Романцова, Ніна.
    "Мовознай" [Текст] : інтегрований практикум для учнів 5–10 класів / Ніна Романцова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 11. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позанавчальна виховна робота--Позакласні заходи--Інтегрований практикум
Кл.слова (ненормовані):
мовознавчі терміни -- лінгвістичні дослідження -- інтегрований практикум -- презентація випереджувальних завдань -- день української писемності та мови
Анотація: Наведено конспект позакласного заходу до Дня української писемності та мови, особливість якого в тому, що він розрахований на роботу різновікових учнівських груп. Інтегрований урок-практикум дає вчителеві змогу провести і презентацію випереджувальних завдань, і мовознавчі ігри, забезпечуючи в такий спосіб узагальнення і систематизацію навчального матеріалу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Семенова, О. В.
    Соціокультурні дослідження українсько-білоруського пограниччя: до історіографії питання [Текст] / О. В. Семенова // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 4(липень-серпень). - С. 24-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пограниччя--Соціокультурні дослідження--Україна--Білорусь
Кл.слова (ненормовані):
Українсько-білоруське порубіжжя -- Поліські говірки -- Лінгвістичні дослідження -- Міжкультурна взаємодія -- Етнічна самоідентифікація
Анотація: Дослідження духовної та матеріальної культури порубіжжя присвячені фольклорним традиціям у зоні пограниччя, різним аспектам традиційно-побутової культури українців та білорусів, житлового будівництва, народної медицини, астрономії, метеорології тощо. Опрацьовані автором матеріали дають можливість стверджувати про наявність широкого масиву лінгвістичних та етнолінгвістичних досліджень українсько-білоруського порубіжжя, у яких розкриваються особливості українських та білоруських говірок. Авторка розглянула діалектологічні дослідження Полісся, зокрема, колективні праці українських, білоруських та російських науковців, а також окремі видання, у яких висвітлено фонетичні, морфологічні та лексичні особливості поліських говірок. Проаналізовано низку лінгвогеографічних видань, як загальних, так і тематичних: атласи тваринницької, будівельної лексики, назв лікарських рослин, одягу, взуття тощо. Здійснено огляд лексикографічних праць, зокрема різних за тематикою словників поліських говорів.