67.911.14
Б17


    Базов, В.
    Кримінальна відповідальність за застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом [Текст] / В. Базов // Вісник прокуратури. - 2008. - № 7. - 101-105. - Початок. Продовження в наст. номері
ББК 67.911.14
Рубрики: Міжнародне право--Гуманітарне право
Кл.слова (ненормовані):
МІЖНАРОДНІ ЗЛОЧИНИ





Колесниченко, В. В.

    Стефанчишен, Р. В.
    Система международных, региональных и национальных органов и организаций по предотвращению и пресечению актов пиратства и морского терроризма [Текст] / Р. В. Стефанчишен // Митна справа. - 2012. - № 2. - С. 81-95. - Библиогр.: с. 94 (43 назв.)
Рубрики: Рада Безпеки--Боротьба з піратством
   Міжнародна морська організація

   Міжнародна палата судноплавства

Кл.слова (ненормовані):
Міжнародні злочини
Анотація: У статті представлений огляд існуючої системи міжнародних, регіональних і національних органів і організацій, які беруть участь в розробці комплексу заходів щодо запобігання і припинення актів піратства і морського тероризму, а також притягнення до відповідальності осіб, винних в здійсненні цих діянь.





    Литвиненко, Є. Ю.
    Міжнародне кримінальне правосуддя та міжнародний правопорядок [Текст] / Є. Ю. Литвиненко // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 67-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародний кримінальний процес--Концепції--Доктрина
Кл.слова (ненормовані):
сучасний міжнародний правопорядок -- міжнародні злочини -- міжнародно-правова відповідальність -- міжнародний суд
Анотація: Стаття присвячена аналізу міжнародного кримінального правосуддя і сучасного міжнародного правопорядку та їх взаємному впливу. Досліджено основні ідеї, які були покладені в основу концепції міжнародного кримінального правосуддя та які впливають на подальший її розвиток. Проаналізовано доктрину міжнародного правопорядку на основі верховенства права, яка покликана захищати універсальні цінності сучасного глобалізованого світу та яка виступає як теоретичне обґрунтування міжнародного кримінального правосуддя. Окрему увагу приділено питанням юрисдикції Міжнародного кримінального суду як одного із основних елементів системи міжнародного кримінального правосуддя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, О.
    Ідеологія захисту прав людини в Україні в мирний час і під час збройних конфліктів (війни) [Текст] / О. Нелін // Юридична Україна. - 2019. - № 5. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Ідеологія захисту--Концептуальні підходи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційна доктрина -- правова доктрина -- міжнародні злочини -- злочини проти людства -- воєнні конфлікти -- відповідальність посадових осіб
Анотація: У статті досліджуються основні концептуальні підходи до розуміння ідеології захисту прав людини в Україні в мирний і військовий час, особливості її впливу на нормотворчі процеси та правозастосування. Розглядається місце конституційної доктрини у правовій системі України. Аналізується багатоаспектність даної категорії на практиці. Відзначається, що ідеологія захисту прав людини – це центральна ланка, що містить у собі практичний аспект фундаментальних наукових проблем. Окреслюються контури її подальшого розвитку та впровадження у національну правову ідеологію держави. Обґрунтовується необхідність комплексного приведення кримінального законодавства України у відповідність до дії міжнародних зобов’язань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Волинець, Руслан.
    До питання ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду [Текст] / Руслан Волинець // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 289-293. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародний кримінальний суд--Римський статут--Ратифікація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
міжнародні злочини -- геноцид -- злочини проти людяності -- воєнні злочини
Анотація: Проаналізовано та підтримано позицію, висловлену в юридичній літературі, згідно з якою ратифікація Римського статуту потребує комплексних змін Особливої частини Кримінального кодексу України, до якої необхідно внести низку поправок щодо визначення понять злочинів, які передбачені цим Статутом (злочини геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини й злочини агресії), та закріплення їх вичерпного переліку. Також у статті звернуто увагу на один із аспектів на користь цієї позиції.





    Базов, О. В.
    Спеціальний трибунал по Лівану: правові та інституційні засади діяльності [Текст] / О. В. Базов // Юридична Україна. - 2020. - № 7. - С. 48-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне кримінальне судочинство--Спеціальний трибунал по Лівану
Кл.слова (ненормовані):
міжнародні злочини -- тероризм
Анотація: У статті представлено результат дослідження правових та інституційних засад діяльності Спеціального трибуналу по Лівану. Зокрема, визначено роль Ради Безпеки ООН та уряду Ліванської Республіки в утворенні цього Трибуналу, особливості його правових та інституційних основ як суду міжнародного характеру. Здійснено аналіз його міжнародного і національного компонентів. Досліджено юрисдикційні повноваження Трибуналу та практику його діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Леган, Ірина.
    Міжнародні правоохоронні організації: правовий статус та особливості їх функціонування щодо запобігання транснаціональній злочинності і протидії їй [Текст] / Ірина Леган, Вікторія Тичина // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 216-220. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні правоохоронні організації--Правовий статус--Функції
Кл.слова (ненормовані):
міжнародні злочини -- Інтерпол -- Європол -- АСЕАНАПОЛ -- АФРИПОЛ -- АМЕРИПОЛ
Анотація: Для сучасних міжнародних відносин з об’єктивних причин та обставин характерним є розширення правового співробітництва в різних сферах. При цьому з кола його учасників об’єктивно виділяються суб’єкти, які, з огляду на цілі створення, коло повноважень і особливості їх реалізації, діють тільки у сфері боротьби зі злочинністю на міжнародному рівні, – це міжнародні правоохоронні організації. Доведено, що потреби практики диктують необхідність дослідження і вивчення правового регулювання їхньої діяльності. У статті обґрунтовано, що за сучасних обставин роль міжнародних правоохоронних організацій не варто недооцінювати, адже саме на них лежить тягар відповідальності щодо успішної взаємодії та взаємодопомоги у сфері запобігання та протидії транснаціональній злочинності, при чому Україна у напрямі міжнародної співпраці – поки що на шляху формування нормативно-правового поля.


Дод.точки доступу:
Тичина, Вікторія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)