Бойко, Л. М.
    Соціальні передумови євроінтеграції України [Текст] / Л. М. Бойко // Економіка АПК. - 2010. - № 11. - С. 156-160 : табл. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Інтеграція--Україна--ЄС
   Добробут населення--Соціальні стандарти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Рівень життя населення -- Соціальні стандарти
Анотація: Проаналізовано основні соціальні стандарти і життєвий рівень населення, у тому числі сільського, в контексті євроінтеграції України.





    Куліков, Ю. М.
    Мінімальна заробітна плата в методології неформальної зайнятості [Текст] / Ю. М. Куліков, О. В. Йолкіна // Економіка України. - 2015. - № 9. - С. 88-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість--Заробітна плата--Взаємозалежність
   Трудові відносини--Неформальна зайнятість

Кл.слова (ненормовані):
мінімальна заробітна плата -- соціальні стандарти -- мінімальний споживчий бюджет -- раціональний споживчий бюджет
Анотація: Розглянуто неформальну зайнятість (НФЗ) як суперечливе соціально-економічне явище, методологічні недоліки в її суспільній оцінці та визначення рівня, а також вплив на її зростання директивного підвищення економічно необґрунтовано стандарту мінімальної заробітної плати. Запропоновано розраховувати масштаби НФЗ як сумарну зайнятість у неформальному секторі економіки та неформальну зайнятість у її формальному секторі. Підтверджено гіпотезу про наявність механізму залежності зростання НФЗ від підвищення соціального стандарту МЗП. Авторами статті пропонуються: перехід від МЗП до соціального стандарту відтворення працівників; встановлення соціальних стандартів «мінімальний споживчий бюджет» та «раціональний споживчий бюджет».


Дод.точки доступу:
Йолкіна, О. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Козоріз, Г. Г.
    Соціальне страхування як елемент державної соціальної політики [Текст] / Г. Г. Козоріз // Регіональна економіка. - 2016. - № 1. - С. 70-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне страхування--Фінансування--Державна політика
   Соціальна політика--Соціальний захист--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Соціальні гарантії -- Соціальні стандарти -- Фонди страхування
Анотація: Обгрунтовуються напрямки подальшого розвитку системи соціального страхування: об'єднання загальних функцій ФСС, можливість створення єдиного ФСС, введення накопичувальної системи пенсійного страхування, впровадження загальнообов'язкового медичного страхування.





    Ковальов, В. М.
    Соціальні наслідки розвитку людської праці [Текст] / В. М. Ковальов, О. А. Атаєва // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 19-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Праця--Розвиток--Соціальні наслідки
Кл.слова (ненормовані):
закони розвитку -- людський капітал -- трудовий потенціал -- економічні формації -- суспільні відносини -- методологія кількісної оцінки -- соціальні стандарти -- нормативи -- соціальне партнерство -- додана вартість
Анотація: Розкрито соціальні наслідки праці, механізм взаємодії системи об’єктивних законів розвитку природи і суспільства, мету і закон людського розвитку, форми перетворення соціально-економічних відносин у світі, соціалізації та гуманізації капіталістичної систе­ми господарювання. Визначено наукові передумови формування ноосферної доктрини і методологію кількісної оцінки нормативів системи соціального партнерства.


Дод.точки доступу:
Атаєва, О. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Толстих, Наталія.
    Малозабезпеченість як системний бар'єр на шляху соціально-економічного розвитку України / Наталія Толстих // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 99-109 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне забезпечення--Малозабезпеченість--Масштаби--Визначення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бідність -- рівень життя -- державний бюджет -- прожитковий мінімум -- соціальні стандарти
Анотація: Подано різні підходи до визначення масштабів малозабезпеченості та бідності в сучасній Україні. Бідність традиційно асоціюється з крайнім ступенем нужденності й доходом, нижчим за встановлений державою прожитковий мінімум. На думку автора, до малозабезпечених верств слід відносити не тільки бідних, визначених за цим критерієм, а й населення з доходом від одного до двох офіційних прожиткових мінімумів, яке здебільшого також відчуває гостру депривацію. За даними соціологічного дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України 2019 р.у, здійснено аналіз рівня життя населення з різними доходами і, зокрема, виявлено особливості споживання та соціального самопочуття малозабезпечених верств. Зроблено висновок, що умови існування більшості населення України є незадовільними для збереження і розвитку людського потенціалу, а малозабезпечені верстви щоденно стикаються з проблемами виживання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)