Кобржицький, В. В.
    Сучасні проблеми корпоративного управління в Україні [Текст] / В. В. Кобржицький, Є. В. Вербень, Ю.Б. Пінчук // Економіка та держава. - 2005. - № 11. - С. 15-17. - Бібліогр.: с. 17
Рубрики: Корпоративне управління в Україні
Кл.слова (ненормовані):
ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА -- акціонерне товариство
Анотація: Стаття присвячена висвітленню проблем корпоративного управління, джерел, розвитку та шляхів іх подолання при найактивнішій ролі держави, що матиме позитивний вплив не лише на роботу акціонерних товариств, а й стан усієї української економіки.


Дод.точки доступу:
Вербень, Є. В.; Пінчук, Ю.Б.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Акчуріна, Ю. М.
    Формування організаційно-правових форм господарювання в аграрному секторі економіки [Текст] / Ю. М. Акчуріна // Економіка та держава. - 2005. - № 12. - С. 52-55. - Бібліогр.: с.55
Рубрики: Аграрний сектор економіки--ФОРМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Кл.слова (ненормовані):
КОЛЕКТИВНИЙ -- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО -- КООПЕРАТИВ -- АСОЦІАЦІЯ -- ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Анотація: Досліджено організаційні і правові основи становлення нових форм господарювання у сільськогосподарській галузі України. Визначено необхідність розвитку колективних форм господарювання на основі кооперації та інтеграції сільськогосподарських товаровиробників.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Лапчук, Віталій Степанович.
    Адміністративно-правові аспекти статусу засновників суб’єктів господарювання [Текст] : общественно-политическая литература / В.С. Лапчук // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 306-309. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Господарська діяльність--Приватна власність--Адміністративне право--Цивільне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватне підприємство -- кооператив -- акціонерне товариство
Анотація: Метою статті є дослідження найактуальніших проблем статусу засновників суб’єктів господарювання.





    Сливка, Т. О.
    Особливості формування та розвитку корпоративної власності в Україні [Текст] / Т. О. Сливка // Економіка. Фінанси. Право. - 2011. - № 8. - С. 11-15. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Власність в Україні--Корпоративна
Кл.слова (ненормовані):
акціонерне товариство
Анотація: Розкриті особливості розвитку корпоративної власності в Україні. Розглянута структура акціонерного капіталу. Досліджено сучасний стан вітчизняного корпоративного сектора.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Плєшакова, Олена.
    Основні суперечності розвитку акціонерного капіталу в Україні та шляхи їх подолання [Текст] / Олена Плєшакова // Банківська справа. - 2014. - № 7-8. - С. 114-126
Рубрики: Акціонерний капітал--Тенденції розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
акціонерна власність -- акціонерне товариство -- ринок акцій -- корпоративні відносини
Анотація: У статті досліджено основні параметри та тенденції еволюції акціонерного капіталу у вітчизняному економічному просторі, що визначаються низкою інституціональних обмежень та особливостей. Проаналізовано специфіку формування акціонерного товариства та створення на цій основі акціонерного капіталу в Україні.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Холошин, М.
    Для чого Україні два Аграрних фонди, якщо жоден не гарантує їй продовольчої безпеки? [Текст] / М. Холошин // Тваринництво України. - 2015. - № 12. - С. 2-3 : ілюстр.
Рубрики: Сільське господарство--Господарські товариства і об'єднання
Кл.слова (ненормовані):
сільгоспвиробники -- акціонерне товариство -- експорт продукції -- бюджетні установи -- закупівлі зерна -- продовольча безпека -- продукти харчування
Анотація: Зараз в Україні існує два аграрних фонди - бюджетна установа та акціонерне товариство, - але жоден з них не гарантує країні продовольчої безпеки. ГО "Публічний аудит" проаналізував результати діяльності бюджетної установи "Аграрний фонд" та її клону ПАТ "Аграрний фонд" протягом 2012-2014 років.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юркевич, Юрій.
    Договір про реалізацію прав та виконання обов’язків між засновниками (учасниками) господарських товариств [Текст] / Юрій Юркевич // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 1. - С. 88-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Установчі договори--Нормативно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
акціонерне товариство -- засновник -- учасник
Анотація: У статті на основі аналізу чинних нормативних актів України, практики їх застосування, а також проекту законодавчих змін досліджено питання договору про реалізацію прав та виконання обов’язків між засновниками (учасниками) господарських товариств. За результатами дослідження обґрунтовано авторську позицію щодо вдосконалення чинного законодавства України у цій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жорнокуй, Юрій.
    «Корпорація»: сучасний стан законодавства в Україні та Європейському Союзі [Текст] / Юрій Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпорації--Правове регулювання--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- корпорація -- акціонерне товариство -- товариство з обмеженою відповідальністю -- повне товариство -- командитне товариство
Анотація: Стаття присвячена порівняльному аналізу положень законодавства України, Німеччини, Франції та Англії щодо розуміння категорії «корпорація» та можливості її імплементації в національне законодавство нашої держави. Істотні відмінності між законодавством України та країн Європейського Союзу, що зумовлені історією їх розвитку і особливостями національного правопорядку, багато в чому пояснюють відсутність єдиного розуміння поняття «корпорації» та вживання його у різних значеннях, а також відсутність чіткого визначення організаційно-правових форм корпорацій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ільченко, Ганна.
    Міжнародно-правове регулювання створення компанії у США [Текст] / Ганна Ільченко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 1. - С. 58-68. - Бібліогр.: с. 66-68
УДК
Рубрики: Бізнес--Правове регулювання--США
Кл.слова (ненормовані):
корпорація -- товариство з обмеженою відповідальністю -- акціонерне товариство -- засновники -- бенефіціари
Анотація: Проаналізовано та виокремлено основні етапи реєстрації бізнесу у Сполучених Штатах Америки відповідно до вимог законодавства країни. Досліджено особливості реєстрації у певних штатах (Делавер, Нью-Йорк).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дорошенко, Л. М.
    Визначення справедливої ціни обов’язкового продажу акцій [Текст] / Л. М. Дорошенко, В. В. Пилявець // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 156-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акції--Продаж--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
справедлива вартість акцій -- мажоритарний акціонер -- міноритарний акціонер -- акціонерне товариство
Анотація: У статті розглядаються положення законодавства та правової доктрини щодо правового регулювання примусового викупу акцій (squeeze-out) в Україні, європейських країнах та США. Аргументовано, що належне законодавче врегулювання механізму визначення справедливої ціни забезпечує баланс між інтересами мажоритарних та міноритарних акціонерів у зазначеній процедурі.


Дод.точки доступу:
Пилявець, В. В.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Шишков, Станіслав Євгенійович.
    Ринок акцій як економічний та інституційний феномен: Україна крізь призму світових реалій [Текст] / Станіслав Євгенійович Шишков // Економіка України. - 2021. - № 3. - С. 61-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фондовий ринок--Ринок акцій--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фондова біржа -- цінні папери -- емітент -- акціонерне товариство
Анотація: Проаналізовано еволюцію та специфіку українського ринку акцій, який наразі не являє собою дієвого механізму залучення публічних інвестицій – як через недостатню конкурентність структури економіки, так і через суперечливе й розбалансоване нормативне оформлення, сумнівну якість імплементації норм ЄС і недосконалі підходи до регулювання ринку. Виявлено інституційну та нормативно-організаційну незрілість ринку акцій, відсутність реальних механізмів для захисту прав міноритаріїв в Україні. Узагальнено середньострокові перспективи розвитку ринку акцій в Україні на тлі істотного збільшення останнім часом уваги держави до фондового ринку, оцінено готовність до масштабних проєктів та реформ у цій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)