Мокієнко, А.
    Стійкість бактерій як міждисциплінарна проблема. Механізм формування адаптивної мультирезистентності бактерій до біоцидів із погляду фундаментальних основ супрамолекулярної хімії [Текст] / А. Мокієнко, Н. Петренко, А. Гоженко // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 8. - С. 49-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інфекційні захворювання--Мікрофлора--Україна
   Молекулярна біологія--Бактерії--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Резистентність -- Рецептор -- Субстракт -- Комплементарність
Анотація: Автори опрацювали великий масив публікацій і літератури щодо сучасного трактування природи резистентності бактерій до біоцитів як інтегрального поняття антимікробних засобів. Виявлено спеціальність механізмів формування стійкість та важливість біоплівок як субстракту для горизонтального передавання генів резистентності. Висловлено гіпотезу, згідно з якою механізм формування адаптивної мультирезистентності бактерій до біоцидів зумовлений утворенням супрамолекулярних ансамблів рецепторів і субстратів з передаванням генів резистентності на основі принципу подвійної комплементарності.


Дод.точки доступу:
Петренко, Н.; Гоженко, А.




   
    Інгібування протеїнтирозинфосфатаз фосфоновими кислотами на платформі калікс[4]арену й тіакалікс[4]арену [Текст] / В. В. Труш [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 3. - С. 145-151. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Хімія--Органічна хімія--Багатоядерні бензольні похідні та їх гідропохідні--Багатоядерні система без безпосередньо зв'язку між ядрами
   Фізична хімія--Кінетика

Кл.слова (ненормовані):
Інсулін -- Рецептор білковий -- Запалення -- Фермент
Анотація: Вперше показано, що калікс[4]арен- й тіакалікс[4]арен-тетракіс-метилфосфонової кислоти інгібують людську протеїнтирозинфосфатазу у низькомікромолекулярному діапазоні значень.


Дод.точки доступу:
Труш, В. В.; Танчук, В. Ю.; Кононець, Л. А.; Драпайло, А. Б.; Кальченко, В. І.; Вовк, А. І.; Кухар, В. П.


577
П 667


   
    Пошук низькомолекулярних лігандів для SH2-доменів методом докінгу міжмолекулярних взаємодій [Текст] / В. В. Гурмач, О. М. Балинський, П. О. Бориско [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 8. - С. 141-146. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Біохімія та біоорганічна хімія--Фізичні та фізико-хімічні основи життя--Біофізика живих систем
Кл.слова (ненормовані):
Сигнал клітинний -- Білок-мішень -- Рецептор мембранний -- STAT3 -- Активність протипухлинна
Анотація: Біологічні процеси в живих системах відбувається за участі великої кількості різноманітних білкових молекул, які функціонують завдяки взаємодії одна з одною у складі стабільних або димачних білкових комплексів. Знання просторової структури комплексів клітинних білків та мембранних рецепторів з лігандами є важливим кроком на шляху до розуміння механізмів їх функціонування. Запропоновано алгоритм дослідження SH2-доменів на прикладі білка STAT3 методом докінгу міжмолекулярних взаємодій, який дозволяє передбачити конформацію ліганду всередині активного центру. Це відкриває шлях до пошуку і дизайну нових лікарських препаратів з протипухлинною активністю.


Дод.точки доступу:
Гурмач, В. В.; Балинський, О. М.; Бориско, П. О.; Платонов, М. О.; Баєнг, Г. Х.; Ковальський, Д. Б.; Прилуцький, Ю. І.


577.352
П 303


    Петренко, Н. С.
    Вплив мутацій серину 275 з "лівого плавника" Р2Х3 рецептора на показники активації каналу та десенситизацію [Текст] / Н. С. Петренко, О. А. Кришталь // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 2. - С. 144-151. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Біофізика живих клітин--Мембранна біофізика
Кл.слова (ненормовані):
АТФ зовнішньоклітинна -- Рецептор пуринергічний -- Сигнал больовий -- Анальгетик -- Нейрон сенсорний
Анотація: Показано, що серин 275 впливає на процеси десенситизації рецептора, ресенситизацію, ефективність зв'язування шляхом формування водневих зв'язків з агоністом. Зроблено висновок, що серин 275, вірогідно, напряму контактує з агоністом, стимулюючи активацію рецептора та десенситизацію.


Дод.точки доступу:
Кришталь, О. А.