Мельник, Я.
    Художня література як міф [Текст] / Я.Мельник // Зарубіжна література в навчальних закладах. - 2001. - № 6. - С. 33-35
Рубрики: Літературознавство--Міфотворчість--Методика викладання в школі





    Лисий, І.
    Міфоборство як міфотворчість? [Текст] / І Лисий // Філософська думка. - 2000. - № 4. - С. 57-70
Рубрики: Світогляд--Філософія--Міфологія





    Кернер, Г.
    Міфотворчість у поезії Богдана-Ігоря Антонича і Володимира Свідзинського [Текст] / Г.Кернер // Сучасність. - 2001. - № 12 . - С. 125-139
Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Антонич Б.-І.--Творчість
   Українські письменники, 20 ст.--Свідзинський В.--Творчість






    Гурдуз, А.
    Міф і міфологічний фактор у літературі [Текст] : загальнотеоретичні проблеми студіювання / А. Гурдуз // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2004. - № 3. - С. 120-126. - Бібліогр. 22 назви
Рубрики: Міфологія
   Міфічне в літературі

Кл.слова (ненормовані):
Літературна міфотворчість -- Міфологічний фактор



85.313(4Укр)6-8Ревуцький
К89


    Кузик, Валентина.
    Дмитро Ревуцький. Коментар до біографії [] : ще раз про "міфотворчість" радянських істориків / В. Кузик // Народна творчість та етнографія. - 2006. - №3. - С. 74-78 : Іл.
ББК 85.313(4Укр)6-8Ревуцький
Рубрики: Музиканти і композитори українські--Ревуцький Дмитро Миколайович (1881-1941 рр.)
   Смерть--Ревуцький Дмитро Миколайович (1881-1941 рр.)

Анотація: Дмитро Миколайович Ревуцький - яскрава постать в історії української культури першої половини ХХ століття. Дана стаття про вбивство Дмитра Миколайовича, знищення всіх загадок його імені та творчого доробку





    Наливайко, Дмитро.
    Шевченко, романтизм, націоналізм [Текст] / Д. Наливайко // Слово і час. - 2006. - № 3. - С. 3-21. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавство--Напрямки--Романтизм

Кл.слова (ненормовані):
міфологізм -- міфопоетика -- міфотворчість -- фольклор -- народність
Анотація: Стаття присвячена міфотворчості у поезії Шевченка. Зокрема, автор наголошує, що у своїй міфотворчості Т.Шевченко йде від реальності історичного буття України як цілісності, що включає і її минуле, і сучасність, і проекції в майбутнє; що провідною у функціональності цієї міфотворчості виступає функція організації духовної й етнокультурної спільноти, зрештою, функція націотворча. Етнокультурний центризм, загалом притаманний романтизмові, в умовах колоніального стану України закономірно набував у Т.Шевченка подібного характеру та спрямованості, переростав у націєтворчу парадигму.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Богдан, Світлана.
    Міфотворчість Миколи Вінграновського (на прикладі поезії "У синьому небі я висіяв ліс...") [Текст] / Світлана Богдан // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 24-32. - Бібліогр.: с. 31-32
Рубрики: Українська література--Поезія
   Літературознавство--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
Міф -- Міфологема -- Архетипний образ
Анотація: У статті зроблено спробу проаналізувати міфопоетику Миколи Вінграновського на прикладі окремо взятого поетичного тексту "У синьому небі я висіяв ліс...". Для унаочнення тези, що у власній авторській міфотворчості поет апелює також до первісних моделей людського мислення, виокремлено такі аспекти аналізу: міфологема сіяння, архетипний образ світового дерева (перевернутого), образи неба, моря і землі як первісних стихій світоустрою, часопростір у поезії. До інтерпретації залучено матеріал української і світової міфології та фольклору.


Дод.точки доступу:
Вінграновський, Микола Степанович (укр. письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет ; 1936-2004) \про твір\




    Мельникова, О. О.
    Ренесанс середньовіччя? Роздуми про міфотворчість у сучасній історичній науці [Текст] / О.О. Мельникова // Український історичний журнал. - 2009. - № 4. - С. 17-28
Рубрики: Всесвітня історія--Історичні теорії
Анотація: Спростовуються найбільш популярні у сучасній історичній науці і у середовищі дилетантів міфи. Автор з"ясовує причини активізації міфотворчості в останнє двадцятиріччя.





    Жулинський, Микола.
    Острів у вічності був обіцяний майстрові ще на землі (до 70-річчя Володимира Дрозда) [Текст] / Микола Жулинський // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 3-10. - Бібліогр.: с. 10.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Асоціативність -- Бурлекс -- Колективне підсвідоме -- Міфотворчість -- Поетика -- Фольклор
Анотація: У статті зроблено спробу зазирнути до творчої лабораторії відомого українського прозаїка, окреслити особливості його стильової манери, зв'язок доробку із соціальними проблемами часу написання творів.


Дод.точки доступу:
Дрозд, Володимир Григорович (укр. прозаїк, публіцист, Лауреат Нац. паремії ім. Т.Шевченка, літ. преміїї ім. А.Головка, Міжнародної преміїї Фундації Антоновичів ; 1996-2003)




    Вздульська, Валентина.
    Між Горою Фавор і Болотяною Лукрозою. Євангельський текст у поезії Миколи Зерова [Текст] / Валентина Вздульська // Слово і час. - 2010. - № 11. - С. 24-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Євангельський текст, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Поезія -- Неокласизм -- Міфотворчість -- Софіологія -- Софійність -- Іконічність -- Маріологія
Анотація: У статті проаналізовано поетику М. Зерова в ракурсі взаємодії із сакральним християнським текстом - універсальним претекстом європейської культури. Авторка показує, як християнський текст надає поетові матеріал для зведення власного тексту: пропонує словник, семантичні та риторичні моделі, провокує продовження унікальної системи значень.


Дод.точки доступу:
Зеров, Микола Костянтинович (укр. поет, літературознавець, літ. критик, полеміст, лідер «неокласиків», майстер сонет. форми та перекладач антич. поезії ; 1890-1937) \про твір\




    Гершкович, Я. П.
    Псевдоархеологія на пострадянських просторах: неусвідомлена небезпека [дискусія] / Я. П. Гершкович // Археологія. - 2011. - № 2. - С. 110-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Археологія--Псевдоархеологія
Кл.слова (ненормовані):
археологічні фальсифікати -- історична міфотворчість
Анотація: Розглядаються сучасні прояви псевдоархеології та традиційні засади її розвитку.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)


801
П 352


    Коваленко, Марина.
    Міфотворчість як провідне явище в розвитку літератури ХХ століття [Текст] / Марина Коваленко // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 80. - С. 96-100. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Міф у літературі
   Антропологія літературознавча

Кл.слова (ненормовані):
міф -- міфотворчість -- міфологізм -- художня творчість -- образ -- символ -- художній прийом

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 526626 - Б.ц. (вільний)


061
Ч-461


    Докаш, Оксана.
    Теоретико-методологічні аспекти соціальної міфотворчості [Текст] / Оксана Докаш // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 486/487: Історія. Політичні науки. МІжнародні відносини. - С. 76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Соціологія--Соціальна міфотворчість
   Соціологія--Суспільна думка



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71580 - Б.ц. (вільний)




    Карась, Анатолій.
    Міфотворчість, розуміння і раціональність [Текст] / Анатолій Карась // Дзвін. - 2000. - № 3. - С. 138-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська культура--Міфотворчість--Розуміння--Раціональність