Павленко, С.
    Іван Мазепа та український абсолютизм [Текст] / С. Павленко // Українське слово. - 2004. - берез. (№ 12). - С. 7
Рубрики: Гетьмани України--Мазепа І.


Дод.точки доступу:
Мазепа, Іван Степанович (укр. військ., політ. і держ. діяч Гетьман Війська Запорозького ; 1639-1709) \про нього\




    Малієнко, Ю.
    Методичні рекомендації до викладання курсу "Всесвітня історія". 8 клас [Текст] : тема 4. Європейські держави в XV - першій половині XVII ст. / Ю. Малієнко // Історія в школах України. - 2008. - № 11-12 . - С. 33-42. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Методика викладання Історії
   Всесвітня історія--Новий час

Кл.слова (ненормовані):
абсолютизм -- релігійна війна -- громадянська війна -- національно-визвольна війна
Анотація: Представлено методичні рекомендації до курсу "Всесвітня історія". 8 клас Тема "Європейські держави в 15 - першій половині 16 ст." Матеріал статті розміщено відполвідно до чинної програми.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Шкаруба, Л. М.
    "Версаль - это я!", или Жемчужина XVII века [Текст] / Л. М. Шкаруба // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2011. - № 7/8. - С. 35-42. - Библиогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Архітектура--Франція, 17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
версальський палац -- королівська резиденція -- абсолютизм -- класицизм в архітектурі -- французький класицизм
Анотація: В статті викладена історія Версальського палацу, етапи його будівництва. Розповідається про особистості, задіяні в цьому проекті.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Рено, Філіп.
    Розум, право і справедливість [Текст] / Філіп Рено ; пер. з фр. О. Білий // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 93-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Права людини
Кл.слова (ненормовані):
абсолютизм -- лібералізм -- суверенітет
Анотація: В статті йдеться про сучасну філософію права, де найбільш потужний напрям прагне утвердити логіку прав людини, не роблячи більш уразливими умови політичної дискусії.


Дод.точки доступу:
Білий, О. \пер. з фр.\




    Павлів, Андрій.
    Розвиток держави й вищих представницьких органів Англії та Франції в дореволюційний період [Текст] / Андрій Павлів // Віче. - 2014. - № 12. - С. 13-16 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія Англії--Державний устрій
   Історія Франції--Державний устрій

   Історія держави і права в зарубіжних країнах

Кл.слова (ненормовані):
домінуюча держава -- монархія -- абсолютизм
Анотація: Абсолютна більшість народів Західної Європи належить до двох культурно-релігійних груп - германсько-протестанської та романсько-католицької. На певному етапі розвитку провідні позиції в рамках цих груп народів посіли Англія та Франція. У цих державах відбулися великі соціальні революції. Крім того, вони пройшли одинакові періоди розвитку: "народження ", "дитинство", "юність" і т.д. Оскільки становлення державності в Англії відбулося на 100-150 років раніше, ніж у Франції, аналогом англійської Великої хартії вільностей (1215 р.) вважається Французький Великий березневий ордонас (1357р.). Автор дослідив співвідношення цих документів і визначив, що відповідником парламенту Англії (1265 р.) є французькі Генеральні штати (1413 р.), бо епоха становлення абсолютизму в цій державі розпочалася після завершення "гугенотських воєн".

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Ачкіназі, Борис.
    "Освічений абсолютизм" у Португалії XVIII ст. і діяльність Себастьяна Жозе Помбала / Б. Ачкіназі // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 1. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всесвітня історія--Новий час
Кл.слова (ненормовані):
війни Реставрації -- Маніфест Португалії -- іспанські завойовники -- реформаторська діяльність
Анотація: Португальський абсолютизм почав формуватись із 1641 р., коли було проголошено незалежність країни від іспанської корони і ухвалено "Маніфест" Португалії. Цими подіями розпочався тривалий період іспано-португальських війн, що увійшли в історію як "війни Реставрації".


Дод.точки доступу:
Помбал, Себастьян Жозе
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шкаруба, Л. М.
    Культурологические хроники времён Шекспира, драматурга английского [Текст] : хроника первая : Исторический очерк дошекспировской Англии / Л. М. Шкаруба // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 3. - С. 2-10. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія--Великобританія, VІ-ХVІ ст.
Кл.слова (ненормовані):
кельти -- давнина -- англосакси -- Вільгельм Завойовник -- культура -- Велика хартія вольностей -- Сторічна війна -- війна Червоної та Білої Троянд -- англійський абсолютизм -- гуманізм -- Реформація
Анотація: Запропоновано цикл статей, мета яких - розширення і поглиблення уявлень читачів (учителів та учнів) про великого драматурга В. Шекспіра крізь призму уявлень про його епоху та час. Нариси подано у вигляді хронік. Перша хроніка є історичним нарисом, який знайомить читачів із історичними реаліями дошекспірівської Англії. Подано змістовний екскурс в історію англосаксів з давніх часів до періоду Реформації та правління Марії Тюдор включно. Опис історичних події чергується із нарисами про культурний розвиток в той чи інший період часу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Пиртко, Михайло.
    Реформа державного управління в Австрійській імперії за правління Марії Терезії / Михайло Пиртко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 156-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Австрійська імперія--Державне управління--Історія--1740-1780 рр.
Кл.слова (ненормовані):
освічений абсолютизм -- державна влада -- правова сфера -- монархія
Анотація: Стаття присвячена аналізу реформ державного управління в Австрійській імперії за правління Марії Терезії (1740–1780 рр.). Зокрема, проаналізовано історико-правове підґрунтя та регіональні особливості формування системи управління в державі, причини створення та компетенцію нових адміністративних органів. Простежено процес поступової інтеграції Галичини в державно-правову структуру монархії Габсбургів. Визначено, що основними напрямами реформ у рамках політики освіченого абсолютизму були уніфікація та централізація системи адміністрування. Державно-правова система Австрії формувалася еволюційно, а її ключовими ознаками до середини XVIII ст. були абсолютна влада монарха та становий характер суспільства. Монарх зосереджував у своїх руках усю повноту влади і вважався єдиним джерелом права. Стани з часів Середньовіччя володіли значними привілеями і впливали на ухвалення державних рішень. Однак у модерну епоху в Західній Європі відбувався процес обмеження станових прав і привілеїв. Зокрема, ленні норми втратили юридично-державне значення, залишившись лише юридично-приватними приписами, що регламентували спосіб посідання і набуття маєтків. Станом на XVIII ст. в монархії Габсбурґів проживало 14 етнічних груп, які розмовляли 17 мовами і практикували 9 різних релігій. Землі Габсбурзької монархії на початок правління Марії Терезії складалися з таких частин: 1) австрійські провінції (Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Карінтія, Карніола, Тіроль, Воральєрґ) – землі фамілії Габсбурґів; 2) території Богемської корони (Богемія, Моравія і Сілезія); 3) королівство Угорщина; 4) князівство Трансільванія; 5) австрійські Нідерланди (бельгійські провінції); 6) італійські землі (Тоскана, Ломбардія). Станом на 1748 р. територія монархії поділялася на дванадцять провінцій (губерній), на чолі яких стояли призначені імператрицею губернатори, котрі безпосередньо підпорядковувалися центральній владі. Провінції поділялися на округи (циркули) на чолі зі старостами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)