Льовкін, В.
    Поняття і види показань обвинуваченого в кримінальному процесі України [Текст] / В. Льовкін // Право України. - 2005. - № 7. - С. 112-116. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Кримінальний процес--Обвинувачений--Види показань
Кл.слова (ненормовані):
Показання -- Презумпція невинуватості
Анотація: Кримінальний процес, право обвинуваченого давати показання з приводу пред'явленого йому обвинувачення.





    Прокопенко, В. В.
    Реформування митного законодавства України необхідно починати з основ [Текст] / В. В. Прокопенко, Т. І. Осінь // Митна справа. - 2012. - № 1. - С. 11-21. - Библиогр.: с. 19 (32 назв.)
Рубрики: Митна справа--Реформування--Принципи митної справи
   Митні органи України

   Правова система України

   Державний кордон України

   Митна політика

Кл.слова (ненормовані):
Створення ефективних засад -- Презумпція невинуватості -- Спрощення законної торгівлі -- Заохочення доброчесності
Анотація: Стаття присвячена висвітленню питань, пов'язаних з реформуванням митного законодавства відповідно до міжнародних зобов'язань України, створенням більш ефективних засад здійснення митної справи, значенню тих змін, які в перспективі стануть основою цієї галузі права. Акцентується увага на основних напрямках реформування принципів митної справи та надана їх характеристика.


Дод.точки доступу:
Осінь, Т.І. (студентка 5 курсу НУ "ОЮА")




    Баганець, Олексій.
    Вплив деяких правових презумпцій на предмет доказування у кримінальному провадженні [Текст] / Олексій Баганець // Юридична Україна. - 2014. - № 1. - С. 80-85. - Бібліогр. в примітках: с. 83-84
Рубрики: Кримінальний процес--Доказування--Правові презумпції
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне правопорушення -- презумпція невинуватості -- осудність -- вчинення злочину -- формальний склад
Анотація: У статті досліджується питання про вплив деяких правових презумпцій на предмет доказування у кримінальному провадженні. Автор приділяє увагу нормативному забезпеченню необхідності у доказуванні осудності, звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку зі спливом строків з дня вчинення злочину і до набрання вироком законної сили, заподіяння шкоди при вчиненні злочинів з формальним складом і презупції знання кримінального закону. Розглянуто сучасний стан регламентації даного питання у процесуальному законодавстві інших країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лазоренко, Євгеній.
    Особливості перегляду реабілітуючих рішень за кримінальним процесуальним законодавством України, країн Європи та Америки [Текст] / Євгеній Лазоренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 274-279. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне процесуальне законодавство--Перегляд реабілітуючих рішень--Україна--Європа--Америка
Кл.слова (ненормовані):
презумпція невинуватості -- виправданий -- апеляційне та касаційне оскарження
Анотація: Висвітлено основні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а також вітчизняного законодавства, якими гарантовано не лише презумпцію невинуватості, а й право на оскарження судових рішень. Порівнюються чинні положення кримінального процесуального законодавства України, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки та Великої Британії, зокрема, щодо підстав та умов, що надають право сторонам кримінального процесу на внесення апеляційних та касаційних скарг на реабілітуючі рішення.





    Гладковський, Михайло.
    Соціальна зумовленість чергових змін до статті 209 Кримінального кодексу України [Текст] / Михайло Гладковський // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 175-181. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне законодавство--Антилегалізаційні зміни--Міжнародні стандарти--Україна, 2019 р.
Кл.слова (ненормовані):
відмивання злочинних доходів -- майно, одержане злочинним шляхом -- фінансовий моніторинг -- предикатний злочин -- презумпція невинуватості -- непрямі докази
Анотація: У статті проаналізовано соціальну зумовленість змін, які відбулися у статті 209 «Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом» Кримінального кодексу України у зв’язку з прийняттям 6 грудня 2019 року Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». За результатами аналізу пояснювальної записки до відповідного законопроєкту було встановлено, що зміни, внесені вищезазначеним Законом, зумовлені необхідністю приведення національного антилегалізаційного законодавства у відповідність до вимог нових міжнародних стандартів у цій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)