Зябченкова, Г.
    Приклади переоцінки та індексації основних засобів [Текст] / Г.Зябченкова // Вісник податкової служби України. - 2001. - № 29. - С. 49-55
Рубрики: Бухгалтерський облік--Основні засоби--Переоцінка--Індексація





    Батищев, В.
    Податок на прибуток та фінансова звітність: приклади обліку [Текст] / В.Батищев, Н.Батищева. - [Б. м. : б. в.]. - Б. ц.
Рубрики: Податок на прибуток--Фінансова звітність


Дод.точки доступу:
Батищева, Н.



    Кириченко-Стасюк, Л.
    Соціокультурні орієнтації молодших школярів на приклади з рідного фольклору [Текст] / Л. Кириченко-Стасюк // Початкова школа. - 2003. - № 12. - С. 55-58 ; Початкова школа. - 2004. - № 1. - С. 57-60
Рубрики: Початкова освіта--Народознавство
Анотація: Використання засобів українського фольклору у вихованні молодших школярів.






   
    Як проводити перерахунок прибуткового податку за 2003 рік : практичні приклади [Текст] // Все про бухгалтерський облік. - 2004. - 9 лют. (№ 14). - С. 26-28
Рубрики: Прибутковий податок--ПЕРЕРАХУНОК





    Шепенюк, І. М.
    Форми проведення семінарських занять з дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Основи охорони праці" [Текст] / І.М. Шепенюк // Безпека життєдіяльності. - 2005. - № 2. - С. 30-34
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Методика викладання
   Уроки безпеки життєдіяльності

   Основи охорони праці--Методика викладання

   Уроки основ охорони праці

Кл.слова (ненормовані):
Процес -- НАВЧАННЯ -- ПРИНЦИПИ -- Семінар -- Дидактичні тексти -- ПРИКЛАДИ -- Мозкова атака -- Презентації -- ГРА
Анотація: Дослідження теоретичних основ навчання показали, що процес навчання полягає у передачі та засвоєнні знань, способів діяльності, досвіду мислення і досвіду соціального навчання.





    Кузьменко, Л.
    Методика використання елементів гри на уроках фізики [Текст] / Л. Кузьменко // Фізика та астрономія в школі. - 2005. - № 1. - С. 17-21
Рубрики: Фізика--Методика викладання
   Уроки фізики--Форми проведення

Кл.слова (ненормовані):
Інтерес учнів -- Елементи гри -- Навчальні ігри -- Приклади
Анотація: Про використання елементів гри на уроках фізики викладачами. Наведено приклади кількох ігор





    Брацихін, В.
    Застосування векторів для розв'язування задач з фізики [Текст] / В. Брацихін, Л. Брацихіна // Фізика та астрономія в школі. - 2005. - № 1. - С. 42-44
Рубрики: Фізика
Кл.слова (ненормовані):
РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ -- ПРИКЛАДИ
Анотація: Під час розв'язування задач у шкільному курсі фізики вектори, за деяким винятком задач з механіки, використовються порівняно рідко. Однак лаконічне і майже абсолютно повне за інформацією векторне подання фізичних величин дає можливість розв'язувати досить складні задачі наочно і красиво. Наведено приклади трьох задач.


Дод.точки доступу:
Брацихіна, Л.




   
    Поезія. Нові переклади : З іспанської переклала Наталя Спольська-Томцьо // Березіль. - 2008. - № 9-10. - С. 120-123. - Зміст: "Втрачений рай" / Рафаель Альберті. "Коли ти вибрала мене" / Педро Салінас. "Сон" / Вісенте Александре. "Приклади" / Дамасо Алонсо.
Рубрики: Переклади поетичні--Українські
   Поезія Іспанії , 20 ст.



Дод.точки доступу:
Спольська-Томцьо, Наталя-перекладач \про неї\




   
    Приклади оформлення бібліографічного опису [Текст] // Психологія і суспільство. - 2008. - № 3 . - С. 160.
Рубрики: Бібліотечна справа
Анотація: У зв"язку із змінами вимог Вищої атестаційної комісії України, наведено приклади оформлення бібліографічного опису у списку джерел (згідно ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 "Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання").

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Топузов, О.
    Проблемні завдання в курсах економічної і соціальної географії [Текст] : (приклади складання проблемних завдань на основі даних про населення) / О. Топузов // Рідна школа. - 2008. - № 11. - С. 43-47. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Методика викладання географії--Проблемні завдання--Населення
Анотація: Виходячи із сучасних методичних позицій вивчення теми "Населення" в усіх шкільних курсах географії важливо створювати , накопичувати і на практиці використовувати різні системи пізнавальних завдань.





    Дегтярьова, Г.
    Вчити діалогічно мислити [Текст] : вивчення риторики як одна із форм реалізації мовленнєвої лінії навчальної програми з української мови / Г. Дегтярьова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 5. - С. 34-41. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Риторика
   Риторика--Методика

Кл.слова (ненормовані):
діалогічне мовлення -- приклади вправ (риторика)
Анотація: Кожна особистість навчається риторики по суті протягом усього життя, бо немає межі вдосконалення нашого мовлення: починаючи з початкової, продовжуючи в основній школі, опрацьовуючи мовленнєву і мовну змістові лінії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Молочко, С.
    Акценти під час підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови й літератури [Текст] / С. Молочко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 10. - С. 37-48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Перевірка і оцінка знань--Зовнішнє незалежне оцінюван
Кл.слова (ненормовані):
завдання -- приклади тренувальних завдань
Анотація: Урізноманітнення завдань у процесі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання дозволить учням перевірити й оцінити рівень засвоєння теоретичного матеріалу з кожної теми, сформувати навички роботи з тестовими завданнями.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Фідря, О.
    Просторова компетенція та картографічні вміння й навички у курсах шкільної історії. [Текст] : стаття четверта / О. Фідря, Н. Фідря // Історія в школах України. - 2009. - № 5. - С. 17-24. - Бібліогр.: 17 назв. - Зміст: 1. Природничо-географічні фактори історичного розвитку в академічній історії та шкільних історичних курсах ; 2. Загальні підходи до формування картоаналітичних умінь на уроках історії ; 3. Етапи та особливості навчання учнів аналізувати карту ; 4. Приклади типових завдань
Рубрики: Суспільствознавча освіта--Зміст, форми, методи
Анотація: В статті йдеться про визнання впливу природно-географічних чинників на історичних процес і врахування їх при встановленні причин виникнення, змін та перебігу історичних подій і явищ.


Дод.точки доступу:
Фідря, Н.




    Рудько, Г. І.
    Надходження кальцію та магнію в організм людини з питною водою (на приклади населення Львова) [Текст] / Г. І. Рудько, О. О. Мацієвська // Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. - 2009. - № 3. - С. 85-90. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Питна вода--Вміст хімічних елементів--Експериментальні дослідження
Анотація: Наведено результати дослідження надходження кальцію та магнію в організм людини з питною водою, зм'якшеною побутовими фільтрами.


Дод.точки доступу:
Мацієвська, О.О.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Верига, Ю.
    Приклади складання річної звітності підприємства при використанні ручної та автоматичної форм обліку [Текст] / Ю. Верига, М. Орищенко, О. Клименко // Бухгалтерський облік і аудит. - 2010. - № 1. - С. 23-48
Рубрики: Харчові підприємства--Фінансова звітність
Анотація: У статті висвітлено основні нормативно-правові акти та методичні рекомендації щодо фінансової звітності підприємств. Розглянуто порядок складання річної фінансової звітності виробничого підприємства ТОВ "Полтавська здоба".


Дод.точки доступу:
Орищенко, М.; Клименко, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Макашова, Ю.
    Як підготувати людину до життя в інформаційному суспільстві? : Комп'ютерні технології на уроках української мови та літератури [Текст] / Ю. Макашова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 11. - С. 6-15. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Технічні засоби навчання--Комп'ютерне і програмоване навчання
Кл.слова (ненормовані):
ефективність застосування комп'ютерних технологій -- метод проектів -- приклади уроків з використанням комп'ютерних засобів навчання
Анотація: Статтю присвячено інформаційно-комп'ютерним технологіям, перевагам та можливостям їх використання на уроках української мови та літератури. Наведено приклади таких уроків (зокрема "Повторення та узагальнення вивченого з теми "Сполучник"). Надано схему мультимедіауроку. Доведено, що широке використання комп'ютерних засобів навчання сприяє підвищенню пізнавального інтересу, творчої активності учнів, дає змогу здійснювати особистісний підхід до учнів. Сьогодення потребує модернізації змісту технологій навчання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Кобзар, А.
    Зовнішне незалежне оцінювання - не вирок... : Тестові технології у навчально-виховному процесі - якісна підготовка до ЗНО [Текст] / А. Кобзар // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 1. - С. 33-43.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Перевірка і оцінка знань
   Література українська--Методика--Перевірка і оцінка знань

Кл.слова (ненормовані):
переваги тестів -- умови ефективного тестування -- поточний, тематичний та підсумковий контроль -- літературний диктант -- завдання трьох рівнів -- приклади тестів (10-11 класи)
Анотація: У статті висвітлено досвід з підготовки до ЗНО. Доведено високу ефективність та результативністьтестів якї форми контрольної перевірки знань і умінь учнів порівняно з іншими видами педагогічного оцінювання. Запропоновано завдання для поточного і тематичного оцінювання з української мови для учнів 10 класу ("Дієслово. Прислівник", "Частини мови", "Словосполучення і речення") та для учнів 11 класу з української літератури на тему "Микола Хвильовий. Валер'ян Підмогильний. Остап Вишня. Євген Маланюк. Василь Барка".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Кричун, Л.
    Лінгвістичний образ і його місце на уроці української мови [Текст] / Л. Кричун // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 4. - С. 23-28. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Українська мова--Методика--Методи навчання--Інтерактивні технології
Кл.слова (ненормовані):
алгоритм-інструкція -- алгоритм-альтернатива -- приклади схем і таблиць -- багатозначні слова і омоніми -- перехідність/неперехідність дієслів -- відміни іменників -- ступені порівняння іменників
Анотація: У статті викладено деякі аспекти методики викладання української мови в 10-11 класах, зокрема прийоми узагальнення й систематизації знань (елементи методики "розв'язання винахідницьких задач" Г. Альтшумера). На конкретних прикладах (алгоритм дій, таблиці, схеми, комп'ютерна презентація) автор демонструє ефективність методики, яка забезпечує позитивну мотивацію знань у учнів, сприяє прагненню до самоосвіти, розвитку творчої особистості.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бук, С.
    Письменницькі словники української мови [Текст] / Соломія Бук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 6. - С. 109-119. - Бібліогр.: 64 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література світова--Лексикографія
Кл.слова (ненормовані):
письменницька лексикографія (ПЛ) -- письменницький словник (ПС) -- параметризація -- функції, предмет і мета ПС -- історія виникнення ПЛ -- класифікація ПС -- приклади словникових статей -- конкорданс -- частотний словник мови письменника -- глосарій -- сучасні форми української ПЛ
Анотація: На підставі теоретико-емпіричних досліджень проаналізовано суть поняття "письменницька лексикографія" та розкрито його основні аспекти (на матеріалі словників мови Т. Шевченка, І. Франка, В. Стуса та ін.). Читачів ознайомлено також із новітніми тенденціями та перспективами в сучасній українській письменницькій лексикографії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Скоморовська, Н.
    Розвиток критичного мислення старшокласників на уроках української літератури [Текст] / Наталія Скоморовська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 6. - С. 74-81. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
технологія "Читання та письмо для розвитку критичного мислення" (ЧПКМ) -- стратегія "Кола Вена" -- система запитань -- аналіз твору (приклади)
Анотація: У статті визначено шляхи використання технології "Читання та письмо для розвитку критичного мислення" на уроках української літератури у старших класах. За допомогою стратегії "Кола Вена" та компаративного аналізу учні мають можливість, порівнюючи твори письменників різних країн, сприймати українську літературу як складову світового художнього, культурного процесу і водночас розуміти її самобутність.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД