Основы профилактики вирусного энтерита (парвовирусной инфекции) гусей [Текст] / Трефилов Б. Б. [и др.] // Ефективне птахівництво. - 2011. - № 6. - С. 43-46 : рис., табл.
Рубрики: Птахівництво--Гусівництво--Хвороби
Кл.слова (ненормовані):
інфекційні хвороби -- вакцинація -- вірус-нейтралізуючі антитіла -- гуси
Анотація: Здоров'я та продуктивність птиці багато в чому залежить від санітарного благополуччя зони її проживання. Практикам добре знайомий термін "біологічна втома" .


Дод.точки доступу:
Трефилов, Б. Б.; Никитина, Н. В.; Маслов, Д. В.; Явдошкин, Л. И.; Михайлов, А. О.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Демидов, Сергій.
    Імуногенетика як науково-практична і навчальна дисципліна / Сергій Демидов, Жанна Мінченко, Тетяна Гавриленко // Вища школа. - 2012. - № 3. - С. 92-102 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Біологічна
Кл.слова (ненормовані):
імуногенетика -- імунокомпетентні клітини -- гени -- антигени -- антитіла -- імунопаталогія -- гістосумісність
Анотація: Висвітлено найважливіші етапи становлення імуногенетики як науки. Приветрається увага до першого в Україні підручника з імуногенетики, що відповідає навчальній програмі курсу "Імуногенетика" для студентів біологічних факультетів.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Мінченко, Жанна; Гавриленко, Тетяна
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




   
    Вітчизняна ІФА тест-система для діагностики реовірусної інфекції птиці [Текст] / С. В. Рябінін [та ін.] // Ефективне птахівництво. - 2013. - № 6. - С. 46-48 : табл. - Бібліогр.: с. 48
Рубрики: Птахівництво --Курівництво--Ветеринарія
   Інфекційні хвороби--Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
авіореовірусна інфекція -- схема імунізації -- антитіла до збудника
Анотація: Розроблено новий метод очищення та концентрування реовірусу птиці, на який отримано позитивне рішення про видачу деклараційного патенту на корисну модель.


Дод.точки доступу:
Рябінін, С. В.; Циновий, О. В.; Терещенко, О. В.; Наливайко, Л. І.; Шомін, О. А.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




   
    Локалізація епітопу фібринспецифічного моноклонального антитіла І-3с у В?118-134 фрагменті фібрину людини [Текст] / Л. П. Урвант, Є. М. Макогоненко, М. О. Пидюра [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 10. - С. 170-175. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія--Дослідження--Кров
Кл.слова (ненормовані):
Фібриноген -- Пептид -- Інгібітор
Анотація: Уточнено локалізацію неоантигенної детермінанти фібрину людини в межах його фрагмента В?118-134. Порівняльний аналіз інгібіторної дії пептидів В?109-126 і В?121-138 на полімеризацію фібрину та імуноферментний аналіз зв'язування монАТ І-3с з фібрином людини, бика, кроля, щура та коня вказали на локалізацію епітопу у фрагменті В?126-135 фібрину людини.


Дод.точки доступу:
Урвант, Л. П.; Макогоненко, Є. М.; Пидюра, М. О.; Колєснікова, І. М.; Луговська, Н. Е.; Луговськой, Е. В.; Комісаренко, С. В.




    Олійник, Олена.
    Рекомбінантні антитіла для фундаментальних і прикладних досліджень [Текст] / Олена Олійник // Вісник Національної Академії наук України. - 2014. - № 9. - С. 77-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медицина--Реагенти
   Діагностика медична--Тест-системи

Кл.слова (ненормовані):
імуноліпосоми -- імунотоксини -- інтрабоді -- діагностикуми
Анотація: Технологія рекомбінантних антитіл є потужним підходом для отримання нових діагностичних та терапевтичних реагентів. Рекомбінантні антитіла можна застосувати для створення систем лікарських засобів, імунотоксинів, як інтрабоді. Розглянуто основні властивості рекомбінантних антитіл та сучасні розробки щодо їх практичного використання.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




   
    Моноклональні антитіла, що специфічні до Е-регіону фібрин(оген)у людини [Текст] / Т. А. Позняк, І. М. Колеснікова, Л. М. Литвинова [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 4. - С. 162-167. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія--Білки
   Фізіологія людини--Кров

Кл.слова (ненормовані):
Зсідання крові -- Тромбін -- Ад'ювант Фрейнда
Анотація: Отримано моноклональні антитіла (монАТ) класу IgG2?, епітоп для яких знаходиться в ділянці Е3-фрагмента фібрину А?20-78. Турбідиметричним методом аналізу встановлено, що дані монАТ та їх Fab-фрагменти інгібують процес полімеризації фібрину. Методом т-ІФА встановлено, що монАТ реагують з фібриногеном, фібрином та його Е3-фрагментом, однак не реагують з (DD)E-комплексом, в якому реалізована взаємодія центрів полімеризації "А"-"а", що очевидно, екранує зону епітопу А?20-78.


Дод.точки доступу:
Позняк, Т. А.; Колеснікова, І. М.; Литвинова, Л. М.; Костюченко, О. П.; Урвант, Л. П.; Хаджинова, В. Є.; Луговськой, Е. В.; Комісаренко, С. В.




   
    Ефект (феномен) збільшення активності моноклинального антитіла І-1D до D-димеру фібрину людини при нагріванні [Текст] / О. П. Костюченко, І. М. Колеснікова, Е. В. Луговськой, С. В. Комісаренко // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія людини--Кровообіг
   Медицина--Патологія серцево-судинної системи і крові

   Медицина--Діагностика

Кл.слова (ненормовані):
Тромбоутворення -- Імуноглобулін -- Тромбоз -- ДІагностика
Анотація: В роботі вперше показано, що після прогрівання при 63 °С впродовж 10 хв. зв'язування та афінність цього моноклинального антитіла до антигену значно збільшується. Моноклинальне антитіло І-1D у подальшому може бути використане в дослідженях структурних перебудов в молекулі імуноглобуліна.


Дод.точки доступу:
Костюченко, О. П.; Колеснікова, І. М.; Луговськой, Е. В.; Комісаренко, С. В.




    Чернишенко, Володимир Олександрович.
    Механізми екстрасудинного та внутрішньосудинного тромбоутворення: фундаментальні дослідження для потреб клінічної практики [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 27 лютого 2019 року / Володимир Олександрович Чернишенко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 4. - С. 50-56 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія--Тромбози--Пептиди
   Фізіологія людини--Кровообіг

Кл.слова (ненормовані):
кровообіг -- тромбоз -- кровотеча -- антитіла -- пептиди -- калікс[4]арени -- гемостатики
Анотація: Вивчення тонких механізмів молекулярних перетворень фібриногену під час полімеризації дозволило виявити, що сполуки імуноглобулінової природи, поліпептиди та низькомолекулярний калікс[4]арен здатні специфічно інгібувати формування фібринового каркасу тромбу. Такі сполуки можна розглядати як перспективні молекулярні платформи для створення антитромботичних засобів, покликаних запобігати внутрішньосудинному тромбоутворенню, яке є причиною таких небезпечних патологій, як інфаркт міокарда, ішемічний інсульт головного мозку тощо. На основі розробок відділу структури та функції білка було створено також універсальний гемостатичний засіб «Карбогемостат», здатний ефективно стимулювати екстрасудинне тромбоутворення з метою запобігання крововтраті при ушкодженнях кровоносних судин внаслідок різного роду травм та під час хірургічних втручань.





   
    Активація МАРК в мононуклеарах крові людини при діабеті 1-го та 2-го типу. [Текст] / В. В. Пушкарьов, Л. К. Соколова, О. І. Ковзун [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 3. - С. 94-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія людини
   Медицина--Цукровий діабет

Кл.слова (ненормовані):
Гормон -- Аутоімунність -- Антитіла
Анотація: Показано, що активації ERK1/2 РВМС хворих на діабет 2-го типу не спостерігається, тоді як у хворих на діабет 1-го типу чи аутоімунний тиреоїдит воно істотно зростає. Обговорюється роль МАРК-каскаду в патогенезі аутоімунних захворювань.


Дод.точки доступу:
Пушкарьов, В. В.; Соколова, Л. К.; Ковзун, О. І.; Червякова, С. А.; Вацеба, Т. С.; Пушкарьов, В. М.; Тронько, М. Д.