Онишко, О. Б.
    Окреме провадження як прерогатива вирішення питань усиновлення у цивільному судочинстві [Текст] / О. Б. Онишко // Економіка. Фінанси. Право. - 2011. - № 9. - С. 35-39. - Бібліогр.:10 назв.
Рубрики: Цивільне судочинство--Усиновлення
   Усиновлення дітей--Правовий аспект--Україна

Кл.слова (ненормовані):
заява -- судовий розгляд -- судове рішення -- спір про право
Анотація: Досліджується питання порядку розгляду справ окремого провадження у сфері усиновлення. З’ясовано особливості усиновлення, зміст заяви про усиновлення дитини, розгляд справи про усиновлення, ухвалення судом рішення про усиновлення.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Градовий, Володимир Богданович.
    Становлення та розвиток доктрини судового рішення в адміністративному судочинстві [Текст] / В. Б. Градовий // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 218-222
Рубрики: Судові рішення--Адміністративне судочинство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна справа -- юридичні факти -- судове рішення
Анотація: Розкривається період становлення судового рішення в адміністративному судочинстві.





    Майданик, Роман.
    Загальна характеристика судового прецеденту в праві України [Текст] / Роман Майданик // Юридична Україна. - 2012. - № 12. - С. 41-50. - Бібліогр. в примітках: с. 48-50
Рубрики: Судовий процес--Правотворчість--Україна
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення -- джерела права
Анотація: У статті розглядаються актуальні тенденції розвитку джерел вітчизняного права, особливості судової правотворчості, а також основні чинники, що визначають перспективи розвитку доктрини судового прецеденту та його місце в правовій системі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Татулич, Ірина.
    Співвідношення понять "судове рішення" та "судовий наказ" у цивільному процесі / Ірина Татулич // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 76-81. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Цивільний процес--Судове рішення--Судовий наказ--Співвідношення понять
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення -- судовий наказ -- процесуальний порядок -- цивільне судочинство -- позовне провадження -- наказне провадження
Анотація: Викладено основні існуючі в теорії цивільного процесуального права погляди науковців на поняття судового рішення та судового наказу. Охарактеризовано особливості судового рішення та судового наказу в цивільному процесі. На основі аналізу цих понять визначено спільні та відмінні риси цих процесуальних документів та сформульовані власні висновки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Макода, В.
    Структура та систематизація інтелектуальної власності [Текст] / В. Макода // Юридичний вісник. - 2014. - № 3. - С. 169-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Законодавство України
Кл.слова (ненормовані):
авторське право -- суміжні права -- промислова власність -- судове рішення -- матеріальна шкода -- майнові права -- немайнові права
Анотація: Стаття присвячена проведенню аналізу законодавства в сфері інтелектуальної власності, регулюванню цивільно-правових відносин, які виникають між суб’єктами в сфері авторського права та суміжних прав, а також в сфері промислової власності, та проблем, які виникають при захисті прав та інтересів власників прав інтелектуальної власності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Андрушко, Петро.
    Доктринальне і правозастосовне тлумачення норми, сформульованої у ст. 375 КК України [Текст] / Петро Андрушко // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 86-117. - Бібліогр. в примітках: с. 117-120
Рубрики: Кримінальний кодекс України--Стаття 375--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
СУДОВЕ РІШЕННЯ -- НЕЗАКОННЕ СУДОВЕ РІШЕННЯ -- НЕПРАВОСУДНЕ СУДОВЕ РІШЕННЯ -- КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ -- КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ -- НЕПРАВОСУДНИЙ ВИРОК
Анотація: Автор аналізує зміст окремих ознак передбаченого ст. 375 КК складу злочину, а саме "неправосудне судове рішення", "незаконне судове рішення", "правосудне судове рішення","завідома неправосудне судове рішення".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Прут, Юлія.
    Процесуальний інститут відводу секретаря судового засідання в цивільному судочинстві [Текст] / Юлія Прут // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Секретар--Інститут відводу--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підстави відводу -- суддя -- судове рішення -- цивільне судочинство -- цивільне процесуальне законодавство
Анотація: У статті проаналізовано підстави та порядок для відводу (самовідводу) секретаря судового засідання та запропоновано зміни до Цивільно-процесуального кодексу України з метою вдосконалення цивільного процесуального законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Черновський, О. К.
    Критерії брехні в показаннях обвинувачених: погляд з-за грат [Текст] / О. К. Черновський // Юридична Україна. - 2017. - № 9/10. - С. 47-51. - Бібліогр. 4 назви
Рубрики: Кримінальний процес--Обвинувачені--Неправдиві показання
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення -- законність
Анотація: Хоча вчення про вербальні і невербальні поведінкові ключі до брехні є відносно молодою та неточною наукою, проте воно може і повинно відігравати корисну роль у процесі досудового і судового слідства. На його важливості наголошують навіть обвинувачені та засуджені, які в абсолютній більшості вірять у те, що брехню в показаннях особи можна виявити. Законним можна вважати лише те судове рішення, яке ухвалене на підставі правдивих показань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Волошанівська, Тетяна.
    Застосування судами України практики Європейського суду з прав людини щодо забезпечення права на ефективний захист у кримінальному провадженні / Тетяна Волошанівська // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 258-262. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Право на захист--Практика Європейського суду
Кл.слова (ненормовані):
права людини -- судове рішення -- норми конвенції -- правовий припис
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблеми застосування національними судами практики Європейського суду з прав людини у сфері забезпечення права обвинуваченого на ефективний захист. Визначено правову природу рішень Суду як правових прецедентів та розроблено пропозиції щодо порядку їх використання під час здійснення правосуддя та посилання на них у рішеннях судів, винесених за результатами розгляду кримінальних проваджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бояринцева, Марина.
    Поняття та види судових рішень адміністративних судів [Текст] / Марина Бояринцева // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Судові рішення
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-правовий спір -- адміністративний позов -- інституційність -- судове рішення -- судовий розгляд
Анотація: У статті автором досліджується сутність, види та ознаки судового рішення, що приймаються у порядку адміністративного судочинства. Увага автора зосереджена на характеристиці новел чинного законодавства у сфері адміністративного судочинства. Автором здійснюється класифікація судових рішень, що можуть бути прийняті у порядку адміністративного судочинства. Автором обґрунтовується власне розуміння судового рішення, яке є законним та обґрунтованим актом здійснення правосуддя, що прийнятий у результаті повного, об’єктивного, всебічного й неупередженого аналізу всіх фактичних обставин адміністративної справи відповідно до норм чинного законодавства і визначає безспірне врегулювання юридичного конфлікту з метою задоволення порушених прав людини та публічного інтересу за умови набуття ним законної сили.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Непийвода, В. П.
    Діяльність судів найвищого рівня – чинник утвердження прецеденту як джерела права України [Текст] / В. П. Непийвода // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 365-369. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення
Анотація: Попри брак офіційного визнання судовий прецедент є фактичним джерелом права України. У статті розглянуто шляхи, якими рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та постанови Верховного Суду забезпечують судовому прецедентові таку роль. Зазначено, що це урухомлює механізми, потрібні для функціонування прецеденту, і спричиняє його формалізацію. Наголошено, що такий процес має загалом позитивний характер, оскільки дає змогу українській правовій системі доволі швидко пристосовуватися до реалій сучасності. Його варто підсилити, впровадивши тер-мін «прецедент» у практичну сферу, передовсім відбити в процесуальному законодавстві України роль судового прецеденту як джерела права.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Кушнєрьов, Віталій.
    Категорія «розумний строк» у кримінальному процесі України [Текст] / Віталій Кушнєрьов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 269-273. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Строки розгляду--Україна
Кл.слова (ненормовані):
процесуальні строки -- кримінальне провадження -- досудове розслідування -- кримінальне процесуальне законодавство -- судове рішення
Анотація: У статті проаналізовано національне кримінальне процесуальне законодавство та судові рішення в частині визначення розумності строків. Розумні строки – це строки, які є об’єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень і не можуть перевищувати передбачені КПК України строки виконання певних процесуальних дій або прийняття певних процесуальних рішень.





    Смірнова, Віка.
    Окрема думка присяжних під час розгляду справ окремого провадження [Текст] / Віка Смірнова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 314-319. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суд присяжних--Розгляд справ--Окреме провадження
Кл.слова (ненормовані):
суддя -- судове рішення -- колегіальний розгляд -- цивільне процесуальне законодавство
Анотація: Метою статті є дослідження особливостей реалізації принципу колегіальності під час розгляду справ суддею і присяжними, а також визначення можливості викладення присяжними окремої думки в разі незгоди із прийнятим судовим рішенням. З’ясовано, що за результатами дослідження і оцінки наявних у справі доказів суд виносить рішення, яке є результатом судового розгляду та призводить до настання відповідних правових наслідків для заявника та заінтересованих осіб.