Булах, Т. М.
    Соціальний розвиток сільських територій: світовий та вітчизняний досвід [Текст] / Т. М. Булах // Економіка АПК. - 2012. - № 6. - С. 95-98. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сільські території--Соціальний розвиток
   Економіка Європейського Союзу--Аграрний сектор

   Економіка--Соціальна політика

Кл.слова (ненормовані):
Спільна аграрна політика -- Соціальне забезпечення -- Сільськогосподарські товаровиробники
Анотація: Розкрито проблеми соціального розвитку сільських територій України. На основі аналізу світового і вітчизняного досвіду надано пропозиції щодо їх розв'язання.





    Бородіна, О. М.
    САП ЄС як динамічне сполучення галузевих потреб і суспільних інтересів [Текст] / О. М. Бородіна // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 58-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна політика--Історичний аналіз--Перспективи розвитку--Європейський Союз, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Спільна аграрна політика -- сталий розвиток -- фермери -- суспільні блага
Анотація: Здійснено історичний аналіз Спільної аграрної політики ЄС. Викладено основні віхи її еволюції з часів запровадження і перспективи розвитку до 2020 р. Обгрунтовано, що САП як наріжний камінь європейської інтеграції протягом 50 років забезпечила європейцям не тільки доступне і якісне продовольство, але й збереження сільських громад, покращення сільського життя та навколишнього природного середовища. Доведено, що досвід реформування САП як історія динамічного партнерства між громадянами, фермерами і політиками показує, що аграрна політика повинна вирішувати проблеми і виправдовувати очікування не тільки фермерів, але й усіх громадян, усього суспільства, що забезпечить сталість його економічного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Kovalchuk, O. D.
    "Cross compliance" as an institutional norm for ensuring of ecological agriculture in the European Union [Текст] / O. D. Kovalchuk // Економіка АПК. - 2017. - № 9. - С. 57-62 : рис. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна сфера--Сільське господарство--Екологічний аспект--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
бенефіціар -- спільна аграрна політика
Анотація: Мета статті - розкрити інституційний механізм формування й реалізації європейських вимог Cross compliance як базової основи екологічно безпечного сільського господарства. Практичне значення сформульованих автором у статті положень, висновків і рекомендацій полягає в тому, що вони можуть бути методологічною основою для розробки ефективних механізмів та стратегії підвищення конкурентоспроможності аграрного сектору України.





    Кононенко, О. М.
    Європейські практики підтримки сталого розвитку сільських територій у контексті удосконалення земельних відносин [Текст] / О. М. Кононенко // Економіка АПК. - 2018. - № 4. - С. 95-102 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території --Сталий розвиток
   Аграрна політика

Кл.слова (ненормовані):
спільна аграрна політика -- сталий розвиток сільських територій -- земельні відносини -- органічне виробництво -- малі сімейні ферми
Анотація: Мета статті - проаналізувати законодавчі акти та практики Євросоюзу і окремих його країн щодо сталого розвитку сільських територій у контексті вдосконалення земельних відносин і можливість їх адаптації до умов України з урахуванням набрання чинності Угоди про асоціацію з ЄС. Можливість імплементації досвіду ЄС у вітчизняну практику реалізації сталого розвитку сільських територій та органічного виробництва в руслі з виконання Угоди про асоціацію України з ЄС забезпечить зближення політики і законодавства в галузі сільського господарства та розвитку сільських територій.





    Статівка, Анатолій Миколайович.
    Застосування деяких захисних екологічних заходів у сільськогосподарському виробництві за законодавством ЄС [Текст] / Анатолій Миколайович Статівка // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 4. - С. 200-218. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарське виробництво--Екологізація--Європейський Союз
   Аграрна політика в зарубіжних країнах--Європейський Союз

Кл.слова (ненормовані):
екологічні заходи -- охорона довкілля -- спільна аграрна політика -- збереження біорізноманіття
Анотація: Основною метою роботи є правовий аналіз застосування екологічних захисних заходів у сільськогосподарському виробництві за законодавством ЄС. Встановлено, що використання екологічних заходів у сільському господарстві стимулюється для фермерів економічним механізмом реалізації агроекологічних програм. Досліджено еволюцію реформування Спільної аграрної політики в контексті екологізації аграрного виробництва ЄС. Проаналізовано особливості таких екологічних заходів як: диверсифікація сільськогосподарських культур, підтримка постійних пасовищ та встановлення екологічних пріоритетних територій.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)