Таланова, Жанна Василівна.
    Світові рейтинги університетів та основні ознаки вищої освіти високого класу: статистично-кореляційний і порівняльний аналіз [Текст] / Ж. В. Таланова // Вища школа. - 2011. - № 1. - С. 29-39 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Рейтинги ВНЗ
Кл.слова (ненормовані):
Таймс -- Шанхайський -- університети -- фінансування
Анотація: Пропонується порівняльний аналіз світових рейтингів газети "Таймс" і Шанхайського університету, а також з'ясовується кореляційні зв'язки між параметрами освітньо-дослідницького середовища в країні та наявністю в ній топ-університетів.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Слісаренко, Олена.
    Гарвард іде у відрив: динаміка і стратегії розвитку топ-закладів вищої освіти у світі / О. Слісаренко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2014. - № 10. - С. 40-52 . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Рейтинги ВНЗ
   Вища освіта зарубіжних країн

Кл.слова (ненормовані):
тейтинг "Шанхайський" -- Гарвардський університет -- основні стратегії універсалізації та профілізації -- рангові індикатори
Анотація: Досліджено динаміку та стратегії розвитку топ-закладів вищої освіти, які займали 1-30-те місця за рейтингом "Шанхайський" у 2003 - 2013 роках. З’ясовано, що Гарвардський університет, маючи оптимальні та стабільні характеристичні параметри, за цей період збільшив конкурентні переваги порівняно із закладами та групами закладів з-поміж перших 30. Підтверджено існування двох ефективних стратегій організації високорейтингових закладів - універсалізації та профілізації (спеціалізації).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Іжа, М. М.
    Система підготовки державних службовців Китаю [Текст] / М.М. Іжа, Л. В. Курносенко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2015. - № 2. - С. 5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна служба--Державний службовець--Шанхайський адміністративний інститут--Китай
Анотація: У статті розглядається система підготовки державних службовців Китайської Народної Республіки в контексті становлення і розвитку державної служби. Досліджується досвід і особливості сучасного стану підготовки державних службовців Пекінського і Шанхайського адміністративних інститутів, висвітлюються організаційно-правові основи підготовки спеціалістів у сфері державної служби Китаю, розглядаються особливості системи державної служби та головні принципи її організації, що може бути використано в процесі модернізації державної служби України.


Дод.точки доступу:
Курносенко, Л. В.




    Луговий, В. І.
    Нові уроки лідерства для України від Шанхайського рейтингу 2018 року [Текст] / В. І. Луговий, О. М. Слюсаренко, Ж. В. Таланова // Педагогіка і психологія. - 2018. - № 3. - С. 5-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Рейтинг--Лідерство--Україна
   Вища освіта--Шанхайський рейтинг, 2018 р.

Анотація: Проаналізовано участь країн Світу у Шанхайському рейтингу 2018 р., що підтверджує подальше послаблення вищої освіти України і потребує відповідного державного політико-стратегічного реагування. Прогресуючі позиції інших країн у загальній (усього 59 країн) і галузевій (83 країни) версіях цього рейтингу, зокрема сусідніх, малих європейських та африканських країн, і відсутність у рейтингу України свідчать про істотне відставання й критичне зміщення вітчизняної університетської освіти на узбіччя світового інтелектуального розвитку. За даними рейтингу, Україна перебуває серед третини європейських країн (із 49 країн - членів Ради Європи) з неконкурентоспроможною вищою освітою.


Дод.точки доступу:
Слюсаренко, О. М.; Таланова, Ж. В.




   
    Як створити університет світового рівня. Рецепти від Світового банку // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 2. - С. 7-42
Реф. Салми Дж. Создание университетов мирового класса / Дж. Салми
. - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Менеджмент вищої освіти
Кл.слова (ненормовані):
третинна освіта -- університет світового класу -- рейтинг університетів -- рейтинг "Таймс" -- Шанхайський рейтинг -- система управілння -- високорейтингові університети
Анотація: Стаття до англійського видання: The Challenge of Establishing the Worid Class Universities / Jamil Salmi. - Washington, DC : The World Bank, 2009. Монографія підготовлена в рамках політики Світового банку для сприяння реформам у сфері вищої освіти, є надзвичайно актуальною і необхідною для урядів країн, міністерств та відомств, відповідальних за вищу освіту, керівників вишів, наукових, громадських та академічних діячів. У монографії представлені три різних державних підходи до створення універистетів світового класу, показано, як можна створювати і стимулювати такі університети із застосуванням управлінських і фінансових методів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)