Коваленко, В.
    Співвідношення понять "право на державну службу" та "право на працю" як наукових правових категорій: постановка питання [Текст] / В. Коваленко // Право України. - 2006. - № 1. - С. 103-108. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Теорія права
Кл.слова (ненормовані):
Право на державну службу -- Право на працю
Анотація: Трактування фахівцями теорії права двох видів права - "право на працю" та "право на державну службу", які передбачені Конституцією України.





    Зінченко, Маргарита Юріївна.
    Професія як елемент трудової функції працівника [Текст] / М. Ю. Зінченко // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 315-319. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Професія--Трудові договори
   Професійна майстерність--Професійна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- трудовий договір -- трудова функція -- професія
Анотація: Встановлено, що професія відіграє важливу роль у житті кожної людини.





    Зінченко, Юрій.
    Щодо перспектив застосування контрактної форми трудового договору з працівниками банку [Текст] / Юрій Зінченко // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 8. - С. 28-31
Рубрики: Договори і угоди--Відповідальність--Стимулювання
Кл.слова (ненормовані):
контракт -- право на працю -- відносини -- діяльність
Анотація: Аналізуються перспективи застосування контрактної форми трудового договору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рабінович, П.
    Права людини у сучасній православній інтерпретації (у світлі міжнародних стандартів) [Текст] / П. Рабінович, С. Цебенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 7-16
Рубрики: Права людини --Міжнародні стандарти
   Православ'я--Права людини

Кл.слова (ненормовані):
гідність людини -- свобода людини -- право на життя -- право на свободу совісті -- свобода слова -- право на сворення сім’ї -- право на власність -- право на працю -- право на гідну оплату праці -- право на відпочинок
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей інтерпретації прав людини в сучасних доктринах православ’я в порівнянні з міжнародними стандартами цих прав . Такі особливості виокремлюються стосовно розуміння деяких прав людини (права на життя, на свободу совісті (на вибір світогляду), на свободу слова, на створення сім’ї, на власність, на працю, на гідну оплату праці, на відпочинок), згідно з положеннями, що містяться в сучасних джерелах соціальних доктрин православ’я. ЦІ положення порівнюються з міжнародними стандартами зазначених прав, у результаті виявляються їх однакові й відмітні риси.


Дод.точки доступу:
Цебенко, С.
Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Рижук, Юлія.
    Теоретико-правовий аналіз міжнародно-правового забезпечення економічних прав і свобод людини і громадянина [Текст] / Юлія Рижук // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 8. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне право--Міжнародні стандарти
Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- свобода праці -- право власності -- економічна свобода
Анотація: У статті розкривається сутність міжнародних стандартів економічних прав і свобод, а також аналізуються положення основних міжнародних актів у сфері економічних прав і свобод людини та громадянина.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Носенко, Віктор.
    Стандарти міжнародно-правового регулювання праці та їх упровадження у законодавство України [Текст] / Віктор Носенко // Вісник прокуратури. - 2016. - № 4. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Міжнародні норми--Імплементація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- міжнародне трудове право
Анотація: На основі дослідження основних засад регулювання міждержавних відносин, спрямованих на захист трудових прав людини, висвітлено важливість імплементації норм міжнародного трудового права в законодавство України в аспекті нового Трудового кодексу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стулов, Олексій.
    Правова регламентація працевикористання засуджених до позбавлення волі: погляд крізь призму Конституції України [Текст] / Олексій Стулов // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 160-163. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Засуджені--Працевикористання--Правове регулювання--Дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
праця засуджених -- право на працю -- обов'язок працювати -- конституція україни
Анотація: У статті досліджується стан правового регулювання працевикористання засуджених до позбавлення волі на певний строк під час відбування ними покарання у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби України. E результаті дослідження автор дійшов висновку, що чинні Кримінальний та Кримінально-виконавчий кодекси України не зобов’язують цю категорію засуджених працювати під час відбування покарання. На думку автора, наявність лише права без встановлення для цих засуджених обов’язку працювати на оплачуваних роботах призводить до порушень прав осіб, потерпілих від злочинів, законних прав неповнолітніх дітей засуджених на отримання аліментів, а також інтересів держави і суспільства, змушених утримувати непрацюючих засуджених за кошти державного бюджету. Автор пропонує внести відповідні зміни до Кримінального та Кримінальновиконавчого кодексів України з метою встановлення обов’язку працювати для тих засуджених, які мають виконавчі листи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Цесарський, Фелікс.
    Розвиток юридичної доктрини Середньовіччя стосовно угод із найму праці ремісників (на прикладі Франції) / Фелікс Цесарський // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 216-221. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Держава і право--Теорія--Історія--Франція
Кл.слова (ненормовані):
еволюція юридичної доктрини -- компаньйонажі -- кутюми -- майстри -- найм праці -- підмайстри -- право на працю
Анотація: Стаття присвячена аналізу еволюції відображення у правничій доктрині договірних конструкцій, що застосовувалися у сфері найманої оплачуваної праці в умовах економіки Середньовіччя. Висвітлено еволюцію відповідних поглядів в умовах становлення, розвитку та занепаду цехового ладу, доведено безперервний зв’язок тогочасної правничої думки з нормотворенням, вказано на корисний доробок тодішньої доктрини, досі не повністю акцептований сучасністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Попова-Коряк, Каріна.
    Особливості реалізації права на працю науково-педагогічних працівників: сучасність і перспективи правового регулювання крізь призму міжнародних стандартів прав людини [Текст] / Каріна Попова-Коряк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 11. - С. 79-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові працівники--Право на працю--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
науково-педагогічний працівник -- право на працю -- трудовий договір -- строковий трудовий договір
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей правового регулювання реалізації права на працю науково-педагогічних працівників крізь призму міжнародних стандартів прав людини. Обґрунтовується думка щодо невідповідності міжнародним стандартам прав людини запропонованої реформами освітнього і трудового законодавства України норми про укладання строкових трудових договорів із науково-педагогічними працівниками. Робиться висновок про необхідність удосконалення законодавства в напрямі покращення правового регулювання реалізації права на працю науково-педагогічних працівників з метою забезпечення гарантій їх постійної зайнятості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гостюк, Олена.
    Право на працю як суб’єктивне право людини: теоретико-правовий погляд на проблему [Текст] / Олена Гостюк // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2018. - № 7. - С. 92-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Право на працю--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- право на роботу -- реалізація права -- свобода праці -- право індивідуального вибору
Анотація: Проаналізовані основні доктринальні підходи щодо категоріальної сутності поняття «право на працю» та з’ясована позиція законодавця у вирішенні даного питання. Проаналізовані рішення Конституційного Суду України в контексті семантики та правової природи права на працю в умовах сучасності. Визначені роль та місце права на працю в системі основних прав людини. З урахуванням аналізу положень законодавства та наукових точок зору з приводу етимології поняття «право на працю» запропоновано авторське визначення відповідної категорії правової дійсності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бортник, Сергій.
    Договірне регулювання права на працю поліцейських [Текст] / Сергій Бортник // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 120-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники правоохоронних органів--Трудові договори--Законодавче регулювання
Кл.слова (ненормовані):
контракт -- право на працю
Анотація: У статті на основі аналізу норм чинного законодавства України, а також поглядів учених досліджено проблему договірного регулювання реалізації права на працю поліцейських. Наголошено, що, оскільки зміст контракту прямо визначається нормами чинного законодавства (що зумовлено специфікою функціонального призначення поліції), це суттєво обмежує можливості сторін у визначенні умов організації праці та здійснюваних трудових обов`язків, хоча не порушує основного принципу права на працю – свободи вибору праці, адже контракт укладається на добровільній основі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вавженчук, Сергій.
    Види і критерії дійсності угод про неконкуренцію [Текст] / Сергій Вавженчук, Денис Вєршинін // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Договори і угоди
Кл.слова (ненормовані):
конфіденційна інформація -- право на працю -- працівник -- трудові обов'язки -- роботодавець -- конкурентоспроможність
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питання угод про неконкуренцію як комплексного інституту трудового права. Обґрунтовується теза, що такі угоди є одним з основних юридичних механізмів, за допомогою яких роботодавці можуть ефективно захищати свої законні інтереси - протидіяти, запобігати проявам нечесної конкуренції, таким як застосування вивільненими працівниками напрацювань колишнього роботодавця (клієнтська база, оптимальна бізнес-модель здійснення підприємницької діяльності) для здійснення власної господарської діяльності або шляхом праці на конкурентів тощо. Із метою дослідження правової природи і мети угод про неконкуренцію у статті наведені і проаналізовані основні підходи до їх розуміння.


Дод.точки доступу:
Вєршинін, Денис




    Пожидаєв, Михайло.
    Правове регулювання права на працю інтернованих осіб [Текст] / Михайло Пожидаєв // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 146-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтерновані особи--Право на працю--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальні права -- право на працю -- трудові відносини
Анотація: Чинне законодавство, в якому наявні норми щодо реалізації права на працю інтернованими особами, формує комплекс ризиків посягання на гарантовані Конституцією України та міжнародними актами права та свободи людини і громадянина, пов’язані з можливістю обмеження інтернованої особи у виборі місця роботи та залучення цієї особи до примусової праці. Автор констатує, що обмеження реалізації права на працю для інтернованих осіб замінюється зобов’язанням держави, що здійснює інтернування, безоплатно забезпечити їх утримання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)