Тищенко, Оксана.
    Лженаука, ватний синдром і викладання мови у ВНЗ [Текст] / Оксана Тищенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 5. - С. 27-33. - Бібліогр. 44 назви
Рубрики: Лженаука--Феномен--Вплив на суспільство
   Мова і мислення

Кл.слова (ненормовані):
ідеологічна пропаганда -- мислення і мова -- психолінгвістичний підхід -- викладання мови -- ватник -- антинаука -- псевдонаука -- ненаука -- фричество -- псевдоетимологія
Анотація: Розглянуто феномен лженауки та її впливу на суспільство як елемент ідеологічної пропаганди. Профілактика лженаукових тенденцій, а отже, й ватного синдрому полягає у розвиткові словесно-логічного, критичного, самостійного мислення, у формуванні особистісної та пізнавальної мотивації, зокрема через психолінвістичний підхід у викладанні мови у ВНЗ. Це сприятиме формуванню виваженого, самостійного сприйняття інформації, схильності до коректного оформлення й перевірки інформації та її джерел.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Масенко, Лариса.
    Концепт «простої радянської людини» як інструмент знеособлення суспільства [Текст] / Лариса Масенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лексикологія українська--Концепти, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нова людина -- еліта -- ватник
Анотація: У статті розглянуто концепт «проста радянська людина» (рос. «простой советский человек»), що набув поширення в партійному й публіцистичному дискурсах у післявоєнний період. Проаналізовано пов’язані з ним зміни в лексикографічній фіксації значень прикметника «простий», а також специфіку визначення поняття «еліта» у словниках радянської доби. Розглянуто також нове значення лексеми «ватник» із похідними від неї в сучасному мовленні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)