Пролеєв, С.
    Призначення філософського журналу у дзеркалі статистики [Текст] / С. Пролеєв // Філософська думка. - 2010. - № 6. - С. 137-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видання--Наукове--Філософські журнали
   Періодичні видання--Журнали--Україна

Кл.слова (ненормовані):
філософський журнал -- науковий журнал -- дослідницькі проекти
Анотація: В статті автор запропонував деякі статистичні узагальнення щодо роботи журналу "Філософська думка" - проповідний філософський часопис країни, чий вік перевищив вже поважну планку у 80 років.





    Юрик, И.
    Роль белорусских библиотек в интеграции отечественной научной периодики в международное информационное пространство [Текст] / И. Юрик // Бібліотечний вісник. - 2013. - № 1. - С. 15-19
Рубрики: Періодичні видання
Кл.слова (ненормовані):
Науковий журнал -- Періодика Білорусії
Анотація: Раскрывается деятельность научных и вузовских библиотек Беларуси по формированию информационных ресурсов, способствующих интеграции отечественной научной периодики в международное информационное пространство.





    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Публікаційна активність як спосіб наукової комунікації та гонитви за рейтингами [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 9. - С. 82-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Наукометричні системи
   Видавнича справа--Видавничі стратегії

Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- видавнича стратегія -- науковий журнал -- стимулювання публікаційної активності -- науковий рейтинг -- наукометричні системи -- наукова комунікація
Анотація: Публікаційну активність розглянуто як комплекс заходів і дій, продуману стратегію, що передбачає спрямування зусиль на входження до рейтингових баз даних якомога більшої кількості власних видань і статей країни, а також на підвищення їх якісних показників. Національні видання, що вже входять до наукометричних баз або відповідають їх вимогам і можуть претендувати на таке входження, утворюють стартовий майданчик, трамплін для включення якнайбільшої кількості національних видань, публікацій, учених до світових наукометричних баз. Упровадження систем стимулювання і моніторингу публікаційної активності є важливим чинником залучення наукової спільноти країни до світової наукової комунікації та підвищення рейтингів вітчизняної науки.





    Радченко, Анна Ігорівна.
    Як оцінити широту аудиторії наукового періодичного видання? [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Наталія Володимирівна Коваль // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 9. - С. 73-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання
   Наукометрія

Кл.слова (ненормовані):
науковий журнал -- індекс Херфіндаля - Хіршмана -- монополізованість наукового видання -- афіліація -- широта авторської аудиторії
Анотація: У статті проаналізовано простий та ефективний спосіб визначення широти кола авторів наукового видання незалежно від його тематичного спрямування, що дає змогу оцінити рівень монополізованості конкретного періодичного видання чи їх тематичної групи. За допомогою індексу Херфіндаля - Хіршмана оцінено рівень монополізованості наукових періодичних фахових видань, тобто кількісний розподіл авторів певного журналу за афіліацією (офіційним місцем роботи). Розрахунки виконано на прикладі наукових журналів, у складі засновників яких є Національна академія наук України та наукові установи, що входять до Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України (відділень економіки; історії, філософії та права; літератури, мови та мистецтвознавства) за 2015-2017 рр. Показано, що журнали НАН України, які висвітлюють питання у сфері суспільних і гуманітарних досліджень, значною мірою монополізовані їхніми установами-засновниками.


Дод.точки доступу:
Коваль, Наталія Володимирівна




    Радченко, Анна Ігрорівна.
    Монополізованість періодики НАН України хіміко-біологічного спрямування [Текст] / Анна Ігрорівна Радченко, Наталія Володимирівна Коваль // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 10. - С. 63-68 : табл.
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання--Історія
Кл.слова (ненормовані):
Науковий журнал -- індекс Херфіндаля-Хіршмана -- монополізованість наукового видання -- афіліація -- широта авторської аудиторії
Анотація: Стаття тематично є продовженням матеріалу «Як оцінити широту аудиторії наукового періодичного видання?», раніше опублікованого у «Віснику НАН України» (2018, № 9). Як і в попередній публікації, оцінювання авторської аудиторії наукового журналу і його рівня монополізованості було виконано на основі обчислення індексу Херфіндаля–Хіршмана з визначенням кількісного розподілу авторів кожного видання за афіліацією (офіційним місцем роботи). Попередня публікація характеризувала журнали Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, засвідчивши для більшості з них практично повну монополізацію з боку установи-засновника. У цій статті наведено відповідні параметри для журналів Секції хімічних і біологічних наук НАН України за той самий період (2015-2017 рр.). Показано, що розглянуті журнали хіміко-біологічного спрямування містять значно більше публікацій великих авторських колективів, висвітлюють результати досліджень загалом меншої кількості наукових установ, однак при цьому половина з них має середній і низький рівень монополізації.


Дод.точки доступу:
Коваль, Наталія Володимирівна




    Якимчик, Андрій Іванович.
    Щодо проблеми використання в Україні наукометричних показників: на прикладі аналізу публікаційної активності окремого науковця [Текст] / Андрій Іванович Якимчик // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 9. - С. 66-77 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричний аналіз--Результативність дослідників
   Публікаційна активність

Кл.слова (ненормовані):
публікаційна активність -- геофізика -- Scopus -- Web of Science -- цитування -- науковий журнал
Анотація: Статтю присвячено проблемі використання в Україні наукометричних показників для оцінювання результатів наукової діяльності на прикладі конкретного науковця - академіка НАН України В.І. Старостенка, який у цьому році відсвяткував свій 85-річний ювілей. Узагальнено науковий доробок цього видатного вченого-геофізика і організатора науки, наведено кількісні показники з його профілів у бібліографічних базах даних Scopus і Web of Science Core Collection. Проаналізовано повний перелік його наукових праць за останні 30 років і окремо розглянуто список публікацій у 2015-2019 рр. за наукометричними даними бази Scopus. Зроблено висновок, що зазначені бібліографічні реферативні бази даних орієнтуються насамперед на англомовні публікації, а статті та монографії іншими мовами (українською, російською) в них відображено некоректно і неадекватно.


Дод.точки доступу:
Старостенко, Віталій Іванович \про нього\




    Радченко, Анна Ігорівна.
    Періодичні видання НАН України з фізико-технічних і математичних наук: рівень монополізованості [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Наталія Володимирівна Коваль // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 11. - С. 51-58 : табл.
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання--Історія
Кл.слова (ненормовані):
науковий журнал -- індекс Херфіндаля-Хіршмана -- монополізованість наукового видання -- афіліація -- широта авторської аудиторії
Анотація: Статтю присвячено вивченню рівня монополізованості наукових журналів Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України. Це третя і завершальна публікація з дослідження широти авторської аудиторії наукової періодики НАН України за період 2015-2017 рр. Як і у попередніх статтях, оцінювання авторської аудиторії журналу та рівня його монополізованості проведено на основі обчислення індексу Херфіндаля-Хіршмана, визначено кількісний зважений розподіл авторів кожного видання за афіліацією (офіційним місцем роботи). З’ясовано, що журнали з фізико-технічних і математичних наук мають здебільшого високий рівень монополізованості (54%), 17% з них мають середній рівень і 25% видань - низький рівень монополізованості.


Дод.точки доступу:
Коваль, Наталія Володимирівна




    Радченко, Анна Ігорівна.
    Нова щирість: полімодельність наукової комунікації [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Юлія Володимирівна Діденко // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 85-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Наукова комунікація
   Видавнича справа--Науковий журнал--Відкрита наука

Кл.слова (ненормовані):
відкрита наука -- відкритий доступ -- науковий журнал -- наукова комунікація -- постмодернізм -- метамодернізм -- інтелектуальна власність -- наукометрія -- нова щирість
Анотація: У статті розглянуто деякі аспекти, пов’язані з впровадженням принципів відкритої науки в різних країнах, та проблемні питання, які постають перед суспільством, зокрема перед науковою спільнотою, у процесі переходу до відкритого доступу залежно від рівня економічного розвитку країни. Увагу приділено також тому, як зміна культурної парадигми може вплинути на наукову комунікацію й оприлюднення результатів наукових досліджень, які досі в усьому світі були підпорядковані вимогам щодо оцінювання ефективності наукової праці за допомогою бібліометричних показників. Нині стають очевидними хиби такого підходу, насамперед ігнорування творчої складової наукової праці і наявність інших, крім публікації статей, цілей наукової діяльності.


Дод.точки доступу:
Діденко, Юлія Володимирівна