Грабовий, А.
    Про самозабезпечення шкільного хімічного експерименту [Текст] / А. Грабовий // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 3. - С. 17-21. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Хімія в школі--Методика викладання--експеримент на уроках хімії
Анотація: Актуальність проблеми шкільного хімічного експерименту пояснюється тим, що впродовж останніх років у шкільній практиці спостерігається послаблення уваги вчителів до виконання практичної частини навчальної програми. У статті розглядаються труднощі в постановці хімічного експерименту на достатньому методичному рівні, основні напрями подолання труднощів учителів в організації хімічного експерименту. Самозабезпечення хімічного експерименту сприятиме розвитку інтересу учнів до хімії, дасть змогу здобути глибокі і міцні знання.





    Бородіна, О. М.
    Методологічні підходи до визначення шляхів подолання бідності на селі [Текст] / О.М. Бородіна // Економіка АПК. - 2006. - № 3. - С. 94-101. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Людський капітал--Аграрна сфера
   Село--Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Людський критерій -- Самозабезпечення -- Соціальна бідність -- Домогосподарства
Анотація: У статті досліджується соціально-економічне становище на селі. Подано визначення поняття "людський капітал", "матеріальні ресурси". Розглянуто також залежність між рівнями освіти і доходів сільськогосподарської структури у віковому співвідношенні.





    Ільяшенко, В. А.
    Застосування методики розрахунку рівня продовольчого самозабезпечення регіону з урахуванням соціально-економічних факторів [Текст] / В. А. Ільяшенко // Економіка та держава. - 2008. - № 9. - С. 92-95. - Бібліогр. с. 95 (3 назв.)
Рубрики: Продовольча безпека--Запорізька область
   Зайнятість населення--Сільські території

   Село--Соціально-економічний розвиток--Запорізька область

Кл.слова (ненормовані):
Підсобні господарства
Анотація: У статті автором розглянуто проблему формування ринку праці на селі, проаналізовано ефективність державної допомоги сільському господарству Запорізького регіонального інформаційного центру АПК, а також програму розвитку особистих підсобних господарств, проаналізована частка самозабезпечення продовольством в споживанні по всіх основних видах продукції, визначені фактори, що негативно впливають на досягнення продовольчої забезпеченості Запорізької області.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Месель-Веселяк, В. Я.
    Ефективність енергетичного самозабезпечення сільського господарства [Текст] / В. Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. - 2009. - № 2. - С. 10-14. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Нетрадиційні джерела енергії--Біопаливо--Сировинна база
   Сільськогосподарське виробництво--Вторинна переробка

Кл.слова (ненормовані):
Солома -- Гній -- Добрива -- Біодизель -- Біоетанол
Анотація: У статті розглядається актуальне питання енергетичного самозабезпечення сільського господарства. Автором проведено розрахунки ефективності різних варіантів використання соломи, а також біодизеля і біоетанолу.





    Кузнецов, В. В.
    Состояние и прогнозирование продовольственного обеспечения населения в странах СНГ [Текст] / В. В. Кузнецов // Економіка АПК. - 2010. - № 12. - С. 21-22.
Рубрики: Прогнозування економічне--Проблеми
   Продовольство--Забезпечення людства

Кл.слова (ненормовані):
Індикатор-коефіцієнт -- Транспортабельність -- Рівень самозабезпечення
Анотація: Досліджується продовольче забезпечення населення, зокрема Росії. Застосовано моделювання попиту і прогнозування рівня споживання населення.





    Салахов, С. В.
    Продовольственная безопасность Азербайджанской Республики и пути ее укрепления за счет агропромышленного потенциала СНГ [Текст] / С. В. Салахов // Економіка АПК. - 2010. - № 12. - С. 23-25 : табл.
Рубрики: Продовольчі ресурси--Формування
   Сільське господарство--Азербайджан

Кл.слова (ненормовані):
Самозабезпечення -- Рослинництво -- Тваринництво -- Прикордонна торгівля
Анотація: Досліджується забезпечення продовольчими ресурсами Азербайджану. Розглянуто потенціал взаємодії та торгівлі в аграрній сфері з іншими країнами СНД. Наводиться статистика за 2007-2009 рр.





    Балиев, А.
    Безотходные технологии для самообеспечения энергией [Текст] / А. Балиев // Тваринництво України. - 2012. - № 5. - С. 5-6 : ил.
Рубрики: Тваринництво
   Відходи--Переробка

Кл.слова (ненормовані):
безвідходні технології -- самозабезпечення енергією -- біопальне
Анотація: Комплексная переработка отходов животноводства получает, можно сказать, промышленное развитие. Едва ли не главная причина здесь в том, что топливо и удобрения из таких отходов обходятся куда дешевле, чем традиционные, точнее - традиционно дорожающие источники.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Гребенюк, Максим.
    Особливості забезпечення продовольчої безпеки в деяких країнах мусульманського світу: організаційно-правовий аспект / Максим Гребенюк, Андрій Тимофеєв // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 9. - С. 56-61
Рубрики: Продовольча безпека--Самозабезпечення--Агрегированний індекс
Анотація: Розкриваються питання правового забезпечення продовольчої безпеки.


Дод.точки доступу:
Тимофеєв, Андрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пасхавер, Б. Й.
    Продовольче самозабезпечення населення України [Текст] / Б. Й. Пасхавер // Економіка АПК. - 2018. - № 1. - С. 5-10 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
самоспоживання -- імпортозаміщення -- продовольча забезпеченість
Анотація: Мета статті - проаналізувати розвиток важливого напряму забезпечення продовольчої безпеки України, його динаміки, стану, перспективи. Визначено, що за рахунок бюджетного фінансування доцільно створити й поступово реалізувати широкомасштабну програму продовольчої допомоги малозабезпеченим соціальним групам населення. Недостатнє продовольче спожвання значної частини українських громадян зумовлює необхідність розробки державної програми продовольчої допомоги малозабезпеченим верствам населення.





    Россоха, В. В.
    Виробництво і розподіл молока за обсягами та якісними і ціновими характеристиками [Текст] / В. В. Россоха, О. А. Петриченко // Економіка АПК. - 2018. - № 7. - С. 27-36 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молоковиробництво--Ціноутворення
   Регіональна економіка--Аграрний сектор--Молоко--Україна

Кл.слова (ненормовані):
молоко -- виробництво -- розподіл -- самозабезпечення -- постачання -- обсяг реалізації -- ціна -- якість -- ефективність
Анотація: Мета статті - провести порівняльний аналіз виробництва й самозабезпечення молоком регіонів України, динаміки закупівлі молока та впливу обсягів реалізації, якості і закупівельних цін на ефективність його виробництва. Визначено регіони, де органам державної влади місцевого самоврядування необхідно приділити увагу створенню умов для розв'язання проблеми самозабезпечення молоком. Доведено, що ефективність молока у сільськогосподарських підприємствах залежить від масштабу виробнитва, обсягів постачання на молокозаводі якості реалізації продукції.


Дод.точки доступу:
Петриченко, О. А.




    Юрченко, Ю. Ю.
    Соціально-економічна оцінка деструктивних факторів продовольчого самозабезпечення [Текст] / Ю.Ю. Юрченко , В. К. Антошкін // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 4-13 : табл. - Бібліогр. с. 11-13 (33 назви)
Рубрики: Зовнішня торгівля --Продовольча безпека
Анотація: Виявлено та проаналізовано деструктивні чинники, що визначають стан продовольчої забезпеченості країн світу на сучасному етапі його розвитку в несприятливих політичних і соціально-економічних умовах. Показано реальний вплив деструктивних чинників на змістовні рівні продовольчої безпеки. Наведено порівняльну характеристику потенціалу продовольчої безпеки різних країн, дано узагальнюючу характеристику ідентичних проблем продовольчого самозабезпечення в конкретних локальних підсистемах. У статті в якості аналітичного майданчика проблемної локальної підсистеми світової продовольчої системи представлена Україна в рамках конкретного часового відрізку. Наголошується на уразливості економіки через співвідношення експорту та імпорту товарів, сальдо зовнішньоторговельного балансу і конкретних позицій імпорту продовольства. Зокрема йдеться про величезні невикористані внутрішні резерви, якщо завозяться продукти, які в достатній кількості можуть вироблятися в Україні. Розглянуто ситуацію з зовнішнім державним боргом України, який перевищує в останні роки створений валовий внутрішній продукт. Це обмежує можливості держави в забезпеченні продовольчої безпеки країни, а населення ставить на межу виживання. Виявлено вплив лібералізації зовнішньої торгівлі в рамках вступу України до СОТ на зниження обсягу сільськогосподарського виробництва. Визначено наслідки триваючих воєнних дій на сході України через втрату певної частини сільськогосподарських земель і частки ВВП цих регіонів у загальному ВВП. Проаналізовано негативний вплив екстремальних кліматичних явищ на продовольчу безпеку.До цього треба додати значні втрати в агропродовольчому комплексі на етапі збирання, обробки, зберігання і реалізації сільськогосподарської продукції.Акцентовано увагу на диференційованому підході до оцінки факторів впливу на продовольче самозабезпечення. Розглянуто практичні заходи посилення продовольчої безпеки і самозабезпеченості в умовах геополітичної невизначеності.З огляду на це слід констатувати все ще потужний ресурсний потенціал України: сприятливий клімат для заняття сільським господарством. Підкреслюється, що маючи всі передумови для лідируючих позицій в числі країн з високим рівнем самозабезпечення продовольством і високими експортними показниками, політика, спрямована на продовольчу самозабезпеченість, повинна стати державним пріоритетом.


Дод.точки доступу:
Антошкін, В. К.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мамчур, В. А.
    Рейтингова оцінка рівня самозабезпечення господарських формувань в аграрному секторі [Текст] / В. А. Мамчур // Економіка АПК. - 2021. - № 3. - С. 61-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Аграрний сектор--Україна
   Аграрний сектор--Реформування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
рейтинг -- оцінка -- самозабезпечення -- господарські формування -- аграрний сектор
Анотація: Мета статті - розробити рейтингову оцінку рівня самозабезпечення господарських формувань в аграрному секторі як інструментарію стратегічного моніторингу їх розвитку та функціонування. Проаналізовано сучасний економічний стан, розроблено рейтингову оцінку рівня самозабезпечення господарських формувань в аграрному секторі, як інструментарію стратегічного моніторингу галузей національного господарства.