Комарова, Тетяна.
    Феномен судового активізму у практиці Суду Справедливості Європейського Союзу [Текст] / Тетяна Комарова // Право України. - 2018. - № 2. - С. 217-232. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Суд Європейського Союзу--Судовий активізм
   Європейська інтеграція

Анотація: В статті зазначається, що Європейський Союз наділений широкою компетенцією, юрисдикція його судової влади стосується майже всіх сфер суспільних відносин, чим визначається вплив її рішень на інтеграційний правопорядок. Суд Європейського Союзу займає активну позицію щодо розвитку інтеграційного правопорядку та його поглиблення, а це породжує феномен судового активізму в його практиці. Мета статті полягає у висвітленні тенденцій судового активізму Суду Європейського Союзу та його впливу на інституціональну динаміку Європейського Союзу, який прослідковується еволюційно.





   
    Круглий стіл “Аґенти соціальних змін у суспільстві нестійкої інституціональності: особистості, ідеї, соціальні рухи” [Текст] / модератори: Віктор Степаненко, Олена Злобіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 123-162. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Зміст та форми соціальної життєвотворчості особистості в умовах стійкого і нестійкого інституціонального детермінізму / Микола Шульга. Методологічні проблеми дослідження соціальних змін / Юрій Савельєв. Ситуація інституціональної нестійкості як тло запиту на аґентність: зв'язок із соціальною напруженістю / Любов Бевзенко. Суб'єктність та аґентність у соціальних змінах / Олена Злобіна. Мобільні аґенти "епохи плинних змін" / Алла Петренко-Лисак. Соціальний активізм у суспільстві нестійкої інституціональності: аґенти впливу та аґенти змін / Наталія Соболєва. Інститут ділової активності як аґент суспільних перетворень / Ігор Мартинюк. Українські виборчі аґенти суспільно-політичних змін / Ольга Безрукова. Архаїчні аґенти соціальних змін / Максим Паращевін. Проблема аґентості інституціональних змін у контексті диджиталізації сучасної української держави / Наталія Бойко. Журналісти як аґенти змін: "pro" і "contra" / Сергій Солодько. Аґентність ЗМІ: про журналістики з різними соціальними полями / Ольга Сусська. Зміни в освітніх практиках: імітація, ілюзія чи реальність / Ірина Чудовська. Аґенти змін у полі освіти / Світлана Шевченко. Теорія морфогенезу аґентності Маргарет Арчер: від соціологічної теорії до сфери шкільної освіти / Вікторія Гуменюк.
Рубрики: Соціальна психологія--Круглі столи--Київ, місто (Україна), 2019 р.
Анотація: Круглий стіл, зорганізований відділом соціальної психології Інституту соціології НАНУ, проходив в Інституті соціології НАН України 3 грудня 2019 року і був присвячений 95-літтю фундаторки відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України — Лідії Василівни Сохань. Тематика цього круглого столу надає творчому спадку Л.В.Сохань і багатьом напрацюванням її школи актуального соціологічного звучання у дослідженнях аґентів соціальних змін та особливостей взаємодії аґентності зі структурою в Україні як суспільстві нестійкої інституціональності.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор.\; Злобіна, Олена \модератор.\; Сохань, Лідія Василівна (доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор ; р. н. 1924) \про неї\; Інститут соціології НАН України (Київ) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Звонар, Віктор Павлович.
    Джерела та принципи розвитку соціального капіталу [Текст] / Віктор Павлович Звонар // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 24-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний капітал--Принципи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
освіта -- активізм -- волонтерство -- соціальні інновації
Анотація: Висвітлено специфіку джерел і принципи розвитку соціального капіталу як неодмінної складової процесів соціалізації економіки. Обґрунтовано потенціал освіти, громадського активізму (особливо волонтерства), а також соціальних інновацій як джерел розвитку соціального капіталу. Виявлено, що яскравим прикладом конструктивного впливу інновацій у цьому контексті є ігрофікація з метою ініціювання та підтримання процесів соціального згуртування. Визначено, що в науковому дискурсі нині фактично ігноруються освітні аспекти проблематики формування соціального капіталу. Поряд з тим, обґрунтовано висновок, що в сучасних умовах освіта має позиціонуватись як вагоме джерело соціального капіталу. В цьому контексті постульовано першочергове значення загальної (шкільної) освіти, яка справляє найширший суспільний вплив.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Камінська, Ілона Василівна.
    Суд Європейського Союзу: історіографія європейських джерел, опублікованих у період 1957-1992 рр. [Текст] / І. В. Камінська // Держава і право : зб. наук. праць. - 2021. - Вип. 89. - С. 68-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суд Європейського Союзу--Історіографія--Судовий активізм--Рішення, 20 ст.
Анотація: Викладено результати аналізу зарубіжних наукових публікацій, які стосуються засад організації та функціонування Суду ЄС, опублікованих у період 1957-1992 рр.





    Ковтун, Наталія.
    Політичний активізм у парламенських демократіях в інтерпретації Моріса Дюверже [Текст] / Наталія Ковтун, Ігор Рафальський, Віктор Заглада // Вісник Львівського університету. - 2021. - Вип. 38: Філософсько-політологічні студії. - С. 169-176. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Парламенська демократія--Політичний активізм--Політичні партії


Дод.точки доступу:
Рафальський, Ігор; Заглада, Віктор; Дюверже, Моріс (фр. соціолог, політолог, юрист, державознавець, міжнар. консультант із проблем констит. права та виборч. боротьби, керівник Центру порівн. аналізу політ. систем, член Акад. наук і мистецтв (США), д-р права та проф. соціології Париз. ун-ту ; 1917-2014) \про нього\