Швидка, Тетяна.
    Деолігархізація національної економіки як необхідний напрям конкурентної політики держави / Тетяна Швидка // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Антимонопольне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
економічна конкуренція -- економічна концентрація -- конкурентне законодавство -- анбандлінг
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних і практичних аспектів механізмів реалізації конкурентної політики держави, однією з основних цілей та спрямувань якої є деолігархізація економіки та забезпечення нормального функціонування ринкової економіки на основі чесних методів конкурентної боротьби. В умовах сьогодення ступінь олігархізації та монополізації національної економіки є вкрай високим та потребує радикальних методів з точки зору запровадження дієвих механізмів державної конкурентної політики. Забезпечення нормального функціонування ринку та боротьба з монопольними утвореннями є однією з основних цілей конкурентної політики держави, яка реалізується через дієві механізми боротьби з конкурентними правопорушеннями антимонопольними органами. Актуальність цього питання зумовлена надвисоким рівнем монополізації багатьох ринків як в середині країни, так і на світовому ринку, що, безумовно, потребує дієвих механізмів реалізації конкурентної політики. Особливу небезпеку складають олігополії на суміжних із природними монополіями ринках, що потребують особливого механізму регулювання та контролю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Деркач, Елла.
    Правові питання корпоративного управління у сфері залізничного транспорту [Текст] / Елла Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Залізничний транспорт--Корпоративне управління--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Українська залізниця -- перевізник -- інфраструктура -- оператор -- корпоратизація -- анбандлінг
Анотація: Акціонерне товариство «Українська залізниця» є суб’єктом господарювання, що має стратегічне значення для держави, сталого розвитку національної економіки, але в сучасних умовах вимушена буде вступати в конкуренту боротьбу з приватними операторами та підтверджувати статус національного конкурентоспроможного перевізника. У зв’язку із зазначеним необхідна виважена державна політика, що дозволить створити необхідне правове підґрунтя для вибору оптимальної моделі корпоративного управління та партнерства держави з бізнесом у зазначеній сфері.