Котигоренко, В.
    Причинність етноконфліктів: впливи глобалізації [Текст] / В. Котигоренко // Політична думка. - 2002. - № 1. - С. 97-113
Рубрики: Конфлікти--Етнічні--Глобалізація





    Предборський, Валентин.
    Методологічні засади вчення про детермінацію та причинність теорії тінізації економіки [Текст] / В. Предборський // Підприємництво, господарство і право. - 2005. - № 1. - С. 95-99. - Бібліогр. 7 назв.
Рубрики: Економіка України--Детінізація
   Тіньова економіка--Причини--Україна






    Кізіма, Володимир Вікторович.
    Причинна та метапричинна раціональності: необхідність синтезу [Текст] / В.В. Кізіма // Філософська думка. - 2005. - № 3. - C. 18-41. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Філософія мислення--Причинність

   Логіка науки

Кл.слова (ненормовані):
раціональність -- причина -- метапричина -- сизигія -- детермінізм
Анотація: Причинність розглядають як критерійний чинник відмінності "цивілізованого", наукового мислення від первісного. Проте через певну недостатність причинну раціональність давно піддають критиці. Хоча й повільно, але невідворотно стверджують думку про необхідність більш рішучого та конструктивного виходу за межі причинної парадигми та врахування інших визначальних чинників, хоч би якими незвичними вони були. Отже, фактично йдеться про орієнтування на позапричинні детермінаційні можливості, відтак про оновлення концепції детермінізму та усунення або принаймні звуження плюралістичної невизначеності поняття раціональності, яке має місце сьогодні.





    Біленчук, П. Д.
    Генезис злочинності: детермінація та причинність [Текст] / П. Д. Біленчук, А. П. Гель, Л. В. Мошняга // Економіка. Фінанси. Право. - 2010. - № 10. - С. 32-36. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Злочинність--Кримінальна
Кл.слова (ненормовані):
причинний зв’язок -- функціональний зв’язок -- фактори злочинності
Анотація: У статті розглянуто проблему причин злочинності. Зокрема досліджується злочинність як наслідок дії багатьох обставин , факторів та причин.


Дод.точки доступу:
Гель, А. П.; Мошняга, Л. В.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Кваша, Оксана Олександрівна.
    Причинність і детермінізм: співвідношення понять у філософії та кримінальному праві [Текст] / О. О. Кваша // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 376-382. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Філософські закони і категорії--Причинність--Держава і право--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
причинність -- детермінізм -- казуальність -- активність
Анотація: Обгрунтовано, що у філософській думці відбулась еволюція поглядів на співвідношення детермінізму та причинності - від визнання причинності єдиною формою детермінізму до розвитку різних видів детермінації.





    Гаврилюк, Р.
    Причинність у податковому праві: антропологічно-соціологічний підхід [Текст] / Р. Гаврилюк // Право України. - 2012. - № 9. - С. 340-349. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Причинність
Анотація: У статті з позиції антропологічно-соціологічного підходу розкривається теоретико-методологічна неспроможність етатистської доктрини причинності у податковому праві, обгрунтовуються засади антропологічно-соціологічного розуміння причинності у податковому праві на основі дуалістичної природи індивіда та його потреб.



061
Ч-492


    Нежурбіда, С. І. (Викладач ЧНУ).
    Джон Локк: погляди на причинність злочину [Текст] / С. І. Нежурбіда // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 597: Правознавство. - С. 107-111. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Філософи Англії, 17-18 ст.
   Філософські питання юридичних наук



Дод.точки доступу:
Локк, Джон (англійський філософ ; 1632-1704) \про нього\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (15.01.2013р. Інв.В 73547 - Б.ц.) (вільний)




    Семененко, Вадим.
    Сучасні причини й умови грабежу в Україні [Текст] / Вадим Семененко // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 11. - С. 81-85
Рубрики: Пограбування--Причини--Умови--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
причинність -- детермінанти -- фактори -- суспільство
Анотація: Розкриваються причини й умови грабежів в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вітвіцький, Сергій.
    Ретроспективний аналіз змісту соціального контролю (за часів СРСР) [Текст] / Сергій Вітвіцький // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 3. - С. 54-57
Рубрики: Контроль--Соціальний--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
право -- об'єктивність -- причинність -- історизм
Анотація: Систематизуються точки зору щодо розуміння «соціальний контроль» і формування власне визначення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лейн, Девід.
    Динаміка реґіональної нерівності в Російській Федерації: циркуляційна та кумулятивна причинність [Текст] / Девід Лейн // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 1. - С. 44-54
Рубрики: Російська Федерація--Національна нерівність--Регіональний аспект
Кл.слова (ненормовані):
ринок -- розподіл -- безробіття -- міграція -- політика
Анотація: Ідеться про багаті столичні регіони, забезпечувані завдяки розвитку галузей промисловості та зміцненню урядування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філіпенко, Антон.
    Економічний світ: епістемологія [Текст] / А. Філіпенко // Економічна теорія. - 2016. - № 1. - С. 17-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Методологія
Кл.слова (ненормовані):
онтологія -- причинність -- епістемологічні виміри
Анотація: Розглянуто епістемологічну структуру економічного світу у філософському та наукознавчому вимірах. Сформульовані основні вимоги до економічного знання: повнота, репрезентативність та адекватність, визначеність, певність, нейтральність, неупередженість, апріорна здатність на неспростовність та повноту відображення предмета, несуперечливість вихідних принципів. Зазначається, що науковий раціоналізм створює необхідні та достатні підстави для формування гомогенної, цілісної системи економічних знань.





    Umar, M.
    Asymmetric real exchange rate and inflation causality based on Toda-Yamamoto dynamic Granger causality test [Text] / M. Umar, J. Dahalan // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 5. - P430-440 : форм., табл. - Бібліогр.: 43 назви
Рубрики: Математичні методи і моделі в економіці--Асиметричний причинно-наслідковий зв’язок--Тест Тода-Ямамото--Динамічна причинність за Гренджером
Кл.слова (ненормовані):
реальний валютний курс, інфляція
Анотація: У статті досліджено причинно-наслідкові взаємовідносини між реальним обмінним курсом та інфляцією, використовуючи тест Гренджера на причинніть у версії Тода-Ямамото (за асиметричної причинності). Дослідження проведено за даними Малайзії, Нігерії, Філіппін та Південно-Африканської Республіки (ПАР). Змодельовано критичні значення змінних на основі бутстрепу та тесту на асиметричну причинність. Проведено порівняння результатів при асимптотичному розподілі та при бутстреп-розподілі впливовості. Суперечливі результати порівняння свідчать про викривленість деяких величин та технічні перешкоди при застосування першого методу. Результати тесту за Тода-Ямамото вказують на те, що політика державного втручання за позитивних кумулятивних інфляційних шоків може стабілізувати реальний обмінний курс в Малайзії, Філіппінах (включаючи також негативні кумулятивні інфляційні шоки) та в ПАР, однак у зворотньому напрямку даний зв'язок не працює. Результати також демонструють наявність однобічної причинності від позитивних кумулятивних шоків в обмінному курсі до інфляції у випадку Нігерії. Також вказано, що стабілізаційна політика сильних цін в періоди позитивних кумулятивних цінових шоків може стабілізувати реальний обмінний курс в усіх досліджених країнах, крім Нігерії.


Дод.точки доступу:
Dahalan, J.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Грушка, Я. І.
    Про часонезворотність універсальних кінематик [Текст] / Я. І. Грушка // Доповіді Національної академії наук України. - 2016. - № 7. - С. 14-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математика--Математичний аналіз--Диференціальні та інші функціональні рівняння--Спеціальні диференціальні рівняння та динамічні системи
   Фізика--Теорія відносності

Кл.слова (ненормовані):
Рух надсвітловий -- Система інерційна -- Парадокс часу -- Причинність -- Тахіон
Анотація: Доведено, що гіпотеза про існування матеріальних об'єктів та інерційних систем відліку, що рухаються з надсвітловими швидкостями, взагалі кажучи, не призводить до порушення принципу причинності, тобто до можливості повернення у власне минуле.