Милович, Предраг.
    Адміністративно-правові засади міжнародної економічної інтеграції Республіки Чорногорія [Текст] / Предраг Милович // Юридична Україна. - 2015. - № 4/5. - С. 41-45. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Зовнішньоекномічна діяльність--Адміністративно-правові засади--Республіка Чорногорія
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна економічна інтеграція -- угода про асоціацію -- економічні реформи -- іноземні інвестиції -- зовнішня торгівля
Анотація: Досліджуються адміністративно-правові засади міжнародної економічної інтеграції Республіки Чорногорія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


061
Ч 492


    Добржанська, Оксана (Викладач ЧНУ).
    Результати імплементації ініціативи "Східне партнерство" Україною станом на кінець 2013 року [Текст] / Оксана Добржанська // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 702/703: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 114-119. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Регіональна політика--Транскордонне співробітництво--Європа
   Зовнішньоекономічні відносини--Східне партнерство--Енергетична співпраця

Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- Євромайдан -- енергетична безпека

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)




    Середа, Тетяна.
    Конституційно-правові основи інтеграції законодавства України до законодавства Європейського Союзу [Текст] / Тетяна Середа // Юридична Україна. - 2017. - № 4. - С. 4-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Європейська інтеграція--Конституційно-правові основи --Інституційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
конституційно-правова реформа -- «acquis communautaire» -- процес конституціоналізації -- Угода про асоціацію -- адаптація
Анотація: У статті досліджені актуальні питання щодо зближення українського конституційного права з міжнародним публічним правом та, зокрема, з правом ЄС, що набуває все більшого значення у зв’язку з проголошенням загальнодержавного курсу України на на­буття статусу країни-члена у Європейському Союзі. Визначено згідно з Копенгагенськими критеріями вступ до Європейського Союзу — тільки у разі визнання та дотримання країнами-кандидатами основоположних принципів ЄС, а також обов’язкового прийняття acquis ЄС — сукупності цілей, принципів і норм спільної політики та законодавства ЄС. Розглянуто у контексті євроінтеграції внутрішні та зовнішні відносини України, які стають дедалі важливішими на державному і громадському рівнях. З 2014 р. розпочався процес «новодемократичного устрою» в результаті конституційно-правової реформи, який започаткував новий етап конституціоналізації зовнішніх відносин — євроінтеграційний. Проаналізовано «acquis communautaire», яке є комплексним і диференційованим поняттям, де комплексність характеризується широтою його суттєвого змісту, символізуючи результат європейської інтеграції загалом і в окремих сферах діяльності ЄС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, І. М.
    Особливості оподаткування будівельних операцій податком на додану вартість в Європейському Союзі [Текст] / І. М. Кушнір // Юридична Україна. - 2018. - № 7. - С. 26-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Будівництво--Оподаткування--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію
Анотація: У статті здійснюється комплексне дослідження засад справляння податку на додану вартість з операцій у галузі будівельної діяльності за законодавством Європейського Союзу. Наголошується на ролі будівельної галузі у розвиткові національної економіки. Підкреслюється, що гармонізація європейських стандартів до національного законодавства є завданням, що має реалізовуватися у багатьох сферах, зокрема й фінансовій. Аналіз європейського законодавства, що регулює порядок та умови справляння ПДВ, дає підстави його поширення на будівельну діяльність. У статті аналізуються положення європейських директив, що мають бути гармонізовані до національного законодавства, в частині запровадження правового механізму справляння ПДВ. Розкриваються особливості справляння цього податку для будівельних операцій. Наголошується на закладеній можливості державам-членам ЄС застосовувати поряд із загальними правилами справляння ПДВ також й пільгові режими, які полягають як у зниженні базової ставки, так і у повному звільненні від оподаткування певних операцій у будівельній діяльності, а також операцій, пов’язаних із нерухомістю. Наводиться приклад європейських країн у частині використання таких альтернатив. Робиться висновок про можливість використання даних альтернатив у національному законодавстві України, виходячи з положень Угоди про асоціацію України з ЄС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крегул, Юрій.
    Україна та ЄС: інституційно-правове забезпечення транспарентності [Текст] / Юрій Крегул, Василь Батрименко, Ярослав Костюченко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: с. 20-22
УДК
Рубрики: Міжнародне співробітництво--Прозорість--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- Євросоюз -- право Європейського Союзу -- європейська інтеграція -- транскордонне співробітництво (ТКС)
Анотація: Розглянуто стратегічний орієнтир державно-правового розвитку України, яким є інтеграція до європейського політичного, економічного та гуманітарного простору. Вивчено категорію "прозорість" з економічного, управлінського та політико-правового поглядів дослідження. Доведено, що з політико-правового погляду співпрацю з ЄС можна вважати такою, що сприяє поглибленню демократії та повазі до людських прав, удосконаленню національної законодавчої бази.


Дод.точки доступу:
Батрименко, Василь; Костюченко, Ярослав
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Черніков, Д. О..
    Напрями вдосконалення механізмів державної допомоги в Україні в умовах міжнародної економічної інтеграції [Текст] / Д. О. Черніков // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 3. - С. 17-25 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна програма--Державна підтримка--Угода про асоціацію
Кл.слова (ненормовані):
Державна допомога -- Державна підтримка -- Угода про асоціацію
Анотація: У статті розглянуто комплексний підхід щодо вдосконалення механізмів державної допомоги суб`єктам господарювання в Україні, включаючи такі механізми, як: організаційний, правовий, механізм надання, оцінки та коригування, а також механізм контролю щодо впливу на конкуренцію та торгівлю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)