Волинець, В. В.
    Шляхи удосконалення галузевої структури економіки України [Текст] / В. В. Волинець // Економіка та держава. - 2006. - № 8. - С. 32-34. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Економіка України--ГАЛУЗЕВА СТРУКТУРА
Кл.слова (ненормовані):
РЕОРГАНІЗАЦІЯ -- ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА -- АГРАРНИЙ СЕКТОР
Анотація: Представлено стратегічні пріоритети розвитку галузевої структури економіки, а також її факторні визначники. Висвітлено способи впливу державного регулювання на реорганізацію структури. Вказано шляхи підвищення ефективного функціонування та розвитку окремих галузей економіки країни.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Козик, Василь.
    Трансформація промислового розвитку Львівщини [Текст] / В. Козик // Регіональна економіка. - 2006. - № 1. - С. 67-76. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Регіональна економіка--Львівська область
   Економіка промисловості--Структурні зрушення

Кл.слова (ненормовані):
Інноваційний розвиток -- Малі підприємства -- Промислова політика
Анотація: Розглянуто особливості та зміни промислового розвитку Львівщини у ринкових умовах. Відзначено нерівномірність промислового розвитку районів області та обгрунтована необхідність перенесення промислових виробництв у районні центри та невеликі містечка. Вказано на необхідність державної підтримки розвитку середніх підприємств та створення інтегрованих виробничо-господарських структур.





   
    Пам'яті академіка НАН України М. Г. Чумаченка [Текст] // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 232-233
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
   Промислове виробництво--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Господарський облік -- Економічний аналіз -- Промислова політика
Анотація: 14 жовтня 2011 р. відійшов у вічність Микола Григорович Чумаченко, видатний український вчений в галузі економіки, його пам'яті й присвячена дана стаття.





    Федулова, Л. І.
    Інноваційний вектор розвитку промисловості України [Текст] / Л. І. Федулова // Економіка України. - 2013. - № 4. - С. 15-23
Рубрики: Промисловість України--Інноваційний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
промислова політика -- технологічні сектори -- секторальний підїхід -- стратегія
Анотація: Виявлено характерні тенденції інноваційної діяльності в промисловості України. Встановлено основні причини і наслідки низької інноваційної активності підприємств. Подано пропозиції щодо напрямів реалізації державної промислової політики, серед яких – секторальний підхід до розробки стратегії інноваційного розвитку промисловості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мазур, В. Л.
    Проблеми регулювання ринку брухту чорних металів в Україні [Текст] / В. Л. Мазур, М. В. Тимошенко, С. В. Мазур // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 39-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Металургія--Металобрухт--Ринок (екон.)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економіка -- бюджет -- промислова політика -- експорт -- оподаткування -- зовнішньоекономічна діяльність
Анотація: Проаналізовано урядові рішення останнього десятиріччя, спрямовані на стабілізацію внутрішнього та зовнішнього ринків брухту чорних металів, який є сировиною для металургії. Показано недоліки промислової політики держави стосовно брухтозаготівельної підгалузі, що спеціалізується на заготівлі, переробці металобрухту для українських металургійних підприємств та йогоекспорті. Розглянуто невідповідності діючих нормативно-правових актів у сферіекспорту металобрухту підписаним Україною Угодам про приєднання до СОТ та асоціацію з ЄС. Дано рекомендації щодо приведення цих нормативних актів до рівня стандартів європейських країн, а також збільшення валютних надходжень у державу і дохідної частини бюджету України.


Дод.точки доступу:
Тимошенко, М. В.; Мазур, С. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Собкевич, О. В.
    Зміцнення економічної безпеки держави на засадах відбудови інноваційного потенціалу індустріального комплексу сходу України [Текст] / О. В. Собкевич // Регіональна економіка. - 2015. - № 2. - С. 144-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Донбас
   Регіональна економіка--Інноваційний розвиток регіону--Регіональна інноваційна політика

Кл.слова (ненормовані):
інноваційний потенціал -- індустріальний комплекс -- промислова політика
Анотація: Ведення військових дій на сході України завдає жорстокого удару по економіці Донбасу, що відбивається на макроекономічних показниках у масштабах країни і обумовлює критичне зростання рівня загроз економічній безпеці держави. У статті оцінено масштаби втрат у промисловості Донецької і Луганської областей внаслідок ведення воєнних дій.





    Кіндзерський, Юрій Вікторович.
    Антикризова промислова політика: варіант вітчизняного концепту [Текст] / Юрій Вікторович Кіндзерський // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 10. - С. 27-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна політика--Антикризова
   Промисловість України--Економічна політика

Кл.слова (ненормовані):
деіндустріалізація -- промислова політика -- неоіндустріалізація
Анотація: Запропоновано варіант антикризової моделі державної промислової політики в Україні на основі обґрунтування можливої вигідної для країни спеціалізації у світовому поділі праці. Встановлено цільові індикатори розбудови промисловості на середньо- і довгострокову перспективу. Виходячи з них, окреслено пріоритети розвитку галузі. Обґрунтовано систему відносно нових для вітчизняної практики заходів організаційно-управлінської, інноваційно-технологічної та інвестиційної підтримки пріоритетних секторів.





    Данилишин, Б. М.
    Тактика еволюціонізму в сучасному економічному розвитку світу (в аспекті третьої та четвертої промислових революцій) [Текст] / Б. М. Данилишин // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 44-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Глобальні тенденції
Кл.слова (ненормовані):
промислова революція -- технологічні інновації -- технологічна модернізація -- промислова політика -- соціокультурні особливості -- фундаментальна наука -- капіталізм -- конкуренція -- лідерство -- трудова етика
Анотація: Комплексно досліджено політичні, економічні, соціально-психологічні та гносеологічні обставини виникнення сучасного капіталізму в Західній Європі, а також Першої і Другої промислових революцій. Сформульовано пропозиції та рекомендації для урядів країн, що розвиваються (до яких належить і Україна) неендогенного капіталізму, які стосуються успішної трансформації суспільства в напрямі більш високих стадій розвитку в технологічну епоху Третьої та Четвертої промислових революцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Амоша, О. І.
    Промисловість Донбасу на шляху до відновлення [Текст] / О. І. Амоша // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 93-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислове виробництво--Відновлення--Донецька область (Україна)--Луганська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
економічний потенціал -- галузі промисловості -- збройний конфлікт -- завдана шкода -- інфрастуктура -- напрями відновлення та розбудови -- промислова політика -- кадрове забезпечення -- інновації -- роль науки та освіти
Анотація: Визначено місце і роль Донбасу в промисловому розвитку України. Наголошено на необхідності вирішення актуальних на даний час проблем регіону – соціальних, економічних, екологічної безпеки, які критично загострилися в результаті бойових дій. Зазначено, що після встановлення миру в Донбасі для виправлення ситуації будуть потрібні титанічні зусилля, спрямовані на відновлення економіки інноваційного типу, відродження великих і малих підприємств, залучення інвестицій у перспективні виробництва, їх кадрове забезпечення, розвиток науки та освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тертишна, Лілія Сергіївна.
    Комплексний характер регіональної політики держави (господарсько-правовий аспект) [Текст] / Лілія Сергіївна Тертишна // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 2. - С. 198-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Регіональна
Кл.слова (ненормовані):
економічна політика держави -- промислова політика -- господарсько-правова політика
Анотація: Статтю присвячено комплексному аналізу видів політик, які забезпечують реалізацію державної регіональної політики. Визначено ключові напрями державної регіональної політики, які у своєму механізмі досягнення поставлених перед ними завдань використовують господарсько-правові засоби.

Є примірники у відділах:
(28.09.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Звєряков, М. І.
    Глобалізація і деіндустріалізація: зміст, суперечності та способи їх розв’язання [Текст] / М. І. Звєряков // Економіка України. - 2017. - № 11. - С. 3-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобалізація--Господарські моделі
Кл.слова (ненормовані):
реіндустріалізація -- різні моделі капіталізму -- промислова політика -- амортизація -- стратегічне цілепокладання -- модель сталого економічного зростання
Анотація: Подано теоретичний аналіз кризи неоліберальної моделі глобалізації, яка призвела до процесів деіндустріалізації у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Показано, що через відновлення розвитку високотехнологічних галузей реального сектору економіки відбувається зміна глобальної господарської моделі, яка дає шанс подолати негативні наслідки світової кризи. Проведено аналіз різних моделей капіталізму в умовах неоліберальної глобалізації, в тому числі в країнах, які виникли на постсоціалістичному просторі. Показано, що розв’язання суперечності, яка склалася в українській економіці, між поточними та довгостроковими завданнями є можливим на основі відтворювального підходу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Звєряков, М. І.
    Глобалізація та деіндустріалізація: зміст, суперечності та способи їх розв’язання [Текст] / М. І. Звєряков // Економіка України. - 2017. - № 12. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація--Деіндустріалізація
Кл.слова (ненормовані):
реіндустріалізація -- моделі капіталізму -- промислова політика -- амортизація -- стратегічне цілепокладання -- модель сталого економічного зростання
Анотація: Подано теоретичний аналіз кризи неоліберальної моделі глобалізації, яка призвела до процесів деіндустріалізації у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Показано, що через відновлення розвитку високотехнологічних галузей реального сектору економіки відбувається зміна глобальної господарської моделі, яка дає шанс подолати негативні наслідки світової кризи. Проведено аналіз різних моделей капіталізму в умовах неоліберальної глобалізації, в тому числі в країнах, які виникли на постсоціалістичному просторі. Показано, що розв’язання суперечності, яка склалася в українській економіці, між поточними та довгостроковими завданнями є можливим на основі відтворювального підходу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Залознова, Ю. С.
    Українська промисловість: сучасні виклики та проблеми розвитку [Текст] / Ю. С. Залознова // Економіка України. - 2018. - № 3. - С. 49-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
промислова стратегія -- промислова політика -- неоіндустріалізація -- економічний розвиток
Анотація: Розглянуто актуальні питання розвитку промисловості України в контексті транформаційних тенденцій, які спостерігаються у світовій економіці в цілому та в промисловості зокрема. Аргументовано необхідність змін у національній стратегії промислового розвитку, орієнтованих на практичне здійснення неоіндустріалізації як сучасної концепції досягнення вищої ефективності та конкурентоспроможності виробництва. Розкрито зміст основних викликів і проблем, які є специфічними для України на шляху системного оновлення промисловості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щербак, А. В.
    Конкуренція як фактор економічного зростання: світовий досвід та українські реалії [Текст] / А. В. Щербак // Економіка України. - 2018. - № 8. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конкурентоспроможність -- промислова політика
Анотація: Проаналізовано світовий досвід розвитку конкуренції. Показано, що посилення внутрішньої конкуренції стало однією з найважливіших рушійних сил піднесення, що почалося в Україні у 2000 р. Обгрунтовано необхідність системної роботи, яка спрямована на усунення з вітчизняного законодавства антиконкурентних норм і повинна здійснюватися на основі Інструментарію ОЕСР для оцінки впливу на конкуренцію. Запропоновано підтримку кластерів, а також створення системи субконтрактації для підвищення конкурентоспроможності економіки України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пасінович, І. І.
    Індустріальна політика як драйвер економічного зростання: досвід країн-членів Європейського Союзу для України [Текст] / І. І. Пасінович // Регіональна економіка. - 2019. - № 1. - С. 56-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Економічне зростання
Кл.слова (ненормовані):
Промислова політика -- Індустріалізація -- Деіндустріалізація -- Таксономічний показник розвитку
Анотація: Проаналізовано досвід реформування промислової політики країн-членів ЄС на шляху до сталого економічного розвитку. Розраховано таксономічний показник розвитку України, порівняно з Польщею та Німеччиною у 2007 р. і 2017 р., оцінено еталонну точку та відставання України від її показників.


Дод.точки доступу:
Сич, О. А.




    Саліхова, Олена.
    Фармацевтична промисловість Франції [Текст] / Олена Саліхова, Дар'я Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 2. - С. 67-84 : табл. - Бібліогр.: с. 79-84
УДК
Рубрики: Фармацевтична промисловість--Інновацiйна дiяльнiсть--Франція
Кл.слова (ненормовані):
високі технології -- інновації -- фармацевтика -- державна допомога -- промислова політика
Анотація: Досліджено сучасні тенденції формування та реалізації промислової політики на інноваційних засадах у Франції. Проаналізовано програми державної допомоги на розробки та інновації приватного сектору. На прикладі стимулювання розвитку фармацевтики показано ефективність заходів державної політики. Обґрунтовані передумови успіху розвитку індустрії, подано рекомендації для України.


Дод.точки доступу:
Гончаренко, Дар'я
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)