Маруняк, Євгенія Олександрівна.
    Просторовий розвиток України в глобальній візії [Текст] / Євгенія Олександрівна Маруняк // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 4. - С. 73-83 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальне управління--Глобальні виклики
   Планування--Державне--Історія

Кл.слова (ненормовані):
простір -- розвиток -- планування -- глобальні виклики -- центр -- периферія -- збалансованість
Анотація: Проблема управління територіями, зокрема планування, є актуальною в Україні так само, як і в більшості країн світу. У цій площині, на основі зваженої оцінки внутрішніх та зовнішніх чинників розвитку, територіального капіталу, згодом формуються конкурентоспроможність економіки, добробут населення, сприятливі екологічні умови і, зрештою, більшість можливостей для забезпечення збалансованості на рівні держави, регіонів, громад. У статті приділено увагу поняттю просторового розвитку та глобальним вимірам, що зумовлюють його успішність та ефективність. Визначено основні напрями сучасного планувального дискурсу, особливості та стратегічні цілі просторового планування України в цьому контексті.





    Колот, Анатолій Михайлович.
    Соціально-трудова реальність – XXI: філософія становлення, можливостей та викликів [Текст] / Анатолій Михайлович Колот // Економіка України. - 2021. - № 2. - С. 3-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість--Соціально-трудові відносини--Стан і проблеми--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нова економіка -- соціоекономічна реальність -- концепт “Праця 4.0” -- глобальні виклики
Анотація: Квінтесенція статті – наукове пояснення філософії становлення соціально-трудової реальності – ХХІ, ядром якої є інститут “Праця 4.0” як відповідь на виклики технологічного укладу «Індустрія 4.0». Досліджено нові грані праці та зайнятості перших десятиліть ХХІ ст., розкрито прирощення знань у цій сфері шляхом з’ясування сутності породжених коронакризою змін та їх наслідків для соціально-трудової платформи “Праця 4.0”. Виявлено й обґрунтовано детермінанти становлення соціально-трудової реальності – ХХІ. Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку в контексті демографічних зрушень, аргументовано зиски і втрати за настання “кінця праці” в класичному її розумінні, виокремлено зміни в соціально-трудовій сфері за становлення нового феномену – постглобальної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)