Іоненко, К.
    Особливості формування бюджетного потенціалу Черкаського регіону [Текст] / К. Іоненко // Економіст. - 2006. - № 7. - С. 48-51
Рубрики: Бюджетний потенціал--ЧЕРКАСЬКИЙ РЕГІОН
Кл.слова (ненормовані):
МІСЦЕВІ ПОДАТКИ -- ДОХОДИ БЮДЖЕТУ -- ЗВЕДЕНИЙ
Анотація: У статті проведено грунтовний аналіз та здійснено об'єктивну оцінку основних особливостей процесу формування бюджетного потенціалу Черкаської області.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Шишканов, О. А.
    До питання реалізації місцевими радами фіскальної функції при оподаткуванні нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки [Текст] / О. А. Шишканов // Юридична Україна. - 2018. - № 11/12. - С. 37-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Фіскальні функції--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
податок на майно -- місцеві податки -- оподаткування нерухомого майна
Анотація: Стаття присвячена проблемам виконання органами місцевого самоврядування фіскальної функції при оподаткуванні нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Проаналізовано ріщення місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів, матеріали судової практики за результатами розгляду спорів, що виникають при оподаткуванні нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Виокремлено загальні проблеми, з якими стикаються органи місцевого самоврядування при врегулюванні податку, та запропоновано шляхи їх усунення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Цимбалюк, І. О.
    Сутнісна характеристика фінансової децентралізації та її вплив на формування доходів місцевих бюджетів [Текст] / І. О. Цимбалюк // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 113-119 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова децентралізація
   Місцеві бюджети--Децентралізація

Кл.слова (ненормовані):
фінансова децентралізація -- доходи місцевих бюджетів -- місцеві податки -- фіскальна децентралізація -- бюджетна децентралізація
Анотація: Обгрунтовано, що у вітчизняній економічній науці паралельно вживаються поняття «фінансова децентралізація», «фіскальна децентралізація», «бюджетна децентралізація», але фінансова децентралізація є ширшим поняттям, охоплюючи усю систему фінансової взаємодії між державою та органами місцевого самоврядування. Проаналізовано процес фінансової децентралізації в Україні та виокремлено чотири етапи її проведення. Окреслено динаміку доходів місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації. Визначено, що протягом останніх п’яти років прослідковується посилення рівня фінансової децентралізації місцевих бюджетів, обумовлене змінами до бюджетного та податкового законодавства, які набули чинності у 2015 р. та стимулювали органи місцевої влади до розширення власної дохідної бази. На основі аналізу динаміки розподілу доходів між бюджетами різних рівнів установлено, що в Україні процеси фінансової децентралізації хоча й набули незворотного характеру, але не мають системності.