Гаврилюк, О.
    Підручник з української літератури в системі формування вмінь діалогічної взаємодії учня з текстом [Текст] / О. Гаврилюк // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 4. - С. 19-21. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Засоби навчання--Підручники і посібники
   Література українська--Текст

Кл.слова (ненормовані):
Діалог з текстом -- комунікативно-пізнавальний підхід до читання -- навчальна книга -- підручник -- читацькі вміння
Анотація: У статті розглянуто можливості шкільних підручників з української літератури для організації діалогічної взаємодії учнів з текстом. Автор звертає увагу на способи презентації в підручниках навчального матеріалу, аналізує запитання до текстів, наводить приклади спеціальних завдань, спрямованих на формування в учнів 5-7-х класів умінь вести діалог з текстом.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гричаник, Н. І.
    Структура і функції навчальної книги з літератури [Текст] / Н. І. Гричаник // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - N 6(червень). - С. 19-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навчальні видання--Структура--Функції
   Українська література--Навчальні видання

   Філологічна освіта--Загальноосвітні навчальні заклади

Кл.слова (ненормовані):
Структура підручника -- Навчальна книга
Анотація: У статті розкрито структуру та основні функції навчальної книги з літератури.





    Куцевол, О. М.
    Під сигнатурою Шевченка (проблема шкільного вивчення Кобзаревої поезії в посібнику Григорія Клочека "Поезія Тараса Шевченка: Сучасна інтерпретація") [Текст] / О. М. Куцевол // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 3(березень). - С. 7-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Клочек, Григорій Дмитрович. Поезія Тараса Шевченка: Сучасна інтерпретація : навч. посібник / Г. Д. Клочек. - Тернопіль : Навч. книга - Богдан, 2014. - 382 с.

Рубрики: Українська література--Методика викладання, 19 ст.
   Поезія українська--Методика викладання, 19 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Навчальна книга -- Інтерпретація літературного твору -- Методика вивчення художнього твору в його жанрово-родовій специфіці -- Методи і прийоми шкільного аналізу поетичного твору.
Анотація: У статті розглянуто структурно-змістове наповнення посібника для вчителя Григорія Клочека «Поезія Тараса Шевченка: Сучасна інтерпретація», з’ясовано концептуальні засади методики вивчення ліричних та ліро-епічних творів Кобзаря, напрацьовані дослідником. Доведено, що ключові концепти авторського літературознавчого дискурсу – поет національної ідеї, елітарність поезії Т. Шевченка – та методичні домінанти запропонованої системи – психологічна підготовка до сприймання твору з використанням педагогічної риторики, метод прочитання «під мікроскопом», різнорівневі й різнотипні завдання – подані в навчальній книзі у вимірах рецептивної естетики та діалогічної взаємодії і співтворчості вчителя та учнів.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твори\; Клочек, Григорій Дмитрович (д-р філол. наук, проф., ректор Кіровоград. держ. пед. ун-ту ім. В. К. Винниченка, заслуж. діяч науки і техніки України ; р. н. 1943) \про твір\




    Сидоренко, В. В.
    Психолого-педагогічні й науково-методичні засади сучасного підручника з української літератури для старшої школи [Текст] / В. В. Сидоренко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 5(травень). - С. 10-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
неперервна літературна освіта -- компетентний учень-читач -- науково-методичне забезпечення -- навчальна книга -- навчальна програма -- сучасний підручник -- підручникотворення -- читацька компетентність -- розвантаження навчальних програм і підручників -- літературна компетентність
Анотація: Стаття продовжує цикл публікацій автора, присвячений актуальній проблемі розроблення науково-методичного забезпечення навчання української літератури в старшій школі з урахуванням суспільних і освітніх викликів, визначених Державним стандартом освітніх підходів і складників літературного компонента. Вияскравлено специфіку сучасного підручникотворчого процесу в Україні. Розкрито основні принципи розроблення сучасного підручника з української літератури для старшої школи, зокрема принцип економії в освіті (за Хосе Ортега-і-Гасетом). Виділено й схарактеризовано організаційні, психолого-педагогічні, методичні й технологічні умови розроблення навчальних книг нового покоління. З’ясовано інноваційні педагогічні функції підручника. Обґрунтовано вимоги до підручника з української літератури для старшої школи. Деталізовано творчі здібності старшокласників, що мають формуватися засобами сучасного підручника. Проаналізовано критерії культури мови сучасних підручників з української літератури.