Ільницький, М.
    Образ нічного неба: архетип місяця у поезії Б.-І. Антонича, Ф.Г. Лорки та І. Калинця [Текст] / М. Ільницький // Дивослово. - 2003. - № 10. - С. 2-5
Рубрики: Іспанські письменники, 17 ст.--Лорка Г. Ф.--Творчість
   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.



Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор \про нього\; Гарсія, Лорка \про нього\; Калинець, Ігор Миронович (укр. поет і прозаїк, шістдесятник, політв'язень ; 1939-) \про твір\




    Коршунов, С.
    Літературний архетип як спосіь пізнання тексту [Текст] / С. Коршунов // Зарубіжна література в навчальних закладах. - 2004. - № 6. - С. 3-4
Рубрики: Теорія літератури





    Новиков, А.
    Архетип Глитая в українській драматурії межі ХІХ - ХХ ст. [Текст] / А. Новиков // Українська мова і література в школі. - 2004. - № 7-8. - С. 58-62
Рубрики: Драматургія українська





    Бійчук, Г.
    Актуалізація архетипів національного підсвідомого засобам художнього слова [Текст] : на матеріалі творчості Тараса Шевченка / Г. Бійчук // Дивослово. - 2005. - № 10. - С. 12-18
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
НАЦІОНАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР -- АРХЕТИП -- МІФОЛОГІЯ


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


CUKK-VDPU
Б81


    Бондаренко, Юрій.
    Міфопоетичний аналіз творів історіософського змісту на уроках української літератури [Текст] / Ю. Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2006. - № 3. - С. 25-29. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Методика
Кл.слова (ненормовані):
історичні твори -- історіософський
Дескриптори: ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА -- ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА. ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО -- ЛІТЕРАТУРА -- ІСТОРИЧНА ЛІТЕРАТУРА
Анотація: За твердженням багатьох філософів, усе, що стосується осмислення історії, межує з міфотворчістю. Автор статті пропонує новий шлях аналізу творів художньо-історіософського змісту (як <"Енеїда"> Котляревського, "Розрита могила" Шевченка, поезія Є.Маланюка, історичні романи Л.Костенко тощо) - це <міфопоетичний аналіз>, зокрема з опорою на теорію <архетип>ів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Гаєвська, Н. В.
    Формування іміджу як проекції архетипу в політичній рекламі [Текст] / Н.В. Гаєвська // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 3. - С. 15-19. - Бібліогр. : 7 назв.
Рубрики: Реклама політична
   Політична психологія

Кл.слова (ненормовані):
Архетип -- Імідж
Анотація: В статті аналізується політичний PR як одиниця "комунікаційного менеджменту", функцією якої є керування масовими соціальними комунікаціями. А також зроблено спробу прослідкувати формування іміджу лідера з використання однієї з іміджевих стратегій - посилання на глибинні архетипи, що існують в масовій свідомості.





    Тарасенко, А.
    Архетип хреста в живописі Володимира КАБАЧЕНКА [Текст] / А. Тарасенко // Образотворче мистецтво. - 2007 . - № 3 . - С. . 59 - 61
Рубрики: Мистці українські--Володимир Кабаченко--Одеса
Анотація: Кредо одеського мистця: створювати гармонію власного всесвіту з елементів, які він бачить.Художник звертається до архетипу хреста, світового яйця, дому, матері.





    Рущенко, І.
    Архетип заборони як кримінологічна гіпотеза [Текст] / І. Рущенко // Соціальна психологія. - 2007. - № 2. - С. 3-13. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Кримінологія--Злочинність
Анотація: У статті висувається гіпотеза про існування архетипу заборони, що на рівні колективного несвідомого включає механізм блокування певного кола кримінальних практик, які на ранніх етапах соціогенезу мали доволі широкий вжиток, а зараз розглядаються в якості "доцивілізаційних" форм поведінки.





    Смирний, Ю.
    Термінологічна деабсурдизація, або Як називати цей відомий архетип [Текст] / Ю. Смирний // Образотворче мистецтво. - 2007. - № 4. - С. 126-129
Рубрики: Мистецтвознавство--Теорія "Зворотна перспектива"





    Яструбецька, Галина.
    Одержимий літературою, або про Андрія Головка і його сонячно-червоний роман [Текст] / Г. Яструбецька // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Індивідуація -- Інтенційність -- Архетип -- Структура переживання
Анотація: У статті досліджується психогенетичне та феноменологічне підгрунтя поетики А. Головка. Робиться акцент на повісті "Червоний роман як естетичному еквіваленті процесу індивідуації, а також як ілюстрації синтезу експресіонізму-активізму та імпресіонізму.


Дод.точки доступу:
Головко, А. \про нього\




    Сабат, Галина.
    Казки-"вандрівки" Івана Франка [Текст] / Г. Сабат // Слово і час. - 2008. - № 8. - С. 55-61. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, ХІХ століття
   Літературна діяльність--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Хронотоп -- Нарація -- Фольклор -- Містика -- Образ-символ -- Міфологема -- Архетип
Анотація: У статті аналізується характер нарації у формі подорожі в казках І. Франка. Наголошується, що герой-мандрівник - надзвичайно поширений персонаж в естетичній системі романтизму - актуалізується у творчості І. Франка, однак уже з неоромантичним забарвленням. Акцентується також увага на архетипі Біди, який безпосередньо пов'язаний із трагічною темою творчості письменника - страдництва народу в умовах колоніальної залежності.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\




    Зборовська, Н.
    Казки як психотерапія для дорослих і дітей [Текст] / Н. Зборовська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 9. - С. 71-80.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Казка
   Психологія--Казкотерапія

Кл.слова (ненормовані):
символічне мислення -- авторська література -- психоаналіз -- дитяча психіка -- архетип
Анотація: Казки - це архепічні оповідання, одне з найдавніших призначень яких духовно-психологічне зцілення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Босик, З.
    Архетип "Syzygie" в структурі української весільної обрядовості [Текст] / З. Босик // Українознавство. - 2009. - № 3. - С. 230-234
Рубрики: Українські весілля--Обрядовість





    Фішман, І.
    Сума методів [Текст] / І. Фішман // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 37-53. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Психологія--Методологія психологіїї
Кл.слова (ненормовані):
методологія -- архетип -- методософія -- софійні онтології -- автономний внутрішній світ -- антропософія -- методософія -- алхімія -- канонічні ігри
Анотація: Дослідження присвячене побудові універсального, архетично повного й упорядкованого кейса методів, що оснащують другу категорію системи.





    Коробко, Лілія.
    Літературознавчі поняття в інтертексті культури: спроба кореляції [Текст] / Лілія Коробко // Слово і час. - 2009. - № 12. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Інтертекст культури--Поняття
Кл.слова (ненормовані):
Образ -- Архетип -- Мотив -- Символ -- Художня деталь -- Інтертекст -- Кореляція
Анотація: Крізь призму інтертекстуальності як загальнокультурної категорії у статті розглінуто понятття "образ", "архетип", "мотив", "символ", "художня деталь" в аспекті їх кореляції. У структуру інтертекстуальності найбільш органічно вписуються категорії архетипу й мотиву. Оскільки перша з них закорінена у психіку, а другу можна розглядати як мистецьку похідну, то є підстави вести мову і про архітипні мотиви. Над усіма інтертекстуальними комбіціями архетипів, дискурсів, цитат, мотивів автор-творець має спромогтися і на власний емоційно-мислительний прорив у незвідане.





    Смольницька, Ольга.
    Перекладацька діяльність І. Франка: компарптивістський аналіз архетипних систем давньоукраїнського та скандинавського мислення [Текст] / Ольга Смольницька // Слово і час. - 2010. - № 1. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Перекладацька діяльність--Франко Іван Якович (1856-1916 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
Сага -- Архетип -- Дротткветт
Анотація: У статті розглядається Франковий переклад норвезької "Пісні про дівчину з руської країни" Гаральда Гардраді, зіставляються архетипні системи давньоукраїнського та скандинавсьеого мислення, зокрема поетика те естетичний ідеал. Досліджено символічні ряди, рефлексійність мислення, пошуки національного несвідомого, давньоукраїнський та скандинавський хронотоп, реалізація національної Тіні. Подано історичний контекст із заглибленням у генеалогію. текст пісні зіставляється з розділами "Едди" та ісландськими сагами. Виокремлені основні показники міфологізації свідомості давніх українців і скандинавів.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\




    Когут, Оксана.
    Риси психологізму в простмодерній драмі [Текст] / Оксана Когут // Слово і час. - 2010. - № 4. - С. 94-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психологізм у літературі
Кл.слова (ненормовані):
Психологізм -- Романтизм -- Сюжетний архетип -- Постмодерна література
Анотація: Авторка розглядає можливості психологізму в романтичних творах постмодерної літератури на прикладі сучасних українських драм "Саламандри" Т. Мельник і "Рододендрон" А. Багряної. Висвітлено сюжетні архетипи мелодрами і драми адюльтеру.





    Синкевич, Натілія.
    Національний "обрядовий архетип" у хорових циклах Кирила Стеценка й Левка Рувуцького [Текст] / Н. Синкевич // Студії мистецтвознавчі. - 2011. - Ч. 1. - С. 66-71. - Библиогр.: с. 71 (14 назв)
Рубрики: Музика--Хор


Дод.точки доступу:
Стеценко, Кирило \о нем\; Ревуцький, Лев (Левко) Миколайович (укр. композитор, педагог, муз. і громад. діяч ; 1889-1977) \про нього\




    Фурман, А.
    Володимир Роменець як методолог психософійного духу / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2011. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Психологія--Видатні психологи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
талант -- Роменець В. А. -- учинкове мислення -- теорія вчинку -- історія психології -- Велика Логіка Вчинку -- Гегель Г. -- теорія діалектики -- метод учинкової діалектики -- принцип кватерності -- вчинковий архетип -- психософія вчинку -- психологічний канон -- програма дослідження
Анотація: У статті висвітлюється різнобічний талант видатного українського психолога-мислителя В. А. Роменця, котрий опонуючи масовому повсякденню, реалізувався як фундатор нової філософсько-психологічної системи загальнолюдської культурної значущості.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Барабаш, Юрій.
    Шевченків концепт "чужі люди" та його семантично-поетикальні модифікації як сенсотвірний чинник [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 4-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
архетип -- етнонім -- ментальність -- метафора -- націософія
Анотація: У статті йдеться про поетичний образ-концепт, яскраво презентований у доробку Т. Шевченка. З'ясовано його когнітивну природу, семантичну, моральну й художню специфіку. На рівні мікрообразу розкрито Шевченкове бачення "москальства" як політичного, соціопсихологічного й духовного явища. Висвітлено різні аспекти образного втілення опозиції свої/чужі як версії образу-концепту. Аналізується також ставлення Шевченка до німців, поляків і євреїв, оприявнене і його поезіїї.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\