Демидов, Сергій.
    Імуногенетика як науково-практична і навчальна дисципліна / Сергій Демидов, Жанна Мінченко, Тетяна Гавриленко // Вища школа. - 2012. - № 3. - С. 92-102 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Біологічна
Кл.слова (ненормовані):
імуногенетика -- імунокомпетентні клітини -- гени -- антигени -- антитіла -- імунопаталогія -- гістосумісність
Анотація: Висвітлено найважливіші етапи становлення імуногенетики як науки. Приветрається увага до першого в Україні підручника з імуногенетики, що відповідає навчальній програмі курсу "Імуногенетика" для студентів біологічних факультетів.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Мінченко, Жанна; Гавриленко, Тетяна
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Супрович, Т.
    Діагностика маститів на ранньому етапі постнатального онтогенезу [Текст] / Т. Супрович, В. Влізло // Тваринництво України. - 2013. - № 11. - С. 22-26 : ілюстр. - Бібліогр.: с. 25-26
Рубрики: Тваринництво
   Велика рогата худоба

   Онтогенез

Кл.слова (ненормовані):
мастит -- антигени ГКГ -- статусметрія -- лімфоцитарні маркери -- постнатальний онтогенез
Анотація: Одним із шляхів зниження захворюваності тварин на мастити є використання в молочному стаді стійких до ураження вимені корів і вибракування з нього сприйнятливих ще на ранньому етапі постнатального онтогенезу. Зважаючи на те, що більшість захворювань є генетично обумовленими, для вирішення поставленого завдання можна використовувати антигени гістосумісності. Для індивідуальної оцінки схильності корів до захворювань вимені на основі методу статусметрії розроблено лінійну модель, до якої увійшли 17 антигенів гістосумісності.


Дод.точки доступу:
Влізло, В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Качаєва, Марина Володимирівна.
    Пошук та синтез противірусних агентів серед похідних азотистих гетероциклів [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 31 березня 2021 року / Марина Володимирівна Качаєва // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 63-71 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірусологія--Вірусні антигени
Кл.слова (ненормовані):
оксазоли -- тіазоли -- оксоімідазолідини -- піроло[3,2-d]піримідини, імідазо[1,2-c]піримідини -- піримідо[1,6-a]піримідини -- вірус папіломи людини -- цитомегаловірус -- поліовірус -- поліомавірус -- ?-стекінг
Анотація: У статті йдеться про ряд нових синтезованих азотовмісних гетероциклічних сполук і дослідження їх активності проти вірусів, що спричиняють опортуністичні інфекції (цитомегаловірус людини, вірус папіломи людини, поліовірус і поліомавірус людини). Виявлено найактивніші сполуки - так звані структури-лідери, які характеризуються високим рівнем інгібування вірусної реплікації та значною селективністю дії щодо цитомегаловірусу, поліовірусу та папіломавірусу. Вивчено залежність їх активності від структури.