Нагребельний, В. П.
    Законодавче врегулювання організації та діяльності Національної академії наук України - вимога часу [Текст] / В. П. Нагребельний // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 12. - С. 50-57
Рубрики: Академії наук України
   Науково-технічна діяльність--Державне регулювання

   Наука в Україні--Нормативно-правове регулювання

Кл.слова (ненормовані):
НАН України -- Статут -- правове регулювання -- правовий статус -- науково-технічна діяльність
Анотація: У статті на основі аналізу чинного законодавства України про наукову і науково-технічну діяльність та практики його застосування висвітлено проблемні питання вдосконалення правового статусу НАН України на сучасному етапі. Обгрунтовано необхідність прийняття спеціального закону про НАН України та наведено його основні концептуальні положення.





   
    Сучасна бібліотека: тенденції та перспективи розвитку в електронному середовищі [Текст] // Бібліотечний вісник. - 2013. - №4. - С. 56-60
Рубрики: Хроніка наукових подій
Кл.слова (ненормовані):
семінар для керівників -- бібліотека в електронному середовищі -- НАН України
Анотація: Відбувся щорічний семінар для керівників бібліотек науково-дослідних установ НАН України, розташованих у Києві, метою якого стало обговорення поточної діяльності бібліотек, обмін досвідом роботи, визначення завдань на перспективу, зокрема щодо поглибдення міжбібліотечної співпраці.





    Смусь, С.
    Перспективи розвитку бібліотек науково-дослідних установ НАН України у цифровому середовищі [Текст] / С. Смусь // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2015. - N 4. - С. 38-42 . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Інформаційне середовище
Кл.слова (ненормовані):
бібліотека -- цифрове середовище -- НАН України
Анотація: Проаналізовано виступи учасників семінару "Основні тенденції розвитку бібліотек в електронному середовищі", який відбувся 28 травня 2015 р. у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського для керівників бібліотек науково-дослідних установ НАН України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Здановська, Валентина.
    Бібліотеки наукових установ НАН України: сучасні тенденції та завдання розвитку [Текст] / В. Здановська // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2016. - N 3. - С. 51-52. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотека
Кл.слова (ненормовані):
бібліотека -- НАН України -- бібліотеки наукових установ
Анотація: Подано інформацію щодо щорічного семінару "Робота бібліотек наукових установ НАН України: сучасні тенденції та завдання розвитку", який відбувся в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вакаренко, Олена Геннадіївна.
    Авторське право у видавничій діяльності наукових установ [Текст] / Олена Геннадіївна Вакаренко, Юрій Михайлович Капіца // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 97-106
Рубрики: Видавнича справа
   Авторське право--Видавнича діяльність

   Наукометрія

Кл.слова (ненормовані):
авторське право -- видавнича діяльність -- ліцензії -- вільний доступ -- наукові установи -- НАН України
Анотація: Статтю присвячено актуальним проблемам охорони авторського права у видавничій діяльності наукових установ НАН України, в тому числі при розповсюдженні творів у цифровому вигляді та вільному доступі. Надано пропозиції щодо заходів з удосконалення охорони авторського права у видавничій діяльності та договірного забезпечення.


Дод.точки доступу:
Капіца, Юрій Михайлович




    Ставнюк, Віктор Володимирович.
    Academia Aeterna [Текст] / Віктор Володимирович Ставнюк // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 10. - С. 3-16 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна академія наук України--Історія розвитку
Кл.слова (ненормовані):
Академія -- Афінська школа -- антична цивілізація -- Ренесанс -- Платон -- християнство -- НАН України
Анотація: «Академія вічна». Як школа Платона, вона сходить до античної цивілізації, визначальною рисою якої була свобода не підданого, а громадянина грецького поліса і римської цивітас. В умовах середньовічної цивілізації Академія зберігається у згадках про неї авторів християнських і класичних, а відроджується в межах обох «докласичних» Ренесансів - Каролінгського і Оттонівського. Остаточне ж її «повернення» у реалії постантичної європейської цивілізації відбувається в межах Відродження «класичного». Притулок мистецтв і наук, фундамент для заснованої на наукових принципах освіти, Академія Нової і Новітньої доби стоїть на сторожі добра, правди і гуманістичних завоювань людського духу. Сьогодні Академії виповнили світ і стали тією інституцією, в якій людство зберігає свою єдність у постійному зверненні до минулих поколінь, до минулих епох.





    Сівова, Т. Ю..
    Мфжнародне наукове співробітництво України: періодичні видання НАН України в світових наукометричних базах [Текст] / Т. Ю. Сівова // Наука та інновації : науково-практичний журнал. - 2020. - N 3. - С. 15-26 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна діяльність --НАН України--Наукометричні бази даних
Кл.слова (ненормовані):
Інформаційна діяльність -- НАН України -- Наукометричні бази даних
Анотація: У статті визначено актуальний стан міжнародного наукового співробітництва в розрізі представлення наукової періодики НАН України у світових наукометричних базах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)