Данилишин, Б.
    Реформування відносин власності на природні ресурси [Текст] / Б. Данилишин, В. Міщенко // Економіка України. - 2003. - № 9. - С. 34-42
Рубрики: Природні ресурси--реформування відносин власності--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ЛІСИ -- ВОДНІ РЕСУРСИ


Дод.точки доступу:
Міщенко, В.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)


CUKK-VDPU
П28


    Пестушко, Валерій.
    Бережіть воду [Текст] / В. Пестушко // Географія та основи економіки в школі. - 2006. - № 4. - С. 55.
Реф. на: Шерешевський А. Сучасна оцінка водних ресурсів України / А. Шерешевський; // Водне господарство. - 2005. - № 6. - С. 13-17.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Природничі науки--Людина і навколишнє середовище
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- споживання води -- екологія
Дескриптори: ПРИРОДНИЧІ НАУКИ В ЦІЛОМУ -- ЛЮДИНА І НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ (ПРИР. НАУКИ)
Анотація: Сучасна оцінка водних ресурсів України. Наша країна є найменш забезпеченою водними ресурсами серед країн Європи.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Шестопалов, В. М.
    Чи потрібна стратегія вивчення і використання підземних вод для водопостачання населення України? [Текст] / В. М. Шестопалов, Ю. Ф. Руденко // Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. - 2009. - № 3. - С. 7-11
Рубрики: Підземні води--Прогнозні ресурси вод--Нова інструкція ДЗК--Україна
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси
Анотація: У статті про стан реального обліку й використання експлуатаційних ресурсів підземних вод в Україні.


Дод.точки доступу:
Руденко, Ю.Ф.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Кузнєцова, Тетяна.
    Організаційні засади впровадження інтегрованих систем управління якістю діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства: функціональний підхід [Текст] / Тетяна Кузнєцова, Ольга Пахаренко // Економіст. - 2014. - № 1. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водне господарство--Підприємства--Інтегровані системи управління якістю--Впровадження -- Організаційні засади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- менеджмент якості -- системний підхід -- стандартизація -- розробка документації
Анотація: У статті розглянуто організаційні засади впровадження інтегрованих систем управління (ІСУЯ) якістю діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Обґрунтовано об'єктивність управління процесами екологізації діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Для ефективного запровадження ІСУЯ розроблено послідовність етапів і організації робіт згідно зі стандартами <ДСТУ ISO 9001:2008> щодо визначення основних процесів розробки <ІСУЯ>, вимог внутрішніх аудитів, зокрема передсертифікаційного, який, на відміну від існуючих підходів, включає <класифікатор екологічних аспектів>, програм <управління впливами> на <навколишнє середовище>, зниження ризику <безповоротних втрат> та <ефективного використання> водних ресурсів.


Дод.точки доступу:
Пахаренко, Ольга
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тромбола, В. І.
    Вода - джерело життя : (усний журнал, 5-7 кл.) / В. І. Тромбола // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 12. - С. 18-26
Рубрики: Виховні заходи--Екологічне виховання
   Екологія--Позакласний захід

   Географія--Методика--Позакласна робота

Кл.слова (ненормовані):
вода -- водне середовище -- водні ресурси
Анотація: Захід розроблений з метою поглибити знання учнів про воду, її властивості та застосування; дати поняття про значення води в житті людини; познайомити з наслідками впливу людини на природу, екологічними проблемами, які необхідно розв’язувати на сучасному етапі; формувати в учнів активну громадську позицію щодо забруднення водних ресурсів; виховувати людяне ставлення до природи в розмаїтті її об’єктів і явищ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хвесик, Михайло.
    Інвестиційне забезпечення сфери водокористування в контексті імплементації водних директив Європейського Союзу: інституціональне середовище, секторальні особливості та перспективи диверсифікації [Текст] / Михайло Хвесик, Василь Голян // Економіст. - 2014. - № 7. - С. 8-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водопостачання--Інвестиційне забезпечення--Інституціональна структура--Україна
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- зона ризику -- модернізація -- очищення стоків
Анотація: Обмежений спектр джерел інвестування водогосподарських та водоохоронних проектів, пов’язаний з непідготовленістю інституціонального середовища залучення і поєднання фінансових ресурсів держави, територіальних громад, підприємницьких структур, вітчизняних та міжнародних фінансово-кредитних установ, інституціональних інвесторів, урядів іноземних держав та закордонних суб’єктів інвестиційної діяльності, визначено як основну проблему нарощення інвестиційного забезпечення модернізації, реконструкції та технічного переоснащення об’єктів водогосподарської інфраструктури та розширеного відтворення водно-ресурсного потенціалу. Досліджується динаміка капітальних інвестицій і поточних витрат на очищення зворотних вод та захист і реабілітацію ґрунту, підземних і поверхневих вод у фактичних цінах, а також їх частка в загальній сумі капітальних інвестицій на охорону навколишнього природного середовища. Обґрунтовується доцільність нарощення інвестиційного забезпечення процесів модернізації, реконструкції та технічного переоснащення об’єктів водогосподарської та водоохоронної інфраструктури на основі аналізу динаміки питомої ваги витоку і неврахованих втрат води в загальному обсязі використаної в мережах води, а також зростання питомої ваги ветхої та аварійної вуличної водопровідної мережі в загальній протяжності мереж.


Дод.точки доступу:
Голян, Василь
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Васильєв, Анатолій.
    Алгоритм оптимізаціі управління водокористуванням у ринкових умовах господарювання [Текст] / Анатолій Васильєв // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 49-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водне господарство--Управління--Оптимiзацiя
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- водооборот -- керовані водооб'єкти -- показники ефективності -- замкнуті економіко-технологічні комплекси -- структуризація управління
Анотація: Проаналізовано роль та напрямки оптимізації управління водопотоками як важливого фактора підвищення ефективності використання водних ресурсів. Розкрито зміст основних етапів оптимізації водокористування в умовах становлення ринкових відносин. Доводиться необхідність удосконалення організації та керування водокористуванням шляхом створення оптимальних технологічних і економічно замкнутих виробничих комплексів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дідковська, Л. І.
    SWOT-аналіз розвитку зрошувального землеробства в Україні [Текст] / Л. І. Дідковська // Економіка АПК. - 2015. - № 5. - С. 33-38 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеробство--Зрошувальне
   Землеробство--Меліоративне

   Менеджмент--Стратегічний

Кл.слова (ненормовані):
площі фактично политих земель -- водні ресурси -- краплинне зрошення
Анотація: Визначено потенціал розвитку зрошуваного землеробства в Україні за допомогою використання одного з інструментів стратегічного управління - SWOT-аналізу.





    Хвесик, М. А.
    Вартість водних ресурсів України та її регіонів у вимірах національного багатства [Текст] / М. А. Хвесик, Л. В. Левковська, А. М. Сундук // Економіка України. - 2015. - № 10. - С. 84-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водні ресурси--Оцінка--Україна
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- національне багатство -- вартість реальна -- прихована вартість -- регіональний вимір
Анотація: Досліджено проблеми оцінки водних ресурсів України та її регіонів у вимірах національного багатства. Сформовано методичні засади процедури оцінювання. Визначено вартісні характеристики водних ресурсів за базовими індикаторами для держави та її регіонів з урахуванням їх реальних і прихованих властивостей. Здійснено аналіз та оцінку поточних вартісних параметрів водних ресурсів у регіональному вимірі. Запропоновано базові напрями використання вартісних характеристик водних ресурсів.


Дод.точки доступу:
Левковська, Л. В.; Сундук, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хвесик, Михайло Артемович.
    Системний підхід до економічної оцінки водних ресурсів України та її регіонів [Текст] / Михайло Артемович Хвесик, Людмила Володимирівна Левковська, Анатолій Миколайович Сундук // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 7. - С. 43-54 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водні ресурси України--Екологічний стан
   Природно-ресурсний потенціал--Водні ресурси--Економічна оцінка--Україна

Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- системний підхід -- економічна оцінка -- вартість -- регіональний вимір
Анотація: Розглянуто питання економічної оцінки водних ресурсів України та її регіонів. Запропоновано методичний підхід до процедури оцінювання на основі врахування вартісних ознак для фізичних, ринкових і додаткових характеристик водних ресурсів. Згідно з отриманими результатами, водні ресурси України можуть генерувати значну вартість, яка водночас істотно різниться за внутрішніми та світовими цінами. Сьогодні на їх загальну вартість найбільше впливають фізичні характеристики, що може бути трансформовано у контексті реформ національної економіки. Виявлено регіональні особливості розподілу вартості водних ресурсів держави. У просторовому аспекті вартість значно диференційована, що дає змогу реалізувати спеціалізовані підходи до її залучення і використання як відносно площини водних ресурсів, так і бізнесових процесів. Головною особливістю просторового розподілу вартості водних ресурсів є її зниження переважно із заходу до південного сходу. Запропоновано базові напрями використання вартісних характеристик водних ресурсів.


Дод.точки доступу:
Левковська, Людмила Володимирівна; Сундук, Анатолій Миколайович


061
Ч-492


    Бурка, В. (Викладач ЧНУ).
    Природні умови розвитку будівельно-індустріального комплексу на прикладні Карпатського економічного району [Текст] / В. Бурка, Й. Бурка // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 696: Географія. - С. 70-75 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Будівельна індустрія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
природні умови -- природні ресурси -- будівництво -- об'єкти будівництва -- геологічна будова -- рельєф -- клімат -- водні ресурси


Дод.точки доступу:
Бурка, Й. (Викладач ЧНУ); чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (04.10.2016р. Інв.В 74593 - Б.ц.) (вільний)




    Нечипоренко, О. М.
    Наукові засади управління продуктивністю поливної води [Текст] / О. М. Нечипоренко // Економіка АПК. - 2017. - № 3. - С. 57-65 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна сфера--Водні ресурси--Зрошувальне землеробство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
водні ресурси -- зрошувальне землеробство -- евапотранспірація
Анотація: Мета статті - розширити і поглибити системне уявлення про зміст та оцінку показника продуктивності поливної води, розкрити основні методологічні напрями інституціонального вдосконалення управління водними ресурсами в аграрній сфері. Елементом новизни є концептуальні пропозиції по визначенню потоків корисно виснаженої води для об'єктивної оцінки її продуктивності на різних рівнях водорозподілу, а також удосконалення управління водними ресурсами в зрошувальному землеробстві.