесено формування баз первинних наукових даних, виділення з інформаційних масивів нових знань.


Дод.точки доступу:
Симоненко, Тетяна; Жабін, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філоненко, Ольга.
    Гуманітаристика у публічному просторі: харківський контекст [Текст] / Ольга Філоненко // Філософська думка. - 2017. - № 4. - С. 102-104
Рубрики: Освітні проекти
   Гуманітаристика

Анотація: Автор ділиться досвідом роботи з гуманітарним знанням та його трансляцією у публічну сферу на прикладі філософського факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна.