Прочность и динамика вагона-цистерны колеи 1520/1435 мм [Текст] / В.М. Бубнов [и др.] // Залізничний транспорт України. - 2007. - № 3. - С. 36-40. - Библиогр.: с. 40- (11 назв.)
Рубрики: Залізничні перевезення--Безперевантажувальні
   Вантажні вагони

   Візки вантажних вагонів

   Вантажні перевезення--Залізничні

   Порожні вагони

   Вагони-цистерни

   Рейкові коливання--Залізничні

Анотація: Розглянуті конструктивні особливості вагону-цистерни нового типу, що рекомендуються для створення парка вагонів типа "Схід-захід. Приведені результати їх міцносних і динамічних розрахунків.


Дод.точки доступу:
Бубнов, В.М.; Маринюк, А.В.; Калугин, А.В.; Никитченко, А.А.; Демин, Ю.В.; Черняк, А.Ю.




    Бондарев, С. В.
    Прочность и долговечность резинотросового поручня эскалатора [Текст] / С. В. Бондарев, Ю. П. Горбатенко // Будівництво України. - 2009. - № 5. - С. 32-35 : табл., мал.
Рубрики: Металеві конструкції--Експлуатація--Міцність
Кл.слова (ненормовані):
Ескалатор
Анотація: Розрахунки які зробили автори статті доводять, що металева конструкція (троси підпоручневої ленти) має достатню міцність та довговічність забезпечуючі тим самим надійність поруччя.


Дод.точки доступу:
Горбатенко, Ю.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Старокадомский, Д. Л.
    Модифицированные наночастицы кремнезёма и глинозёма. Влияние на прочность и химическую стойкость наполненных ими полиэпоксидов [Текст] / Д. Л. Старокадомский, В. Н. Мищенко, А. А. Ткаченко // Хімічна промисловість України. - 2012. - № 5. - С. 41-46 : рис., табл. - Библиогр.: с. 45-46
Рубрики: Полімери--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
поліепоксиди -- оксидні наповнювачі -- хімічна стійкість композитів
Анотація: Методом набухання досліджена залежність стійкості наповненого (4% масс.) поліепоксиду в концентрованій нітратній кислоті від ступення модифікування оксидних нанонаповнювачів. Вивчений їх вплив на міцність композитів (на адгезійний зсув та на розрив). Встановлено, що введення SiO2 здатне суттєво (в 1,5 раза) підвищити "час життя" зразка в концентрованій нітратній кислоті, не підвищуючи міцності. Це говорить про можливість впливу тіогрупи в молекулі сечовини на формування більш міцної (щільної чи стійкої) структури як порівняно із сечовиною, так і з немодифікованим SiO2 (й ненаповненим полімером). Введення Al2O3 призводить до послаблення стійкості в концентрованій нітратній кислоті, при цьому дещо покращуються міцнісні властивості композиту. Це свідчить про покращання сумісності алюміній оксиду зі смолою після модифікування при погіршенні стійкості до сильнокислого середовища через основну природу як Al2O3, так і сечовини.


Дод.точки доступу:
Мищенко, В. Н.; Ткаченко, А. А.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)


621.762
С 873


   
    Структура и сопротивление внедрению гетерофазной керамики В[[d]]4[[/d]]С-СаВ[[d]]6[[/d]]-ТіВ[[d]]2[[/d]] [Текст] / О. Н. Григорьев, Б. А. Галанов, А. В. Коротеев [и др.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 10. - С. 83-88. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Кераміка--Виготовлення
   Металургія--Порошкова металургія

   Хімічна промисловість--Композиційні матеріали та вироби--Термічна обробка

Кл.слова (ненормовані):
Материал порошковый -- Спекание -- Прочность -- Индентер -- Композит -- Ядро разрушения
Анотація: Досліджено закономірності фазо- та структуроутворення, а також міцнісні характеристики гетерофазної кераміки. Показано, що при застосуванні технології реакційного гарячого пресування присутність вільного вуглецю в шихті забезпечує відновлення оксидних домішок та активує процес спікання.


Дод.точки доступу:
Григорьев, О. Н.; Галанов, Б. А.; Коротеев, А. В.; Котенко, В. А.; Мелах, Л. М.




    Старокадомский, Д. Л.
    Эпоксидные полимеры на базе смол ЭД-20 и Epoxy-520. Влияние чистого и модифицированного нанокремнезёма А-300 на прочность и набухание в сольвенте [Текст] / Д. Л. Старокадомский, А. А. Ткаченко, А. Г. Образков // Хімічна промисловість України. - 2015. - № 6. - С. 15-18 : табл., рис. - Библиогр.: с. 18
Рубрики: Полімери та композиційні матеріали
Кл.слова (ненормовані):
силоксан -- епоксидні композити -- епоксидні смоли -- композити
Анотація: Досліджений вплив нанокремнезему типу "Аеросил" А-300 з вихідною і модифікованою силоксаном поверхнею на властивості епоксидних композитів. Встановлено, що композити на основі епоксидних смол ЕД-20 і Ероху-520 (продукти російського і чеського виробництва) характеризуються схожими, а ряді випадків ідентичними, показниками міцності. Разом з тим поведінка композитів на основі цих смол в естерацетатному розчиннику відрізняється, особливо наповнених.


Дод.точки доступу:
Ткаченко, А. А.; Образков, А. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марченко, А. Е.
    Влияние состава и структуры жидкого стекла на прочность покрытий низководородных электродов [Текст] / А. Е. Марченко, В. В. Трачевский, Н. В. Скорина // Автоматическая сварка. - 2018. - № 6. - С. 12-23. - Библиогр. с. 22 (8 назв.)
Рубрики: Дугове електрозварювання
   Зварювальне обладнання--Електроди

Анотація: Викладено результати досліджень міцності покриттів низьководневих електродів, прожарених при 200, 300 і 400 °С, в залежності від складу рідкого Li-, Na- і K-скла, а також їх бінарних сумішей. Результати досліджень інтерпретовані з позицій еволюції кремнійкисневої структури рідкого скла в залежності від виду і співвідношення катіонів-модифікаторів, а також ступеня оводненості, поєднаної з параметрами термообробки електродів. Діагностика структурно-функціональної самоорганізації кремнійкисневих аніонів (ККА) у складі рідкого скла здійснена з використанням даних ядерного магнітного резонансу (ЯМР). Використовувався спектр ЯМР29Si. Узагальнені результати розглянуті з позицій домінування механізму поліконденсації. Виявлено кореляцію між показниками міцності покриттів і співвідношенням місткових Q4, Q3, Q2 і немісткових Q1 зв'язностей в структурі ККА.


Дод.точки доступу:
Трачевский, В.В.; Скорина, Н.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Покляцкий, А.Г.
    Прочность сварных соединений термоупрочненных алюминиевых сплавов при сварке ТИГ и СТП [Текст] / А. Г. Покляцкий, С. И. Мотрунич // Автоматическая сварка. - 2019. - № 2. - С. 17-24. - Библиогр. с. 23 (16 назв)
Рубрики: Сплави алюмінію--Зварювання--З'єднувальні шви
Анотація: Досліджено вплив модифікаторів цирконію і скандію в присадочному дроті та коливань дуги, обумовлених пропусканням електричного струму через ділянку присадки при аргонодуговому зварюванні неплавким електродом, а також процесу зварювання тертям з перемішуванням на формування структури швів тонколистових алюмінієвих сплавів 1460 та 1201. Побудовано криві розподілу твердості металу в зоні формування нероз’ємних з’єднань і визначено межу міцності зразків безпосередньо після зварювання та після їх штучного старіння. Показано, що застосування зварювання тертям з перемішуванням дозволяє отримати більш високі значення межі міцності металу швів і зварних з’єднань алюмінієвих сплавів 1460 та 1201, ніж у зв’язку з автоматизованим аргонодуговим зварюванням неплавким елелктродом з коливаннями зварювальної ванни навіть при використанні зварювального дроту, що містить цирконій і скандій. При цьому після штучного старіння зразків, при якому відбуваються фазові перетворення і процеси стабілізації структури металу, що піддавався термічній обробці, забезпечується максимальний рівень міцності (75 % для сплаву 1201 та 86 % для сплаву 1460) в порівнянні з основним матеріалом.


Дод.точки доступу:
Мотрунич, С. И.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)