Дімаров, А.
    Мікроновели [Текст] / А. Дімаров // Київ. - 2006. - № 4. - С. 34-63. - Зміст: Перевтілення ; Хрестини ; Фронтовий лист ; Родове дерево ; Гусятниця ; Оксана з роду Яновських
Рубрики: Проза України 21 століття





    Беллі, Д. Д.
    Вибрані сонети [Текст] / Д. Д. Беллі; З італійської (римського діалекту ) переклав Геннадій Федоров // Всесвіт. - 2008. - № 5-6. - С. 146-149 : фото. - Зміст: Рогова відзнака ; Нунціата і капрал, або задоволення по честі ; Нова есенція для волосся ; Мавр з площі Навона ; Коли посцяти небезпечно ; Печені груші ; Щипок ; Слуги Господні ; Ласолюбний чоботар ; Весілля й хрестини ; Квартирна платня ; Удівство ; Старость ; Міський голова (Намісник) ; Сповідник ; Впевнений заробіток ; Черевичник ; Речовий доказ ; Дітки в прокат
Рубрики: Сонети
Анотація: Сонети римського поета Джузеппе Джоакіно Беллі.





    Іваницький, А. І.
    Зауваги до типології родильно-хрестинних пісень та обрядовості [Текст] / А. І. Іваницький // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 3(травень-червень). - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Родини
   Звичаї і обряди--Хрестини

   Обрядові пісні--Родини--Україна

   Обрядові пісні--Хрестини

Кл.слова (ненормовані):
Родини -- Хрестини
Анотація: У статті запропоновано новий погляд на особливості пісень, співаних в обрядах родин і хрестин. Відмінності цього виду пісень від інших обрядових мелодій та недостатньо чітка типологія музики є наслідком конвіксії - компліментарного об'єднання вузького кола людей з однохарактерним побутом і родинними стосунками.





    Ганус, Д.
    Родильна обрядовість на Волині / Д. Ганус // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 130-133 : іл.
Рубрики: Звичаї і обряди--Родини
   Звичаї і обряди--Хрестини

   Звичаї і обряди--Очищення

Кл.слова (ненормовані):
Родильна обрядовість -- Апотропеї
Анотація: У статті охарактеризовано сучасний стан збереження та функціонування родильної обрядовості населення Волині на основі польових етнографічних матеріалів автора. Основну увагу зосереджено на описі дій, що їх виконували з метою забезпечити благополуччя, здоров'я дитини в майбутньому та захистити її від впливу злих сил. Здійснено спробу реконструювати звичаї, яких дотримувалися під час пологів, та очисні обряди над бабою-повитухою та породіллею.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ганус, Д.
    Adaptacja spoleczna dziecka w obrzedowosci porodowej / Д. Ганус // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 108-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Хрестини (обряд)
   Діти--Звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Хрестини (обряд) -- Магічні дії -- Родильна обрядовість
Анотація: У статті розглянуто основні обряди приєднання дитини до суспільства, що їх виконували з метою забезпечення її благополуччя та захисту від усього злого в житті. Автор здійснили спробу реконструювати основні складові обряду хрещення, а саме: дії, які виконувалися до та після хрещення дитини. Акцентується увага на традиціях і трансформаціях у родильній обрядовості.





    Боряк, О. О.
    Родинно-хрестинна обрядовість населення Гомельщини в записах білоруських фольклористів [Текст] / О. О. Боряк // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 6(листопад-грудень). - С. 110-112 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Радзінна-хрэсьбінныя абрады і звычаі беларусаy (на матэрыяле фальклору Гомельскай вобласці) / аyтары-yкладал.: В. С. Новак [та ін.]. - Гомель : Барк, 2013. - 380 с.

Рубрики: Звичаї і обряди--Родини (обряд)--Хрестини (обряд)--Гомельська область (Білорусь)
Кл.слова (ненормовані):
Родини (обряд)





    Брайченко, О. Ю.
    Побутування українських традиційних свят родинного циклу в умовах наступу радянської ідеології 70-80-х років XX століття [Текст] / О. Ю. Брайченко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 4(липень-серпень). - С. 115-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Похоронні обряди і...--Радянська ідеологія--Україна
   Хрестини (обряд) і...--Радянська ідеологія--Україна

   Весільні обряди і...--Радянська ідеологія--Україна

   Традиційна культура і...--Радянська ідеологія--Україна

   Етнокультура--Трансформація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Радянські свята і обряди -- Традиційна культура -- Трансформація етнокультури -- Весілля -- Хрестини -- Поховальний обряд
Анотація: Стаття присвячена вивченню особливостей трансформації українських традиційних свят родинного циклу в умовах активної пропаганди радянської ідеології. Досліджено процес запровадження нових радянських свят і обрядів, а також їх вплив на традиційну обрядовість українців.





    Ганус, Д.
    Обряди забезпечення майбутнього багатства дитини під час хрестин у населення західноукраїнського пограниччя [Текст] / Д. Ганус // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Хрестини (обряд)
   Звичаї і обряди--Гроші

Кл.слова (ненормовані):
Хрестини (обряд) -- Баба-повитуха -- Збір грошей на потреби для дитини (обряд) -- Обряд з кашею -- Обряд з "квіткою"
Анотація: У статті розглядаються обрядодії населення західноукраїнського пограниччя у XX - на початку XXI ст., що здійснювалися на святкуванні хрестин для забезпечення майбутнього багатства дитини. Описано мотивацію та атрибути обрядів збирання грошей і пригощання гостей хлібом. Простежено локальні варіації та часові трансформації в обрядах.





    Ганус, Д.
    Магічні способи захисту життя дитини на території українсько-польського пограниччя: від народження до хрещення [Текст] / Д. Ганус // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 4(липень-серпень). - С. 80-85
Рубрики: Звичаї і обряди--Хрестини (обряд)
   Звичаї і обряди--Імена

   Хрестини (обряд)

Кл.слова (ненормовані):
Хрещені батьки -- Вибір імені
Анотація: У статті розглянуто магічні способи захисту дитини від смерті, що застосовувалися в період від народження до хрещення. Проаналізовано "нові" традиції вибору імені та хрещених батьків, виготовлення одягу для немовляти, передавання дитини через вікно та її "купівлі-продажу". Простежено локальні варіації та часові трансформації обрядів.





    Отрошко, Л. Г.
    Порівняльний аналіз традиційних елементів української етнокультури в обряді хрещення на Козелеччині [Текст] / Л. Г. Отрошко // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 4(липень-серпень). - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаї і обряди--Хрестини (обряд)
   Хрестини (обряд)--Козелеччина

Кл.слова (ненормовані):
Хрещення (обряд) -- Хрестини (обряд) -- Хрещені батьки -- Кумівство -- Церковне хрещення
Анотація: У статті проаналізовано традиційні елементи української етнокультури в сучасному обряді хрещення на Козелеччині. Доведено, що традиційні елементи культури в обряді хрещення у своїй основі збереглися, хоча й зазнали деяких трансформацій.





    Мовна, У. В.
    "Медовий" код українських народин [Текст] / У. В. Мовна // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 6(листопад-грудень). - С. 33-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хрестини (обряд)
Кл.слова (ненормовані):
Родильна обрядовість -- Хрестини (обряд) -- "Медовий" код
Анотація: У статті досліджено символічну роль меду в контексті родильної обрядовості українців. Розглянуто його основ ні семантичні конотації – медіативні, ініціаційні, соціалізуючі, фертильні, катартичні та апотропеїчні влас-тивості, а також обрядове призначення як жертвенного продукту. «Медовий» код знайшов вияв у всіх ключових структурних елементах обрядового тексту народин – під час народження немовляти, перших відвідин породіллі представницями жіночої частини громади, першої купелі новонародженого, хрестин та хрестинного частування.