Возняк, Оксана.
    Формування фахової компетентності майбутнього будівельника щодо використання нанотехнологій / О. Возняк // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 3. - С. 30-40. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Будівельна
Кл.слова (ненормовані):
нанотехнології -- компетентнісний підхід -- компетенція -- освітня компетенція -- компетентність -- освітня компетентність -- предметні компетенції -- предметні компетентності -- будівельна галузь -- освіта
Анотація: У статті аналізуються сучасні тенденції використання нанотехнологій у будівництві як підстава реального застосування компетентнісного підходу в освітньому процесі для майбутніх будівельників; акцентуються можливості нанотехнологій у царині створення нанотехнологічної продукції, їхнього впливу на реальність людства; досліджуються найважливіші аспекти в освітній галузі нанотехнологій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, І. М.
    Удосконалення господарського законодавства України у сфері будівельної діяльності (на прикладі скасування пайового внеску) [Текст] / І. М. Кушнір // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 96-104. - Бібліогр. 16 назв
Рубрики: Будівництво--Господарське законодавство--Удосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
будівельна галузь -- інвестиційна діяльність -- пайовий внесок -- обов'язковий збір -- податкове законодавство
Анотація: У статті пропонується комплексне дослідження напрямів удосконалення чинного законодавства України у сфері будівельної діяльності в частині скасування пайового внеску в його наявному вигляді. Наголошується на наявній тенденції до зростання будівництва в Україні, що спостерігається в останні роки. Позитивно оцінюється державна по¬літика у сфері містобудування, що здійснюється в останні роки, спрямована на спрощення дозвільних процесів та процедур. Така політика позитивно впливає на індекс конкурентоспроможності країни та її інвестиційну привабливість. Аналіз чинного податкового законодавства, теорії податкового права, світова практика дають підста¬ви зробити висновок про невідповідність норм законодавства про містобудівну діяльність щодо справляння пайового внеску чинному Податковому кодексу України та принципам побудови податкової системи. Пайовий внесок виступає, по суті, податком на інвестиційну діяльність, встановлює істотні бар’єри для бізнес-діяльності, збільшує витрати на адміністративні процедури у будівництві. Це погіршує економічний стан забудовників та інноваційну привабливість національної будівельної галузі в очах інвесторів. Робиться узагальнюючий висновок, що справляння пайового внеску у тому вигляді, в якому він визначений у чинному законодавстві, вимагає скасування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швець, Наталія Вячеславівна.
    Будівельна галузь України: аналіз динаміки та визначення напрямів розвитку [Текст] / Наталія Вячеславівна Швець, Віталія Андріївна Аліпова // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Будівництво--Житлове будівництво--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
будівельна галузь -- обсяги робіт -- житлове будівництво -- вартість житла -- розвиток будівництва
Анотація: Досліджено тенденції розвитку будівельної галузі в період 2012-2017 рр. Виявлено, що ця галузь дуже чутлива до макроекономічної та соціально-політичної ситуації в країні. Відмічена пряма залежність обсягів продукції інфрастуктурного, промислового характеру від ділової активності в реальному секторі економіки.


Дод.точки доступу:
Аліпова, Віталія Андріївна




    Гарат, Михайло.
    Генезис містобудівного законодавства України [Текст] / Михайло Гарат // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 5. - С. 101-116. - Бібліогр.: с. 111-116
УДК
Рубрики: Правове регулювання--Містобудування--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
будівельна галузь -- будівельна діяльність -- нормативно-правова база будівельної галузі -- будівельне законодавство
Анотація: Висвітлено питання пов'язані з генезисом нормативно-правової бази будівельної галузі в період від набуття Україною незалежності і дотепер. Проаналізовано законодавчі акти, які регулювали та регулюють будівельну діяльність на відповідних етапах розвитку будівельного законодавства. Досліджено зміст цих періодів та розкрито особливості. Простежено основні тенденції генезису будівельного законодавства на сучасному етапі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дмитришин, Марта Василівна.
    Концесійні моделі публічно-приватного партнерства закладів вищої освіти та будівельних підприємств у контексті новоприйнятого Закону України „Про концесії” [Текст] / М. В. Дмитришин // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 12. - С. 10-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Публічно-приватне партнерство--Заклади вищої освіти--Будівельна освіта
Кл.слова (ненормовані):
публічно-приватне партнерство -- вища освіта -- будівельна галузь
Анотація: У статті розкрито суть та особливості застосування концесії у проєктах публічно-приватного партнерства закладів вищої освіти та будівельних підприємств у контексті новоприйнятого Закону України „Про концесії”. Систематизовано основні моделі публічно-приватного партнерства концесійного типу, що мають застосування у будівельній галузі та описано відносини в рамках кожної з них. Охарактеризовано особливості та зміст реалізації публічно-приватної співпраці закладів вищої освіти й будівельних підприємств на сучасному етапі. Намічено перспективні напрямки поглиблення співробітництва даного типу.