Панасюк, Б. Я.
    Макроекономіка держави в епоху глобалізаційних криз [Текст] / Б. Я. Панасюк // Економіка АПК. - 2011. - № 12. - С. 9-15. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Міжнародні організації--АСЕАН
   Економіка України--Макроекономічні показники--ВВП

   Глобалізація--Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
Міжнародний валютний фонд -- Світовий банк -- Агропромисловий комплекс
Анотація: Наведено результати наукового дослідження щодо погляду на проблеми світових фінансово-кредитних корпорацій, а також державних установ, які й визначають появу стабільних чи кризових періодів у світовій економіці та конкретних країн. У цьому контексті дається прив'язка впливу можливих кризових явищ на українську економіку, особливо соціальну сферу. Внесено конкретні пропозиції щодо завчасного дотримання рівнів конкретних макроекономічних показників, які спроможні забезпечити протистояння негативному впливу глобалізаційних кризових явищ.





    Саричев, Володимир.
    Сучасна трансформація партнерства України з міжнародними фінансовими організаціями [Текст] / Володимир Саричев // Економіст. - 2014. - № 7. - С. 18-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні кредитно-фінансові організації--Партнерство--Продуктивність--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Світовий банк -- Міжнародний валютний фонд -- світова фінансова система -- національні стратегії -- сталий розвиток -- соціально-економічний розвиток
Анотація: У статті зроблено аналіз продуктивності співпраці України з провідними міжнародними фінансовими організаціями – Світовим банком та МВФ. Досліджено їх вплив на прискорення людського розвитку через механізми фінансування затверджених програм і проектів у різних регіонах світу і тематичних напрямах. Виявлено основні причини низького рівня освоєння коштів, наданих Україні міжнародними фінансовими організаціями, з’ясовано головні тенденції у визначенні співвідношення дефіциту державного бюджету, державного боргу та виплат на його обслуговування й погашення. Зроблено прогноз щодо подолання кризових явищ у державі за рахунок розширення адресної допомоги від міжнародних фінансових організацій та прискорення внутрішніх структурних і макроекономічних реформ шляхом підвищення співпраці з партнерами, які підтримують сучасний зовнішньополітичний курс України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шаров, О. М.
    «Корона-тест» фінансової системи України: зовнішні загрози [Текст] / О. М. Шаров // Економіка України. - 2020. - № 7. - С. 14-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова система--Стійкість--Зовнішні загрози--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансова криза -- Міжнародний валютний фонд -- пандемія коронавірусу -- зовнішня заборгованість -- валютний курс
Анотація: Розглянуто зовнішні загрози для стійкості фінансової системи України та можливість виникнення фінансової кризи. Вказано, що карантинні заходи у зв’язку з пандемією коронавірусу відіграють роль своєрідного «стрес-тесту» для фінансової системи, особливу увагу приділено аналізу двох основних загроз – надмірного боргового навантаження та курсової волатильності. Висловлено думку, що фінансова система України витримала «корона-тест», але погіршення зовнішньоекономічної ситуації до кінця року ще може призвести до виникнення фінансової кризи, для уникнення якої необхідно вжити певних заходів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)