Топузов, О.
    Економізація шкільної географічної освіти [Текст] : (історичний аспект) / О. Топузов, А. Шукалова // Географія та основи економіки в школі. - 2009. - № 1. - С. 29-33. - Бібліогр.:18 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика--Методологія науки
   Економіка--Методика

Кл.слова (ненормовані):
Диференціація -- регіональна економіка -- світове господарство -- світова економіка
Анотація: Розглянуто питання диференціації , притаманного як географічній, так і економічній науці. Що привело до формування окремих напрямів, що належать до різних сфер наукового знання , проте мають спільні предмети вивчення , завдання і лише окремі аспекти розмежовують їх по різних галузях.


Дод.точки доступу:
Шукалова, А.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Ювілей професора Л. Т. Шевчук [Текст] // Регіональна економіка. - 2011. - № 1. - С. 163-164 : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Містобудування--Проектування
   Економіка праці--Трудовий потенціал

Кл.слова (ненормовані):
Ювілеї -- Регіональна економіка -- Соціальний розвиток
Анотація: Висвітлено наукову творчість та поздоровлення з нагоди ювілею Любові Теодорівни Шевчук, доктора економічних наук, професора.





    Коваленко, Т. О.
    Забезпечення ефективного використання енергетичного потенціалу металургійної галузі регіону (на прикладі Запорізької області) [Текст] / Т. О. Коваленко, П. В. Гудзь // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Металургійна промисловість
   Енергетика--Енергозберігаючі технології

   Регіональна економіка--Запорізька область

Кл.слова (ненормовані):
Регіональна економіка -- Металургія -- Енергозбереження -- Електроенергія -- Тариф
Анотація: Проаналізовано структуру енергоресурсів, що використовується в металургійній галузі Запорізького регіону. На основі запропонованих розрахунків, що базуються на використанні статистичних даних щодо споживання енергоресурсів в Запорізькій області та норм економії від впровадження енергозберігаючих заходів, визначено можливу економію котельно-пічного палива та електроенергії в металургійній галузі Запорізького регіону. На підставі виявлених проблемних аспектів розвитку металургійної галузі та розрахованих резервів енергозбереження запропоновані напрямки ефективного використання енергетичного потенціалу Запорізького регіону.


Дод.точки доступу:
Гудзь, П. В.




    Ткаченко, В. Г.
    Організаційна модель трансформації відносин власності аграрних підприємств у регіонах України [Текст] / В. Г. Ткаченко // Економіка АПК. - 2014. - № 7. - С. 59-67 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Підприємницька діяльність--Україна
   Аграрний сектор--Виробничий потенціал--Україна

Кл.слова (ненормовані):
виробничі відносини -- регіональна економіка -- інноваційні технології
Анотація: З огляду на комплекс визначених проблем й актуальних завдань сконцентровано увагу на розробці положень щодо формування концептуальних і вдосконалено організаційних складових механізму трансформації відносин власності в стратегічному аспекті.





    Паливода, О. М.
    Методичні підходи до ідентифікації кластерів промислових підприємств в економіці України [Текст] / О. М. Паливода // Економіка України. - 2015. - № 11. - С. 45-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Легка промисловість--Кластерний аналіз--Методи досліджень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кластери промислових підприємств -- регіональна економіка -- ефективність промислового регулювання -- легка промисловість
Анотація: Розроблено комплексний методичний підхід до ідентифікації кластерів промислових підприємств за регіонами України та визначення їх спеціалізації для забезпечення ефективності промислового та регіонального регулювання на прикладі легкої промисловості України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фуріна, А. І.
    Внутрішньо переміщені особи: національна модель та міжнародні стандарти [] / А. І. Фуріна // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 101-103
Рубрики: Права людини--Внутрішньо переміщені особи--Національна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
регіональна економіка
Анотація: Розглядається актуальність проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в нашій державі, які постали внаслідок російської агресії в Криму та подій на Сході України. Наукова новизна роботи полягає у комплексному аналізі правового статусу внутрішньо переміщених осіб.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Андрусяк, Наталія Олександрівна.
    Сутність та складові еколого-економічної конкурентоспроможності регіону [Текст] / Наталія Олександрівна Андрусяк // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 10. - С. 13-16. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Конкуренція (екон.)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
еколого-економічна конкурентоспроможність -- регіональна економіка -- глобалізація -- потенціал еколого-економічної конкурентоспроможності
Анотація: У статті висвітлено сутність еколого-економічної конкурентоспроможності регіону, актуальність дослідження системи взаємозалежних чинників та складників, які формують конкурентні переваги на територіальному рівні. Визначено напрями подальших досліджень, які мають бути пов’язані з чинниками впливу на потенціал еколого-економічної конкурентоспроможності як платформу для регіонального розвитку та формування конкурентних переваг.





    Лещух, І. В.
    Вплив адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси у Центральному регіоні України [Текст] / І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 134-144 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиційні процеси--Центральний регіон України
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-фінансова децентралізація -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток -- міста обласного значення -- об’єднані територіальні громади -- Центральний регіон України
Анотація: Розглянуто тенденції в інвестиційному секторі Центрального регіону України, які формуються під впливом реалізації адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Запропоновано методику оцінювання впливу адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси в регіоні на основі розрахунку показників співвідношення: а) темпів зростання капітальних інвестицій та прямих іноземних інвестицій до власних доходів; б) темпів росту видатків на соціально-економічний розвиток (зокрема, охорону здоров’я, освіту, благоустрій населених пунктів, житлово-комунальне господарство, ремонт та утримання автомобільних доріг та ін.) до власних доходів місцевих бюджетів. Авторську методику апробовано на прикладі міст обласного значення та районів Центрального регіону України.





    Мельник, М. І.
    Міста – центри економічної активності у вимірі цілей інклюзивного розвитку / М. І. Мельник, І. В. Лещук // Економіка України. - 2019. - № 3. - С. 70-84 : табл. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Міста--Інклюзивний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
регіональна економіка -- економічна активність -- інклюзивна економіка
Анотація: Визначено основні завдання інклюзивного зростання; досліджено залежності між різними показниками соціально-економічного розвитку певної території та інклю-зивністю її розвитку. Проаналізовано сучасні тенденції розбудови ІТ-сфери як ключового рушія в досягненні цілей інклюзивного розвитку. Названо першочергові заходи для досягнення цілей інклюзивного розвитку міст і регіонів.


Дод.точки доступу:
Лещук, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, М. І.
    Секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні [Текст] / М. І. Мельник, І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 120-126 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційний процес -- капітальні інвестиції -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток
Анотація: Досліджено секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні (на прикладі Запорізької області). Зокрема, проаналізовано капітальні інвестиції підприємств Запорізької області за видами активів, джерелами фінансування та видами економічної діяльності; освоєння (використання) капітальних інвестицій за видами промислової діяльності. На основі аналізу просторового розподілу капітальних інвестицій по території регіону встановлено їх концентрацію в обласному центрі та наближених до нього районах поряд з активізацією інвестиційних процесів останніми роками у приморських та в районах зі сільськогосподарською спеціалізацією (останні, зокрема, характеризуються традиційно нижчим рівнем економічної активності). Виявлено основні чинники впливу на інвестиційні процеси у Запорізькій області: а) чинники позитивного характеру, зокрема: наявність природних ресурсів і власних енергоресурсів; вищий рівень прибутковості підприємств регіону, ніж у середньому по Україні; проведення процесів дерегуляції, децентралізації, реформа територіальної організації влади в Україні; б) чинники негативного характеру, зокрема: територіальний (просторовий) дисбаланс розвитку бізнесу та інституційної інфраструктури підтримки бізнесу; незначні капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища; загострення воєнного конфлікту на сході України, розширення його території та ін.


Дод.точки доступу:
Лещух, І. В.