Кондратьєв, Р.
    Соціальна держава в теоретико-правових і філософських дослідженнях [Текст] / Р. Кондратьєв // Право України. - 2005. - № 2. - С. 81-84. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Теорія права і держави
Кл.слова (ненормовані):
Соціальна держава
Анотація: Підходи в питаннях про сутність соціальної держави та її роль в сучасному суспільстві. Поступове реформування суспільства в соціально-економічній та політичній сфері.





    Ларіонова, Н. Б.
    Волонтерство в інституційному просторі / Н. Б. Ларіонова, В. О. Кратінова // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2011. - № 1. - С. 4-11. - бібліогр.: с. 11 11 назв
Рубрики: Соціальна педагогіка
Кл.слова (ненормовані):
волонтерство -- інституційний простір -- соціальна держава -- громадянське суспільство
Анотація: У статті подано аналіз волонтерства в контексті інституалізації в системі соціальної держави та громадянського суспільства, розкрито його основні соціальні функції.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Кратінова, В. О.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВФ (1)
Вільні: ВФ (1)




    Чічкань, Марія.
    Соціальний захист жертв політичних репресій: загальноправовий аспект / Марія Чічкань // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 82-86. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Соціальний захист--Жертви політичних репресій--Законодавчий аспект
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- соціальна політика -- реабілітація -- політичні репресії
Анотація: На основі теоретико-правового аналізу досліджено сучасний стан соціального захисту жертв політичних репресій, запропоновано можливі шляхи вдосконалення чинного законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Співак, Віктор Миколайович.
    Соціальна держава в процесі соціалізації глобалізації: політологічний аспект [Текст] / В. М. Співак // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 442-449. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальна держава--Глобалізація--Політологія
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- соціальна держава
Анотація: Аналізуються проблеми глобальних трансформаційних змін та перетворень у політичній сфері.





    Хома, Наталія Михайлівна.
    Нові підходи до розуміння моделей соціальної держави [Текст] / Н. М. Хома // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 455-461. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальна держава--Соціальні права--Політологія
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- глобалізація -- соціальні права
Анотація: Розкрито особливості зарубіжних моделей соціальної держави, зумовлені процесами модернізації.





    Завальнюк, В. В.
    Правова культура та антропологічний вимір [Текст] / В. В. Завальнюк // Митна справа. - 2013. - № 3. - С. 3-9. - Библиогр.: с. 9 (15 назв.)
Рубрики: Правова система України
   Правове життя суспільства

   Юридична антропологія--Правова культура

Кл.слова (ненормовані):
Ксенофобія -- Нціональний шовінізм -- Соціальна держава
Анотація: У статті визначено місце та роль юридичної антропології у формуванні правової культури українського народу і у розвитку правової системи України.





    Панасюк, В.
    Державна молодіжна політика як складова процесу побудови соціальної держави [Текст] / В. Панасюк // Юридичний вісник. - 2013. - № 3. - С. 88-94. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Молодіжна політика в Україні
Кл.слова (ненормовані):
молодь -- соціальна держава -- соціальна політика
Анотація: У статті пропонується погляд на державну молодіжну політикуяк складову процесу побудови соціальної держави в Україні. Також визначаються особливості реалізації соціальної політики щодо такої специфічної соціальної групи як молодь, та проблем її реалізації.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Хома, Наталія Михайлівна.
    Зростання соціальної відповідальності бізнесу як чинник модернізації соціальної держави [Текст] / Н. М. Хома // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 395-401. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальна держава--Бізнес--Політологія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна відповідальність -- соціальна держава -- модель соціальної держави
Анотація: Розкрито сутність соціальної відповідальності бізнесу.





    Рибак, Сергій.
    Система показників та індикаторів соціалізації бюджетної політики держави [Текст] / Сергій Рибак // Банківська справа. - 2014. - № 3-4. - С. 3-15. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Бюджетна політика України--Соціалізація
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- соціальні індикатори
Анотація: У статті здійснено аналіз наявних теоретичних підходів до показників виміру соціальних явищ і процесів та впливу бюджетної політики на соціальні процеси. Запропонована система показників та індикаторів, які дають змогу оцінити ефективність державних рішень у сфері бюджетного регулювання у контексті завдань, пов’язаних з розбудовою соціальної держави.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Ковальчук, Трохим.
    Бідність працюючого населення -"гордієв вузол" соціальних негараздів [Текст] / Трохим Ковальчук // Банківська справа. - 2014. - № 7-8. - С. 3-11. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Економічна політика України--Соціальна політика
   Праця в Україні--Оплата праці

Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- бідність працюючої родини -- політика "соціального номіналізму" -- абсолютне зубожіння робочої сили
Анотація: У статті проаналізована надзвичайно гостра і злободенна проблема - хронічна бідність працюючого населення. Охарактеризована аномальна антисоціальність економічної політики держави за всі роки незалежності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Ярошенко, О.
    Щодо центрального місця соціальної держави в системі суб’єктів трудового права України [Текст] / О. Ярошенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 2. - С. 72-80. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Трудове право--Суб'єкти
   Соціальна держава

Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- соціальне партнерство -- соціальний діалог
Анотація: У статті розглянуто центральне місце соціальної держави в системі суб’єктів трудового права України. Зроблено висновок, що для соціальної держави характерним є постійний діалог людини з державою у сфері політики, економіки, культури, основою матеріального забезпечення якого є інноваційний розвиток інформаційних технологій, що виникли в результаті науково-технічного прогресу і є засобами подальшого розвитку останнього. Інноваційний розвиток збагачує свідомість населення, його соціальні та політичні інтереси й вимоги, що сприяє зміні функціонування інститутів держави в різноманітних сферах.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Толстенко, Володимир.
    Поєднання правових і політичних форм держави в сучасній державотворчій практиці [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 21-28. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Держава--Форми держави--Теоретико-методологічні засади
Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права -- інституалізація -- правова держава -- соціальна держава -- ліберальна держава -- функції держави -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджено специфіку сполучення правових і політичних форм, держави в сучасній державотворчій практиці в Україні та інших країнах. Автор аналізує теоретичні моделі сполучення цих форм держави на основі теорій правової держави, соціальної держави та ліберальної держави, а також практику їх забезпечення у сучасному світі. Особлива увага надається обґрунтуванню ролі системи національного законодавства в процесі інституціоналізації цих форм держави, а також визначенню перспектив їх удосконалення в сучасній Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мукомела, і.
    Інформаційне суспільство та його ознаки: теоретико-правовий аспект [Текст] / і. Мукомела // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 130-137. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Інформаційне суспільство--Теоретико-правовий аспект
Кл.слова (ненормовані):
права і свободи -- громадянське суспільство -- Інтернет -- правова держава -- демократія -- соціальна держава
Анотація: У статті висвітлено фундаментальні ознаки інформаційного суспільства з теоретико-правової точки зору. Обгрунтовано взаємозв’язок інформаційного суспільства з громадянським суспільством, правовою, демократичною, соціальною державою, де спільною базовою основою є примат прав людини.

Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Девіс, Том.
    Неформальність і виживання в зоні ядерного враження в Україні: існування з ризиками Чорнобиля [Текст] / Том Девіс, Абель Полесьє // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 39-58. - Бібліогр.: с. 55-58
Рубрики: Економіка--Неформальна економіка--Постсоціалістичний простір
Кл.слова (ненормовані):
неформальна економіка -- соціальна держава -- ядерне враження -- неформальність
Анотація: На підставі результатів case-study стосовно Чорнобильської зони відчуження проаналізовано, що відбувається, коли держава обмежує відповідні пільги й соціальне забезпечення та відмовляється від надання їх, і які механізми, процедури й інститути створюють, аби це компенсувати. У цій ситуації розглядається роль неформальності. Зокрема, неформальні, локальні та неофіційні знання про зони ядерного відчуження стають ключовими для виживання в цьому маргінальному і небезпечному середовищі.


Дод.точки доступу:
Полесьє, Абель
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бурлай, Т. В.
    Ризики формування моделі асоціальної поведінки в Україні [Текст] / Т. В. Бурлай // Економіка України. - 2015. - № 6. - С. 92-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Стратегії--Ризики--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- реформи -- соціальна політика -- бюджетні обмеження
Анотація: Зазначено, що нові соціально-економічні реформи та значні бюджетні обмеження, задекларовані урядом наприкінці 2014 р., несуть очевидні ризики для збереження моделі соціальної держави в Україні. Обгрунтовано, чому перехід до асоціальної моделі розвитку держави матиме негативні наслідки довгострокової дії як у внутрішньому, так і у зовнішньому вимірі. Наголошено, що мінімізація таких наслідків – одне з пріоритетних завдань формування та реалізації вітчизняної соціальної політики на поточному етапі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коваленко, Олена.
    Дискримінація чи єдність та диференціація правового регулювання трудових відносин: що нівелюється МОЗ на шляху досягнення гендерної рівності в Україні [Текст] / Олена Коваленко, Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 128-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Гендерна рівність--Проблеми досягнення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- єдність та диференціація правового регулювання -- принцип безумовного пріоритету збереження життя і здоров’я людини
Анотація: Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» задала вектори перетворень із метою впровадження в Україні європейських стандартів життя та виходу України на провідні позиції у світі. Однак чи за цими векторами рухається Україна у світлі останніх подій, пов’язаних із визнанням 13.10.2017 Міністерством охорони здоров’я України таким, що втратив чинність, свого наказу від 29 грудня 1993 р. № 256 «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок (ДНАОП 0.03-8.08-93)» та реєстрацією цього наказу у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2017 р. за № 1508/31376, сьогодні є питанням риторичним і доволі актуальним. Насамперед тому, що таким чином здійснюється спроба винищення розуміння фундаментальних понять трудового права – єдності та диференціації норм трудового права – шляхом заміни на термін «дискримінація у галузі праці». Автори обґрунтовують думку, що в основі діяльності України, а зокрема її державних органів, має бути втілено принцип безумовного пріоритету збереження життя і здоров’я людини як найвищої соціальної цінності. Робиться висновок, що скасування МОЗ Переліку важких робіт та робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, не тільки не сприяє досягненню гендерної рівності та забезпеченню сталого розвитку суспільства, веде до непрямої дискримінації жінок, а й іде у розріз із виконанням головного обов'язку Української держави – утвердженням і забезпеченням прав і свобод людини.


Дод.точки доступу:
Шабанов, Роман
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Басенко, Руслан.
    Соціально-гуманістична спрямованість цивільного правосуддя / Руслан Басенко, Геннадій Аванесян, Євгенія Мостепанюк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Нормативно-правове забезпечення--Соціальні основи
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право -- соціальна держава -- доступність суду -- процесуальні засоби захисту -- гуманізм -- антропоцентризм
Анотація: Статтю присвячено осмисленню соціальної та гуманістичної спрямованості вітчизняного правосуддя у цивільних справах. Автори аналізують окремі історичні аспекти розвитку соціальногуманістичного етосу у новітньому цивільному законодавстві України, розкривають особливості його нормативно-правового забезпечення.


Дод.точки доступу:
Аванесян, Геннадій; Мостепанюк, Євгенія




    Галіцина, Наталія.
    Адміністративне судочинство як процесуальний засіб вирішення соціальних спорів [Текст] / Наталія Галіцина // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 119-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Соціальні спори
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- адміністративний спір
Анотація: У статті показано виправданість втручання суду як незалежного та неупередженого учасника в адміністративно-правові відносини щодо реалізації концепції соціальної держави задля подолання соціальних конфліктів і відновлення соціальної справедливості. З’ясовано особливості судової практики в соціальних спорах, а також наявні проблеми в діяльності адміністративних судів щодо неузгодженого застосування норм процесуального та матеріального права та неправильного розуміння суддями сутності відповідних відносин.





    Ковтун, Віталій.
    Конституційно-правова доктрина соціальних прав та свобод / Віталій Ковтун // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Соціальні права
Кл.слова (ненормовані):
держава загального добробуту -- соціальна держава -- права людини -- Конституційний суд
Анотація: Історичний процес осягнення феномена соціальної держави призводив до появи особливостей американської та європейської конституціоналізації. Підкреслюється особлива роль судових юрисдикцій різних правопорядків у розумінні ідеї держави загального добробуту. Конституційні суди не повинні уникати відповідальності щодо реалізації в суспільстві соціальної справедливості, і вони можуть досягнути цього шляхом конститутивного тлумачення. Зокрема, наведені приклади із судової практики Конституційного Суду України щодо так званих «соціальних справ».