Тур, М.
    Права людини та суверенітет народу в фокусі комунікативної влади [Текст] / М.Тур // Сучасність. - 2000. - N5. - С. 54-68
Рубрики: Права людини в Україні





    Дмитрієв, А.
    Державний суверенітет та проблеми теорії міжнародного права [Текст] / А.Дмитрієв // Юридичний вісник України. - 2000. - 3-9 серп.(N31). - 26-28 (вкл.)
Рубрики: Державний суверенітет
   Міжнародне право--Теорія






    Булгак, О. В.
    10 років тому Верховна Рада УРСР проголосила Декларацію про державний суверенітет України [Текст] / О.В.Булгак // Календар знаменних і пам'ятних дат. - Київ, 2000. - С. 43-46. - Бібліогр.
Рубрики: Державний суверенітет України
Кл.слова (ненормовані):
Декларація про державний суверенітет





    Тур, М.
    Права людини та суверенітет народу в фокусі комунікативної влади [Текст] / М.Тур // Сучасність. - 2000. - N: 5. - С. 54-68.
ДРНТІ

Рубрики: Держава і право України--Державне (Конституційне ) право України
Кл.слова (ненормовані):
Права людини в Україні





    Сербин, Р.
    Діалектика державного суверенітету в епоху глобалізму [Текст] / Р.Сербин // Право України. - 2002. - № 12. - С. 37-42. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Державний суверенітет--Епоха глобалізму





    Бойко, О.
    Історичні обставини прийняття Декларації про державний Суверенітет України [Текст] / О. Бойко // Людина і політика. - 2002. - № 4. - С. 63-70
Рубрики: Історія України, 1991 р.





    Сухонос, В.
    Суверенітет як територіальний вимір держави постіндустріального суспільства: функціональний та економічний аспекти [Текст] / В. Сухонос // Підприємництво, господарство і право. - 2003. - № 3. - С. 75-76
Рубрики: Теорія держави і права--Постіндустріальне суспільство
   Суверенітет України






    Кремень, Т.
    Державний суверенітет у добу глобалізації [Текст] / Т. Кремень // Політика і час. - 2003. - № 10. - С. 36-40
Рубрики: Внутрішня політика України--Державний суверенітет





    Оніщук, М.
    Від конституційної реформи до конституційного руху [Текст] : політична відповідальність, народний суверенітет та національна ідея у контексті конституційної реформи в Україні / М. Оніщук // Віче. - 2004. - № 8. - С. 13-20 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Український парламентаризм
Анотація: Політична відповідальність, народний суверенітет та національна ідея у контексті конституційної реформи в УКраїні





    Шаповал, В.
    Конституційні механізми реалізації народного суверенітету [Текст] / В. Шаповал // Вісник Конституційного Суду України. - 2004. - № 6. - С. 83-102
Рубрики: Конституційне право України--Народний суверенітет
Кл.слова (ненормовані):
Парламентаризм -- Представницькі органи влади





    Шаповал, В.
    Конституційні механізми реалізації народного суверенітету [Текст] / В. Шаповал // Вісник Конституційного Суду України. - 2005. - № 1. - С. 40-57
Рубрики: Конституційне право--Народний суверенітет





    Мочерний, С.
    Національний та економічний суверенітет країни [Текст] / С. Мочерний // Економіка України. - 2005. - № 10. - С. 4-13
Рубрики: Суверенітет України
Кл.слова (ненормовані):
НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА -- СОЦІАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ -- ПСИХОЛОГІЧНЕ ВІДЧУЖЕННЯ
Анотація: Стаття присвячена проблемі національного, у тому числі економічного, суверенітету України, що є надзвичайно актуальною як для України, так і для переважної більшості країн світу.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Голосніченко, Д.
    Поняття повноважень, їх владна природа та походження від суверенітету Українського народу [Текст] / Д. Голосніченко // Право України. - 2007. - № 2. - С. 123-127. - Бібліогр.: 23 назви
Рубрики: Суверенітет України--Народ--Поняття повноважень
Анотація: Загальним правилом визнання легітимності влади за органом влади чи посадовою особою є те, що вони і набувають повноважень на основі дотримання всіх вимол законодавства, і діють у спосіб, визначений у ньому.





    Ковальчук, Віталій Богданович.
    До питання про державний суверенітет та легітимність державної влади в політико-правовій концепції Нікколо Макіавеллі та Жана Бодена [Текст] : общественно-политическая литература / В.Б. Ковальчук // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 49-56. - Бібл.: 13 назв.
Рубрики: Державотворення--Суверенітет держави--Державна влада--Історія 16 ст.--Західна Європа
Кл.слова (ненормовані):
анархія, монархія, автономія.
Анотація: Метою цього дослідження є аналіз основних положень теорії державного суверенітету у політико-правовому вченні Макіавеллі та Бодена.


Дод.точки доступу:
Макіавеллі, Нікколо (1469-1529 рр.) \про нього\; Боден, Жан (1530-1596 рр.) \про нього\




    Прокопов, Денис Євгенович.
    Права людини і теорія конституціоналізму С. Котляревського [Текст] : общественно-политическая литература / Д.Є. Прокопов // Держава і право. - 2007. - Вип. 14. - С. 56-63. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Правова держава--Політична ідеологія--Правові вчення--Історія
   Конституційне право--Держава і особистість--Суспільні відносини--Історія

Кл.слова (ненормовані):
народий суверенітет, конституційна держава, державна влада, суспільні відносини.
Анотація: Актуальність звернення до правової теорії С. Котляревського є незаперечною, адже загальний напрям його наукового пошуку надзвичайно співзвучний до тих підходів, що нині домінують у сучасній теорії держави і права.


Дод.точки доступу:
Котляревський, Сергій Андрійович (1873-1939 рр.) \про нього\




    Тимощук, Олександр Олександрович.
    Автономістські традиції у давній історії Іспанської держави [Текст] : общественно-политическая литература / О.О. Тимощук // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 123-129. - Бібліогр.: 23 назви.
Рубрики: Державотворення--Державний суверенітет--Давня історія--Іспанія
Кл.слова (ненормовані):
вілья, консехо, фуерос, реконкіста.
Анотація: Витоки традицій іспанського автономізму пов’язані з пошуком засобів вирішення проблем співіснування багатьох народів у конкретних природних та історичних умовах.





    Рудик, Петро Андрійович.
    Декларація про державний суверенітет України - початок новітнього конституціоналізму в Україні [Текст] : общественно-политическая литература / П.А. Рудик // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 132-139. - Бібліогр.: 21 назва.
Рубрики: Суверенітет держави--Декларація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
політико-правовий документ.
Анотація: Декларація визначила новий статус України: проголошувала її державний суверенітет, ствердила нову назву держави - Україна. Декларація фіксувала, що Україна як суверенна національна держава розвивається в існуючих кордонах.





    Савчин, Михайло Васильович.
    Конституційні засади демократичного ладу та верховенство права [Текст] : общественно-политическая литература / М.В. Савчин // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 179-186. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Демократія--Державний устрій--Конституційне право--Порівняльне правознавство--Україна--Європа
Кл.слова (ненормовані):
суспільне самоврядування, плюралізм, соціальна демократія, народний суверенітет.
Анотація: Згідно з Конституцією право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Слід зазначити , що сьогодні у механізмі демократії, зокрема, у демократичних процедурах відіграють важливу роль політичні партії.





    Семикрас, Вікторія Валеріївна.
    Народний суверенітет - основа організації державної влади в Україні [Текст] : общественно-политическая литература / В. В. Семикрас // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 216-220. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Суверенітет держави--Державний устрій--Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад, права і свобода людини, громадянське суспільство.
Анотація: Конституція України, як вищий закон держави, закріплює не лише основні форми народовладдя, вона визначає також найважливіші принципи, правила і процедури здійснення народом цих форм влади, встановлюючи гарантії прав суверена.





    Лагодієнко, Олег Вікторович.
    Нормативно-юридичне закріплення основних елементів держави: конститіційно-правовий аспект [Текст] : общественно-политическая литература / О.В. Лагодієнко // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 251-259. - Бібліогр.: 22 назви.
Рубрики: Держава і право--Державний устрій --Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правовідносини, суверенітет держави, держава і особистість, державний кордон.
Анотація: Розвиток сучасної науки конституційного права ставить перед дослідниками цілий ряд нових проблем, що пов’язані насамперед із розширенням сфери її дослідження. Конституційне право регламентує основи державної організації та діяльності як точки зору її інституційної організації, так і в аспекті її взаємодії з людиною.