VDPU-CUKK
Ш26


    Шарпатий, В.
    Ситема соціального страхування в УСРР 1921-1929 рр. [Текст] / В. Шарпатий // Пам'ять століть. - 2006. - № 1. - С. 75-83. . - Бібліографія: 9 назв
РУБ VDPU-CUKK
Рубрики: Історія України--Україна ХХ ст.
   Україна--Історія ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
НЕП -- соцстрах -- соціальне забезпечення
Дескриптори: ІСТОРІЯ. ІСТОРИЧНІ НАУКИ -- ІСТОРІЯ -- 3. УКРАЇНА В ХХ СТОЛІТТІ
Анотація: Про формування та становлення системи <соціального страхування> в Радянській Україні в 1921 - 1929 рр.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Булах, Т. М.
    Соціальний розвиток сільських територій: світовий та вітчизняний досвід [Текст] / Т. М. Булах // Економіка АПК. - 2012. - № 6. - С. 95-98. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сільські території--Соціальний розвиток
   Економіка Європейського Союзу--Аграрний сектор

   Економіка--Соціальна політика

Кл.слова (ненормовані):
Спільна аграрна політика -- Соціальне забезпечення -- Сільськогосподарські товаровиробники
Анотація: Розкрито проблеми соціального розвитку сільських територій України. На основі аналізу світового і вітчизняного досвіду надано пропозиції щодо їх розв'язання.





    Москаленко, О.
    Функції загальнообов’язкового державного соціального страхування [Текст] / О. Москаленко // Вісник Академії правових наук України. - 2013. - № 1. - С. 139-147. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Соціальне страхування--Функції
Кл.слова (ненормовані):
соціальне забезпечення -- загальні функції -- спеціальні функції
Анотація: Обгрунтовано, що за способом впливу функції загальгнообов’язкового державного соціального страхування поділяються на загальні та спеціальні . До загальних функцій належать: захисна; економічна; соціально-реабілітаційна; демографічна. Спеціальними функціями є функція перерозподілу грошових виплат і соціальних послуг між застрахованими особами: функції акумуляції страхових внесків: функція профілактики настання страхових випадків.





    Москаленко, О. В.
    Щодо змісту спеціальних функцій загальнообов'язкового державного соціального страхування [Текст] / О. В. Москаленко // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 245-251. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне страхування--Загальнообов'язкове державне--Функції
Кл.слова (ненормовані):
соціальне забезпечення -- страхові кошти -- загальнообов'язкове державне соціальне страхування
Анотація: Досліджено функції загальнообов'язкового державного соціального страхування. Віднесено до загальних функцій захисну, економічну, соціально-реабілітаційну й демографічну. Доведено, що саме спеціальні функції загальнообов'язкового державного соціального страхування віддзеркалюють специфіку цієї організаційно-правої форми соціального забезпечення. Виокремлено найважливішу функцію перерозподілу грошових виплат і соціальних послуг між застрахованими особами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корнєва, П. М.
    Місце принципу справедливості серед принципів права соціального забезпечення [Текст] / П. М. Корнєва // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 258-264. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне забезпечення--Принцип справедливості
Кл.слова (ненормовані):
принципи права -- принцип справедливості -- соціальне забезпечення
Анотація: Досліджено місце принципу справедливості серед загальноправових, міжгалузевих і галузевих принципів права, що діють у сфері соціального забезпечення. Описано прогалини в законодавстві, в яких порушуються вимоги принципу справедливості. Зроблено висновок про те, що принцип справедливості є основою для існування галузі права соціального забезпечення. Запропоновано шляхи запобігання несправедливості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Системи управління охороною здоров‘я і безпекою праці [Текст] : вимоги та рекомендації щодо застосування стандарту ISO 45001 : 2018. Навч. посібник / ред. Віталій Андрійович Цопа // Охорона праці. - 2018. - № 8. - С. 6-59 . - Додаток до журналу “Охорона праці”. Спецвипуск
Рубрики: Охорона праці--Безпека праці--Україна
   Охорона здоров‘я--Медицина праці--Україна

   Підприємства--Виробництво--Працівники--Безпека життєдіяльності

Кл.слова (ненормовані):
праця -- працездатність -- заробітна плата -- соціальне забезпечення -- нормативно-правова база -- міжнародні стандарти
Анотація: Переклад навчального посібника неофіційний, зроблений у навчальних цілях на основі редакції британського стандарту BS ISO 45001: 2018 з урахуванням доповнень Британського інституту стандартів (BSI).


Дод.точки доступу:
Цопа, Віталій Андрійович \ред.\




    Кальниш, Валентин.
    Героям також потрібна допомога [Текст] / Валентин Кальниш, Олександр Мальцев // Охорона праці. - 2018. - № 10. - С. 46-48
Рубрики: Військовики--Учасники АТО--Соціальний захист--Україна
   Соціальний захист--Військовики--Учасники АТО

Кл.слова (ненормовані):
психофізіологічний стан -- відновлення -- корекція -- військовики -- соціальне забезпечення
Анотація: Вплив реабілітаційних заходів на працездатність організму та фізичний стан учасників бойових дій - як звільнених у запас, так і тих, що перебувають у строю.


Дод.точки доступу:
Мальцев, Олександр




    Соболенко, Віталій.
    Імплементація європейського досвіду мотивації праці в український ринок кадрів [Текст] / Віталій Соболенко, Ірина Сокольська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 99-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники--Мотивація праці--Європейський досвід--Імплементація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Союз -- заробітна плата -- соціальне забезпечення -- ринкові відносини
Анотація: Стаття присвячена дослідженню специфічних систем мотивації працівників Європейського Союзу з метою визначення, які саме системи можуть бути ефективно застосовані в Україні. Наукова стаття презентує авторську думку та представляє певні висновки та пропозиції, спрямовані на вирішення поставленої проблеми.


Дод.точки доступу:
Сокольська, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Штоляр, Оксана.
    Переміщення вантажів вручну : знижуємо ризики [Текст] / Оксана Штоляр // Охорона праці. - 2019. - № 3. - С. 27-29
Рубрики: Вантажі--Переміщення вантажів--Вручну--Охорона праці--Україна
   Нещасні випадки--Страхування

Кл.слова (ненормовані):
правила безпеки -- охорона здоров‘я -- соціальне забезпечення -- переміщення вантажів вручну
Анотація: Під час вантажно-розвантажувальних робіт щороку стаються тисячі дрібних і великих інцидентів, що призводять до травмування. Більше ніж половина – саме на етапі піднімання та переміщення вантажів.





    Чорна, Марія.
    Cутність права громадян на соціальний захист [Текст] / Марія Чорна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 151-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний захист--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
соціальний захист -- соціальне забезпечення -- гарантії прав людини і громадянина
Анотація: У статті досліджуються такі конституційно-правові категорії, як соціальний захист, соціальне забезпечення, співвідношення понять «соціальний захист» та «соціальне забезпечення», гарантії прав людини і громадянина.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жовнір, Тетяна.
    Зміст правового становища самозайнятої особи [Текст] / Тетяна Жовнір // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість населення--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правосуб’єктність -- соціальне забезпечення -- гарантії -- принципи -- фізична особа-підприємець
Анотація: Здійснено теоретичне узагальнення розуміння структури поняття «правовий статус самозайнятої особи», до якої віднесено такі елементи: особливості набуття самозайнятою особою ознак суб’єкта права та правовідносин; сукупність прав, свобод, законних інтересів, а також обов’язків; гарантії; відповідальність самозайнятої особи; громадянство; принципи правового статусу самозайнятої особи. Зроблено висновок, що правовий статус самозайнятої особи слід визначити як встановлені відповідно до чинного нормативно-правового регулювання особливості правової ідентифікації самозайнятої особи у системі права та правовідносин, які ґрунтуються на особливому порядку її персоналізації у наведеній системі, набуття ознак суб’єкта права та правовідносин, а також на особливостях правового становища наведеної особи у зазначеній системі, яке відображається за допомогою сукупності її прав та обов’язків, гарантій їх дотримання та виконання, відповідальності, а також інших структурних елементів, які в динаміці розкривають особливості функціонування самозайнятої особи як суб’єкта права і правовідносин, її взаємозв’язки з іншими суб’єктами права, місце у взаємовідносинах з державою.





    Тур, Ірина Юріївна.
    Теоретичні аспекти соціального захисту держави [Текст] / Ірина Юріївна Тур // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальна допомога--Соціальне забезпечення--Соціальний захист--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальний захист -- соціальна політика -- соціальне забезпечення -- соціальне страхування
Анотація: В економіці система соціального захисту розглядається як важлива частина соціальної політики держави, але існують деякі розбіжності між визначеннями поняття „соціальний захист” та „соціальне забезпечення”. У статті проаналізовано сучасні визначення соціального захисту, за різними ознаками, окреслено їх особливості.





    Лахтадир, Сергій.
    Правові гарантії захисту прав і свобод військовослужбовців [Текст] / Сергій Лахтадир // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 17-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військовики--Правовий захист--Україна
Кл.слова (ненормовані):
вдосконалення законодавства -- соціальне забезпечення -- парламентський контроль
Анотація: Метою даної статті є аналіз правових гарантій захисту прав військовослужбовців та перспективи їх удосконалення в умовах військової агресії Російської Федерації. Для досягнення вказаної мети було поставлено завдання: проаналізувати наявні наукові розробки і стан чинного законодавства у сфері гарантій прав та свобод військовослужбовців в Україні; розробити відповідні пропозиції щодо вдосконалення законодавства у цій сфері. У процесі дослідження було проаналізовано наукові розробки і стан чинного законодавства у сфері гарантій прав та свобод військовослужбовців в Україні.