Татьков, В.
    Конституційне та законодавче підгрунтя для застосування принципу спеціалізації як критерію у розмежуванні судових юрисдикцій [Текст] / В. Татьков // Вісник Академії правових наук України. - 2013. - № 1. - С. 198-211. - Бібліогр.: 23 назв.
Рубрики: Судова юрисдикція--Принципи спеціалізації
Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- господарське судочинство -- адміністративне судочинство -- підвідомчість
Анотація: Стаття присвячена аналізу теоретичних і практичних аспектів конституційного та законодавчого підгрунтя для застосування принципу спеціалізації як критерію у розмежуванні юрисдикцій судових органів.





    Бобрик, Володимир.
    Спрощення судового розгляду справ з невеликою ціною позову: європейський досвід і перспективи в Україні [Текст] / Володимир Бобрик // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 4-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судочинство--Спрощення--Європейський досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правосуддя -- цивільне судочинство -- господарське судочинство -- ціна позову -- європейські стандарти
Анотація: Розкриваються перспективи запровадження в цивільне та господарське судочинствоУкраїни спрощеної процедури вирішення справ із невеликою ціною позову, а також досвід запровадження і здійснення європейської процедури розгляду позовів з невеликою ціною згідно з Регламентом. Зроблено висновок, що в Україні спрощення судочинства в справах із невеликою ціною позову можливе шляхом його здійснення переважно у письмовій формі. Застосування спрощеної процедури має здійснюватись за грошовими вимогами із чітко визначеною максимальною межею «невеликої ціни» позову, за винятком деяких конкретних категорій справ. При цьому максимальний розмір вимог може і має бути диференційованим для цивільних і господарських справ. Спрощене провадження має бути безальтернативним щодо загального позовного провадження. Ця процедура має здійснюватись за активного судового керівництва. Спрощення провадження також може полягати у забезпеченні максимального доступу до правосуддя за рахунок зменшення ставок судового збору та доступного інформування про відповідну судову процедуру.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Іванюта, Наталя.
    Господарський процесуальний кодекс України: проблеми юридичної техніки [Текст] / Наталя Іванюта // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2018. - № 4. - С. 80-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське процесуальне законодавство--Юридична техніка--Україна
Кл.слова (ненормовані):
уніфікація -- мотивація -- дефініції -- господарське процесуальне право -- господарське судочинство
Анотація: У наведеній статті розглянуто питання правотворчої юридичної техніки в господарському процесуальному праві, окреслені окремі аспекти юридико-технічного рівня Господарського процесуального кодексу України як нормативно-правового акта на прикладі окремих правил, способів, прийомів законодавчої техніки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Потапенко, Андрій.
    Ефективні способи захисту майнових прав правовласників (на окремих прикладах судової практики) [Текст] / Андрій Потапенко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Майнові права--Судовий захист
Кл.слова (ненормовані):
судовий спосіб захисту -- організації колективного управління -- правовласники майнових прав -- господарське судочинство
Анотація: Стаття присвячена дослідженню та аналізу ефективного судового захисту організаціями колективного управління правовласників майнових прав на об’єкти авторського права і (або) суміжних прав. Здійснено аналіз актуальної судової практики розгляду спорів у справах за позовами організацій колективного управління в інтересах правовласників. Запропоновано можливі шляхи вирішення виявлених практичних проблем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гушилик, Світлана.
    Особливості представництва у справі про банкрутство [Текст] / Світлана Гушилик // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Судові процеси--Представництво
Кл.слова (ненормовані):
комітет кредиторів -- збори кредиторів -- неплатоспроможність -- господарське судочинство
Анотація: Провадження у справах про банкрутство є специфічною категорією справ у господарському судочинстві, де багато традиційних процесуальних інститутів проявляються особливо. Специфічно у справах про банкрутство проявляється й інститут представництва, що зумовлює необхідність проведення дослідження особливостей представництва у даній категорії справ. Метою статті є дослідження інституту представництва у справі про банкрутство та визначення його особливостей. Проаналізовано статус зборів та комітету кредиторів у справі про банкрутство як специфічних представницьких органів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петренко, Наталія.
    Застосування процедури врегулювання спору за участю судді в господарському судочинстві [Текст] / Наталія Петренко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 69-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Врегулювання спорів
Кл.слова (ненормовані):
урегулювання спору за участю судді -- спільні наради -- закриті наради -- господарське судочинство
Анотація: Статтю присвячено інституту врегулювання спору за участю судді. Так, норми, які регламентують цю процедуру, запроваджено до Господарського процесуального кодексу України у 2017 році, проте, незважаючи на те, що ці норми вже діють майже три роки, широкого застосування вони не отримали.Зростання кількості спорів, у тому числі тих, які передаються на вирішення суду, відсутність культури ведення ділових переговорів і загалом вирішення конфліктів шляхом ведення переговорів зумовлюють необхідність детального дослідження цього інституту.