Сіренко, Н. М.
    Соціальна функція інноваційної моделі розвитку агропромислового виробництва [Текст] / Н.М. Сіренко // Економіка АПК. - 2008. - № 4. - С. 50-54. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Сільське господарство--Реформування
   Інноваційна економіка--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Стратегічні цілі -- Соціальний ефект -- Людський розвиток
Анотація: Зазначається, що інноваційна модель розвитку України повинна мати передусім соціально-економічний, а не технократичний характер. Адже зміни, які зумовлюють процеси економічного розвитку, мають забезпечувати поліпшення рівня життя населення і розв'язувати супутні проблеми.





    Мельник, Ольга Миколаївна.
    Економічний розвиток людського капіталу в контексті капіталу здоров’я [Текст] / Ольга Миколаївна Мельник // Економіка. Фінанси. Право. - 2014. - № 3. - С. 22-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людський капітал--Розвиток
Кл.слова (ненормовані):
людський розвиток -- інвестиції
Анотація: Розглянуто історичні аспекти розвитку економічної науки, оцінки і виміру вкладу людини у формування багатства країни. Досліджено актуальні питання теорії розвитку людського капіталу, її відповідності вченню класичної політичної економії, аналіз сучасних наукових підходів до визначення зазначеної соціально-економічної категорії. На основі базових концепцій людського капіталу проаналізовано заходи для підвищення рівня його розвитку та ефективності використання, що базуватимуться на підвищенні якості освіти, модернізації сфери охорони здоров’я, стимулюванні наукової діяльності, впровадженні стимулів до праці.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Колот, Анатолій.
    Людина і нова економіка: теоретико-методологічний аналіз взаємодії та домінант розвитку [Текст] / А. Колот, О. Кравчук // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 5-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Дослідження
   Економічна теорія--Людина і суспільство

Кл.слова (ненормовані):
нова економіка -- економіка людини -- соціально-трудовий вимір -- людський розвиток -- мережева людина
Анотація: Стаття містить авторський концепт людини як стратегічного ресурсу і мети соціально-економічного розвитку та теоретико-методологічний аналіз взаємодії людини і нової економіки, домінант їх розвитку. Проведене дослідження переконує в тому, що трансформація індустріальної економіки в нову економіку, відкриває нові можливості для розвитку людини, її самореалізації. Водночас ця трансформація пов’язана з дією цілої низки чинників, за якої розбудова нової економіки здійснюється вкрай суперечливо, через відтворення старих та появу нових суперечностей. Автори доводять необхідність перенесення акценту з констатації "кінця знайомого світу" до окреслення контурів і опрацювання механізмів функціонування "незнайомого світу", яким він стає для більшості населення.


Дод.точки доступу:
Кравчук, Оксана




    Волошина, Світлана Василівна.
    Програмні вимоги до розвитку теорії людського капіталу як бази глобальної концепції людського розвитку [Текст] / Світлана Василівна Волошина // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 5. - С. 39-41. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Людина і буття--Людський розвиток--Еволюційний прогрес
Кл.слова (ненормовані):
людський капітал -- людський розвиток -- цілі розвитку -- міжнародні правові акти -- вітчизняні правові норми
Анотація: Стаття присвячена визначенню ролі теорії людського капіталу у досягненні цілей і завдань сучасного етапу суспільного розвитку. Охарактеризовано вибірку міжнародних і вітчизняних правових актів, якими визнається ключова роль людини у забезпеченні суспільного прогресу.





    Томчук, О. В.
    Людський потенціал у системі соціально-економічного розвитку регіону: проблеми і перспективи Вінницької області [Текст] / О. В. Томчук // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 71-80 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна політика--Людський потенціал--Україна
Кл.слова (ненормовані):
людський розвиток -- людський потенціал -- регіон -- структура економіки регіону -- урбанізація -- умови життєдіяльності
Анотація: Здійснено аналіз динаміки людського потенціалу в системі чинників соціально-економічного розвитку Вінницької області. Виявлено, що попри певні позитивні зрушення в соціально-економічній ситуації у регіоні та в оцінці параметрів його людського розвитку відносно інших регіонів України Вінницька область втрачає свій людський потенціал унаслідок негативної демографічної ситуації та міграції населення в інші регіони та країни. Доведено, що основна причина такої динаміки пов’язана зі застарілою структурою економіки регіону, переважанням аграрного сектору, відсутністю прогресивних трансформацій у розвитку високотехнологічних секторів економіки. Вагомим чинником є низький рівень урбанізації території області, що зумовлює поширення менш привабливих умов праці та менш комфортних умов життєдіяльності. Без забезпечення прогресивних структурних змін в економіці та системі розселення втрати людського потенціалу будуть тривати.