Куйбіда, С. В.
    Концептуальні засади структурної політики держави і умовах глобалізації [Текст] / С. В. Куйбіда // Регіональна економіка. - 2018. - № 1. - С. 120-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова (ненормовані):
структурна політика -- глобалізація -- цифрові технології -- принципи -- методи
Анотація: Удосконалено трактування структурної політики держави, обгрунтовано необхідність її формування та реалізації в Україні на розглянутих нами принципах для забезпечення прискореного економічного зростання, усунення диспропорцій розвитку регіонів і підвищення конкурентоспроможності України на світових ринках. Уточнено мету та основні завдання структурної політики України в умовах глобалізаційних процесів і збільшення у високорозвинених країнах виробництв шостого технологічного укладу, названого четвертою промисловою революцією. Виділено та згруповано методи механізму реалізації структурної політики в Україні у зазначених умовах. Обгрунтовано необхідність формування та реалізації структурної політики для забезпечення прискореного економічного зростання, усунення диспропорцій розвитку регіонів і підвищення конкурентоспроможності України на світових ринках. Виокремлено принципи формування такої політики, серед яких обов’язковими є: принцип верховенства права, прозорості, відкритості, участі, відповідальності, ефективності, комплексності, адекватності, сумісності, пріоритетності розвитку ІТ-індустрії та науково-технічної сфери, забезпечення безпеки життєдіяльності, альтернативності та інші.





    Костенко, Леонід.
    Цифрова гуманітаристика в бібліотеці: від е-каталогу до наукометрії [Текст] / Л. Костенко, Т. Симоненко, О. Жабін // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2018. - N 4. - С. 3-9. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Соціокомунікаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
глобальна бібліометрика -- цифрова гуманітаристика -- цифрові технології -- бібліометричні платформи -- первинні наукові дані -- виділення знань
Анотація: Розглянуто особливості становлення цифрової гуманітаристики в світі. Висвітлено вплив інформатизації на процеси бібліографування та реферування репозиторіїв і проведення наукометричних досліджень. Обгрунтовано потребу реферування української наукової екстеріорики. Окреслено напрями розвитку цифрової гуманітаристики в бібліотеці, до яких віднесено формування баз первинних наукових даних, виділення з інформаційних масивів нових знань.


Дод.точки доступу:
Симоненко, Тетяна; Жабін, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Берназюк, Олександр.
    Роль та місце цифрових технологій у сфері публічного управління [Текст] / Олександр Берназюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 166-170. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічне управління--Інформаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
цифрові технології -- призначення -- електронне урядування -- публічне управління
Анотація: Стаття присвячена дослідженню ролі та значення цифрових технологій у сфері публічного управління. На підставі аналізу наукових підходів, положень національного законодавства, міжнародних договорів та програмних документів з’ясоване значення цифрових технологій у публічному управлінні; виявлені основні проблеми, що можуть виникати у процесі застосування цифрових технологій у публічному управлінні; визначені умови, за наявності яких цифрові технології виконуватимуть завдання щодо підвищення ефективності публічного управління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Назаренко, Т. Г.
    Цифрова компетентність як умова формування в учнів географічної компетентності [Текст] / Т. Г. Назаренко // Географія та економіка в рідній школі. - 2018. - № 11. - С. 26-32. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Компетентнісний підхід
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- цифрова компетентність -- географічна компетентність -- цифрові технології -- учні -- пошуково-дослідницька діяльність -- методи навчання -- змішана модель навчання
Анотація: У статті розкриваються актуальні питання, пов'язані з компетентнісним підходом, що полягає в набутті географічної компетентності через цифрову й навпаки.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Тарлопов, Ігор Олегович.
    Ринок споживчих товарів України: проблеми та перспективи розвитку [Текст] / Ігор Олегович Тарлопов // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 12. - С. 4-8. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Споживчі товари--Ринок (екон.)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
споживчі товари -- торговельні мережі -- конкурентне середовище -- цифрові технології
Анотація: У статті досліджено стан ринку споживчих товарів України. Доведено, що споживчий ринок є соціально-економічною підсистемою суспільства, яка забезпечує рівновагу між виробництвом і споживанням. Проаналізовано його еволюцію в період становлення ринкових відносин незалежної України. Констатовано суперечливий розвиток.Обгрунтована необхідність покращення територіального розміщення торгових мереж. Розглянуті сучасні технології функціонування ринку споживчих товарів. Узагальнено і систематизовано виявлені проблеми. Розроблені рекомендації щодо подальших перспектив його ефективного розвитку.





    Гриценко, А. А.
    Цифровий розвиток: структура, капіталізація та соціалізація [Текст] / А. А. Гриценко // Економічна теорія. - 2018. - № 4. - С. 5-20. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економіка--Структурна трансформація
   Цифрові технології--Економічні процеси

   Цифрова економіка--Суспільний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
цифровий розвиток -- цифрові технології -- цифровізація -- капіталізація -- цифрова економіка -- соціалізація -- гібридний світ
Анотація: Показано, що цифровий розвиток є складовою більш загального процесу переходу від індустріально-ринкової до інформаційно-мережевої економіки і формування реконструктивного типу розвитку. Визначено сутність цифрової економіки як системи економічних відносин з приводу виробництва, розподілу, обміну і споживання благ на основі застосування цифрових технологій, що базуються на дискретній кодовій системі обробки і передачі інформації. Розвиток цифрових технологій формує цілий світ віртуального, що існує поряд і у взаємозв’язку з реальним, внаслідок чого світ стає гібридним. Показано суперечливий взаємозв’язок між цифровізацією, капіталізацією і соціалізацією та з’ясовано виклики суспільству, що виникають у процесі цифрового розвитку.





    Борщевський, В. В.
    Економіка великого міста: структурні трансформації в епоху глобальних змін [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 13-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобалізація--Трансформація--Політологія
Кл.слова (ненормовані):
структурні трансформації -- великі міста -- економічна глобалізація -- міський простір -- цифрові технології
Анотація: Досліджуються особливості структурних трансформацій в економіці великих міст в умовах глобалізації. Першочергова увага приділяється виявленню пріоритетних напрямів і механізмів впливу глобальних економічних змін на еволюційні зрушення у господарській структурі великих міст. Акцентується увага на визначальній ролі великих міст в економічному розвитку сучасних держав. Це супроводжується постійним зростанням частки міського населення та зосередженням у містах дедалі більш вагомого економічного потенціалу. Сформульовано пропозиції щодо першочергових заходів адаптації великих міст України до сучасних вимог глобалізації, враховуючи досвід найбільш розвинених держав світу. Зокрема, наголошено на необхідності збільшення обсягів інвестицій у розвиток інформаційних технологій та активізацію роботи з діджиталізації міського простору шляхом вивільнення частини бюджетних ресурсів, які сьогодні використовуються недостатньо ефективно та спрямовуються переважно на задоволення соціальних потреб міського населення.





    Звєряков, М. І.
    Економічний розвиток в епоху становлення «цифрового капіталізму» [Текст] / М. І. Звєряков // Економіка України. - 2020. - № 8. - С. 3-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Реіндустріалізація--Цифровізація--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
інтенсивний тип відтворення -- індустріальна економіка -- промисловий цикл -- цифрові технології
Анотація: Проведено теоретичне дослідження якісних змін в економічній системі сучасного капіталізму під впливом цифрових технологій. Розглянуто на основі методологічних засад процесу відтворення природу економічного розвитку. Обгрунтовано економічні межі застосування індустріальної техніки та об’єктивні передумови переходу до цифрових засобів виробництва. Виявлено логічний зв’язок між реіндустріалізацією й становленням цифрових продуктивних сил в українській економіці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Редчиць, О. С..
    Інформаційні механізми вдосконалення виборчих процесів в Україні [Текст] / О. С. Редчиць // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 21-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виборчий процес--Електронна демократія--Цифрові технології
Кл.слова (ненормовані):
Виборчий процес -- Електронна демократія -- Цифрові технології
Анотація: У статті визначено нормативно-правове забезпечення інформаційно-комунікативних технологій у виборчих процесах в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Великанова, Марина Миколаївна.
    Штучний інтелект: правові проблеми та ризики [Текст] / Марина Миколаївна Великанова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 220-238. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Штучний інтелект--Правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
делікт -- відповідальність -- цивільне право -- цифрові технології -- конфіденційність
Анотація: У статті на підставі системного аналізу з використанням діалектичного, порівняльного, логічно-догматичного та інших методів окреслюються проблемні ситуації, що виникають у зв’язку з використанням штучного інтелекту та пропонуються окремі напрями їх вирішення. Зокрема серед проблем використання штучного інтелекту називаються: визначення особи, відповідальної за шкоду, завдану штучним інтелектом; прогалини у нормативно-правовому регулюванні відносин у сфері використання цифрових технологій, що ускладнює захист прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб; неможливість у багатьох випадках застосування чинних правил притягнення до цивільно-правової відповідальності за шкоду, завдану використанням штучного інтелекту.





    Лощинська, Наталія.
    Україномовні е-бібліотеки в сучасному Інтернет-просторі [Текст] / Наталія Лощинська // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2021. - N 1. - С. 3-12. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Цифрові інформаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
онлайн-бібліотека -- бібліотечно-цифровий ресурс -- вебсайт -- цифрові технології
Анотація: Мета статті у розкритті місця і ролі е-бібліотек в інформаційному просторі України. Звертається увага на зв'язок бібліотек з освітніми потребами слухачів вищої та середньої школи. Висвітлюється роль у створенні електронних бібліотек "Хартії про збереження цифрової спадщини", ухваленої 32-ю генеральною конференцією ЮНЕСКО (2003 р.). Відзначено спільність рис електронних бібліотек, їх здатність забезпечувати оперативність передачі актуальної інформації, використання документів з обмежених доступом. Наголошується на необхідності розроблення комплексної системи нормативно-методичного забезпечення створення масштабних цифрових бібліотечних ресурсів, гармонізованих з міжнародними стандартами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Станіславик, Олена В’ячеславівна.
    Особливості управління персоналом підприємств на засадах діджиталізації [Текст] / Олена В’ячеславівна Станіславик // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 3. - С. 20-24. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Підприємства--Управління персоналом--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
процеси управління персоналом -- підсистема підприємства -- діджиталізація -- цифрові технології -- діджиталізоване управління персоналом
Анотація: Управління персоналом є найдинамічнішою підсистемою будь-якого підприємства, й якісне переосмислення методів і технологій управління персоналом тягне за собою значний вплив на результати діяльності підприємства загалом. Це підтверджує особливу значимість вивчення впливу діджиталізації на дану сферу управління. У статті сфокусовано увагу на трансформації найважливішої підсистеми управління підприємством - системи управління персоналом під впливом цифрової економіки.


Дод.точки доступу:
Коваленко, Олександр Михайлович




    Бєгун, Василь.
    Ризик як параметр управління безпекою [Текст] / Василь Бєгун // Охорона праці. - 2022. - № 1. - С. 44-53 . - додаток до журналу ”На допомогу спеціалісту з охорони праці”
Рубрики: Охорона праці--Безпека праці--Підприємства--Цифрові технології--Україна
Кл.слова (ненормовані):
роботодавці -- працівники -- праця -- трудові договори -- документообіг -- цифрові технології
Анотація: У статті розглядаються питання переходу на сучасні методи управління безпекою на основі цифрових технологій.