Омельчук, Олеся.
    "Середня" стать у критиці Євгена Маланюка та Дмитра Донцова [Текст] / О. Омельчук // Сучасність. - 2005. - №1. - С. 129-134. - Бібліогр.: С.133-134
Рубрики: Літературознавство українське
   Гендерні дослідження--Фемінність--Маскулінність

Анотація: Розглядаються ідеї Є. Маланюка і Д. Донцова щодо національної ідентичності української літератури в контексті гендерних досліджень


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген Филимонович (укр. письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літ. критик, сотник Армії УНР ; 1887-1968) \про нього\; Донцов, Дмитро Іванович (укр. літ. критик, публіцист, філософ, політ. діяч, один із перших керівників Союзу визволення України (СВУ), головний ідеолог укр. інтегрального націоналізму ; 1883-1973) \про нього\




    Гончар, Юлія.
    Гендерне прочитання творчості Тараса Шевченка [Текст] / Юлія Гончар // Слово і час. - 2010. - № 5. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Гендерна ідентичність -- Фемінність -- Маскулінність -- Андрогінність
Анотація: У статті осмислено можливості застосування генднрної літературної теорії для інтерпретації творчості письменника з використанням критеріїв "фемінність", "маскулінність", "андрогінність". Здійснено аналіз специфіки відображення фемінності і маскулінності, переосмислення, наближення їх до нової андрологічної якості в доробку Т. Шевченка з урахуванням гендерної ідентичності автора, своєрідності структури процесу творення, художньої манери і стилю.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\




    Грабовська, Ірина.
    Українська "жінка-лицар" між міфом і реальністю [Текст] / Ірина Грабовська // Сучасність. - 2010. - № 3. - С. 204-212.
Рубрики: Гендерні дослідження--Фемінність
Анотація: Автор статті досліджує найктуальнішу та найгострішу проблему Україні за останні два десятиліття ХХ століття, це питання фемінізму та ґендерних стосунків.Ставлення суспільства до жінки, а через неї до свого майбутнього – дитини, то є завтрашній день цієї спільноти, закладений і запрограмований вже тепер.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\




    Смолинская, О. В.
    Влияние полоролевых факторов и социально - демографических характеристик на сексуальное поведение женщин в созависимых отношениях [Текст] / О. В. Смолинская // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 9. - С. 57-63 : табл. - Бібліогр. : 11 назв.
Рубрики: Сексуальна поведінка--Жінки
   Гендерна психологія

Кл.слова (ненормовані):
Созалежність -- Полорольові -- Маскулінність -- Фемінність -- Самооцінка
Анотація: У даній статті аналізується багатовимірна модель залежної та созалежної поведінки жінок. Показано, що у жінок з різною мірою созалежності міра емоційної самореалізації у сексуальних стосунках різні.





    Хаєцька, А.
    У контексті жіночої лінії "празької школи": поезія Г. Мазуренко [Текст] / Анна Хаєцька // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 5. - С. 72-79. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Діаспора--Персоналії--Україна--Велика Британія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
любовна лірика -- гендерна ідентичність -- гендерна позиція -- інтерпретація образів -- фемінність, маскулінність
Анотація: У статті здійснено спробу аналізу гендерної позиції поетеси Г. Мазуренко в контексті жіночої лінії "празької школи" (на прикладі поетичних збірок празького періоду). Підкреслено,що Г. Мазуренко не лише відображала у віршах любов як пристрасть між двома людьми, а й любов до матері, дітей, поезії. Своєю творчостю та життям поетеса утверджувала погляд на "нову" жінку, на проблему жінки-митця, яку започаткували Леся Українка та Ольга Кобилянська.


Дод.точки доступу:
Мазуренко, Галина Сергіївна (укр. письм. та художниця в діаспорі, менторка, д-р філософії. Представниця Празької школи поезії ; 1901-2000) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД


801
П 352


    Волосюк, Олена.
    Тілесність як код в драматургії Бернарда Шоу і Лесі Українки [Текст] / Олена Волосюк // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 79. - С. 244-252. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Англії, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

   Літературознавство--Феміністичні ідеї

Кл.слова (ненормовані):
гендерне тіло -- жіноче тіло -- тілесність -- тілесні характеристики -- фемінність -- чуттєвість -- еротизм


Дод.точки доступу:
Шоу, Бернард Джордж (ірланд. драматург, критик, публіцист, лауреат Нобелів. премії з літ. 1925 р. та політ. активіст ; 1856-1950) \про нього\; Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 522805 - Б.ц. (вільний)




    Товкач, Ірина
    Гендерне виховання дошкільнят [Текст] / Ірина Товкач // Дошкільне виховання. - 2012. - № 3. - С. 8-11 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільна--Гендерне виховання
Кл.слова (ненормовані):
гендерна соціалізація -- гендерні ролі -- маскулінність -- фемінність
Анотація: Автор статті розповідає про мету, завдання, витоки та основи гендерного вихованя.





    Кизилова, Віталіна.
    "Повість для дівчаток" у літературі для дітей та юнацтва ІІ пол. ХХ - поч. ХХІ століття: специфіка моделювання образів [Текст] / Віталіна Кизилова // Слово і час. - 2013. - № 5. - С. 70-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Література для дітей--Проза--Повість, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
жанр -- гендер -- гендерна ідентифікація -- фемінність
Анотація: У статті в контексті української літератури ІІ пол. ХХ ст. розглянуто еволюцію "повісті для дівчаток" як літературного феномену. Наголошено на гендерному підході до зображення персонажів творів цієї категорії.





    Башкирова, Ольга.
    Художня репрезентація жіночості в сучасній українській романістиці [Текст] / Ольга Башкирова // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 72-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- постмодернізм -- постколоніалізм -- фемінність -- маскулінність
Анотація: Статтю присвячено провідним тенденціям художньої рецепції жіночих образів у сучасній українській романістиці. Принципи моделювання жіночості в літературі розглянуто з позицій гендерних студій, постколоніальної та психоаналітичної теорій. На численних прикладах продемонстровано основні вектори художнього переосмислення типових для національної літературної традиції жіночих образів: матері, хранительки роду, демонічної жінки. Описано альтернативні типи фемінної ідентичності, репрезентовані культурологічним та феміністичним жіночим письмом. На основі масштабних узагальнень художньої практики останніх десятиліть визначено провідні світоглядні інтенції сучасної романістики, передусім прагнення до гендерного паритету, повноцінного діалогу чоловіків і жінок як рівноправних суб’єктів культуротворення.