061
Ч 492


    Крупей, О. М.
    Структура державного боргу України в сучасних умовах [Текст] / О. М. Крупей // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 610/611: Економіка. - С. 120-124 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Державні фінанси--Зовнішній борг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Внутрішній борг -- "Супроводжуючі" показники -- Боргове навантаження

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 73587 (вільний)




    Єщенко, Петро.
    Україна у борговій пастці МВФ [Текст] / П. Єщенко // Економічна теорія. - 2020. - № 1. - С. 19-36. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Міжнародний валютний фонд--Кредитування--Співробітництво--Україна
   Міжнародні валютні відносини--Фінансова політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
макроекономічні індикатори -- зовнішній борг -- внутрішній борг -- боргова пастка -- державні зобов'язання -- доларизація
Анотація: Розкрито особливості політики кредитування України з боку МВФ в умовах здійснення економічних реформ. На підставі аналізу значного масиву статистичних та емпіричних матеріалів автор доводить неспроможність і провал радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні і розвиток негативних процесів у ній, які призвели її до витіснення на узбіччя країн "золотого мільярда" як сировинного придатка. Політика кредитування України з боку МВФ сприяла зростанню зовнішнього та внутрішнього боргу країни і впровадженню іноземного капіталу в усі сфери її життєдіяльності. Для звільнення України від фінансово-кредитної залежності пропонується стимулювати національну економіку шляхом випереджального зростання заробітної плати і пенсій, що сприятиме зростанню купівельної спроможності населення і підвищенню ділової активності.