Шкаруба, Л. М.
    Метафоричний сад ісламської культури [Текст] / Л.М. Шкаруба, С.М. Шошура // Зарубіжна література в навчальних закладах. - 2004. - № 10. - С. 48-5. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Коран
   Араби

   Культура ісламська

   Близький схід

   Мусульманство

   Іслам

   Мистецтво ісламу



Дод.точки доступу:
Шошура, С.М.




    Анохін, Олександр Миколайович.
    Коран і Хадіси Імама Аль-Бухарі про ставлення до сиріт та опіку [Текст] / О. М. Анохін // Держава і право. - 2008. - Вип. 42. - С. 194-198
Рубрики: Опіка і піклування--Мусульманське право
   Релігія і особистість--Іслам

Анотація: Основи відносин опіки у мусульманському праві врегульовано на рівні релігійно-правових джерел - Корану і сунни.





    Анохін, Олександр Михайлович.
    Коран і хадіси імаму аль-Бухарі про продовження з полоненими і воєнну здобич [Текст] / О. М. Анохін // Держава і право. - 2009. - Вип. 44. - С. 136-142. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Війни--Мусульманське право
   Мусульманство--Війни

Анотація: Стаття присвячена дослідженню одного з інститутів мусульманського права - права війни, і в зокрема його складової чвстини - правилам звернення з переможеним противником і розділу військової здобичі, яка міститься в Корані і "Сахіха" аль Бухарі.





    Шкаруба, Л. М.
    Метафоричний сад ісламської культури [Текст] / Л. М. Шкаруба, С. М. Шошура // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 9. - С. 2-11. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія--Раннє Середньовіччя--Схід--Культура
Кл.слова (ненормовані):
мусульмани -- Коран -- Мохаммед -- хрестові походи -- метафора
Анотація: Стаття присвячена історії арабо-мусульманської культури з VII ст. Розповідається про виникнення релігії іслам, Пророка нової релігії Мохаммеда, створення священної книги Коран, про Хрестові походи.


Дод.точки доступу:
Шошура, С. М.; Мохаммед
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Пилип'юк, О.
    Літературознавча думка в арабо-мусульманському світі [Текст] / О. Пилип'юк // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 9. - С. 14-19. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Історія--Давній Схід
Кл.слова (ненормовані):
Коран -- арабська література -- арабський халіфат -- арабська філологія
Анотація: Про виникнення арабської філології, вчених-філологів, творців антологій давньої арабської поезії, таких як Абу Тамман, Абу Убайда, відомий літературний критик ІХ ст. Ібн Кутайба, поет і філолог-теоретик Ібн аль-Мутазз та ін.


Дод.точки доступу:
Абу, Тамман; Абу, Убайда; Ібн, Кутайба; Ібн-аль-Мутазз
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Шкаруба, Л. М.
    Понимание, Слово, "охота за смыслом" в культуре Ислама [Текст] / Л. М. Шкаруба // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 9. - С. 45-48. - Бібліогр.: 1 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія--Давній Схід--Культура
Кл.слова (ненормовані):
іслам -- Коран -- мусульмани -- рубаї -- культура іслама
Анотація: На прикладі мініатюри Нізамі "Хамсе" досліджуються символи та алегорії в творах літератури Давнього Сходу. Додається словник-путівник мусульманської поезії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Кручик, Ігор.
    Коран для україномовних [Текст] / І. Кручик; Пер. з арабської В. Басиров // Київ. - 2012. - № 5. - С. 184-186
Рубрики: Переклади Корану
   Коран--Переклад

   Письменники--Персоналії--Україна, 20-21 ст.

Анотація: Переклад тексту священої книги мусульман вперше на українську мову здійснив кримчанин Валерій Басиров.


Дод.точки доступу:
Басиров, В. \пер. з арабської.\; Басиров, Валерій Магафурович (укр. письменник, перекладач ; 11.09.1947 -) \про нього\




    Юсипович, Ірина.
    Художня література як мистецтво слова. Система вступних уроків. 8 клас [Текст] / Ірина Юсипович // Всесвітня література в сучасній школі. - 2013. - № 7-8. - С. 44-52. - Зміст: Урок 1. Тема "Художня література як мистецтво слова. Вільям Водсворт "До прекрасного" ; Урок 2. Тема "Веди - священна книга індійського народу" ; Урок 3. Тема "Коран як пам’ятка класичної арабської літератури ; Урок 4. Тема "Біблія - одна з найдавніших та найпопулярніших книг людства"
Рубрики: Світова література--Методика викладання
   Уроки світової літератури--Розробка уроків

   Священні книги--Народи світу

Кл.слова (ненормовані):
священні книги

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Наумкін, В.
    "В ісламі не існує поняття "секуляризація" [Текст] / В. Наумкін // Зовнішні справи. - 2013. - № 9. - С. 36-39. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Іслам--історія--Коран
Анотація: Захід думає, що розмірковуючи про права людини, може втручатися у внутрішні справи інших країн. Але ці проблеми - їх власний винахід, що є цінностями, які не існували раніше і донині вони не мали такої значущості та вагомості.





    Резван, Ю. А.
    Коран як символ верховної влади : до історії "Самаркандського куфічнго Корану" / Ю. А. Резван ; пер. з рос. С. В. Маховська // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Коран--Історія
   Суфізм

Кл.слова (ненормовані):
Коран Усмана -- Самаркандський куфічний Коран -- Братство накшбандіййа -- Братство ішкіййа
Анотація: Стаття присвячена історії двох найдавніших рукописів Корану, які протягом століть були символами верховної влади. Обидва рукописи шанувалися як "Корани Усмана" - першосписки Священного тексту. Дванадцятивікова доля названих рукописів - це дивовижна історія, нерозривно пов'язана з долями династій і держав, міст і людей, з долями ісламської цивілізації від її виникнення в Аравії VII ст. до торжества ісламу, що пережив комунізм на теренах мусульманських республік колишнього СРСР.


Дод.точки доступу:
Маховська, Світлана Вікторівна (канд. філол. наук, викладач каф. укр. мови та літ. Хмельниц. гуманіт.-пед. акад.) \пер. з рос.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кудрявцева, А. Ю.
    Переклад Корану та етнографія повсякденності / А. Ю. Кудрявцева, Ю. А. Резван ; пер. з рос. С. В. Маховська // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 62-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Коран--Переклад
   Повсякденна культура--Коран--Переклад

Кл.слова (ненормовані):
Кораністика
Анотація: Аналіз основних наукових тенденцій дозволяє припустити, що новий рівень розуміння найважливіших проблем кораністики буде досягнутий, імовірно, протягом 20-30 років у результаті завершення робіт за проектами, пов'язаними з публікацією та вивченням найдавніших рукописів Корану, подібними тому, що почав, але не встиг довести до кінця, Серджо Нойя Носеда, а також у зв'язку із завершенням серії праць із давньоаравійської діалектології та порівняльного контекстного вивчення лексики Корану й доісламської поезії. Згодом слід очікувати на появу нової серії "великих перекладів". Сьогодні очевидно, що ці переклади стануть результатом об'єднаних зусиль учених різних країн. Наймовірніше, варіанти тексту різними мовами будуть спиратися на, значною мірою, загальну дослідницьку базу й національні перекладні традиції. Появі серії цих перекладів передуватимуть дослідження, присвячені археології та етнографії Аравії періоду VI-VII ст., і створення зведеної електронної бібліотеки праць із кораністики різними мовами.


Дод.точки доступу:
Резван, Ю. А.; Маховська, Світлана Вікторівна (канд. філол. наук, викладач каф. укр. мови та літ. Хмельниц. гуманіт.-пед. акад.) \пер. з рос.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ніколенко, Ольга.
    Священні книги людства як пам’ятки культури і джерело літератури. Біблія. Коран [Текст] / Ольга Ніколенко // Всесвітня література в сучасній школі. - 2014. - № 9. - С. 16-24 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біблія--Вивчення в школі
   Коран

Кл.слова (ненормовані):
переклади -- перекладачі -- Євангеліє -- Новий Заповіт -- Книга Вихід
Анотація: Автор розповідає про священні книги для багатьох народів - Біблію і Коран, а саме- структуру, їх складники, міфологічні сюжети і образи, схожість та відмінність, про переклади та перекладачів цих книг.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Пелешенко, Юрій.
    "Огузнама" та українська середньовічна література: генетичні зв'язки й типологічні збіги [Текст] / Юрій Пелешенко // Слово і час. - 2015. - № 9. - С. 50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Міфологія--Біблія, 13-16 ст.
   Туркменська література--Історія літератури--Міфологія--Коран, 13-15 ст.

Кл.слова (ненормовані):
апокриф -- сюжет -- християнство -- іслам
Анотація: У статті досліджено спільні риси комплексу епічних пам'яток туркменської словесності "Огузнама" та низки українських середньовічних творів.





    Ковбасенко, Юрій.
    Спочатку було слово. Матеріали до уроків зарубіжної літератури за розділом "Священні книги людства", 8 клас [Текст] / Юрій Ковбасенко, Людмила Ковбасенко // Всесвітня література в сучасній школі. - 2016. - № 9. - С. 14-27. - Зміст: Веди ; Біблія ; Коран
Рубрики: Світова література--Методика викладання
Анотація: У статті подаються методичні матеріали до уроків зарубіжної літератури за розділом "Священні книги людства", 8 клас.


Дод.точки доступу:
Ковбасенко, Людмила
Є примірники у відділах:
(07.10.2016р. - Б.ц.) (вільний)




   
    Орієнтовне поурочне планування для 8 класу [Текст] // Зарубіжна література в школах України. - 2016. - № 7-8. - С. 46-78. - Зміст: Урок № 1. Тема: Література і культура. Роди літератури (епос, лірика, драма), їхні характерні ознаки. ; Урок № 2. Тема: Літературний процес. Основні літературні епохи, напрями, течії, специфіка їхнього розвитку в різних країнах. ; Урок № 3. Тема: Загальнокультурне значення священних книг народів світу, найвідоміші з них. Священні книги як вихідна основа світових релігій, етичних уявлень, мистецтва різних народів. ; Урок № 4. Тема: Веди як пам’ятка індоєвропейської словесності ІІ-І тис. до н.е. Образи ведійської міфології. ; Урок № 5. Тема: Космогонічні міфи Вед. Аналіз одного з них. ; Урок № 6. Тема: Біблія як основа юдейської та християнської релігій. Зв’язок Біблії з історією і міфологією. Структура Біблії, її складники. Аналіз розділу "Створення світу". ; Урок № 7. Тема: Ключові ідеї та образи Старого і Нового Заповітів. Аналіз розділів "Створення світу", "Каїн і Авель", "Десять заповідей". ; Урок № 8. Тема: Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів. Вчення Ісуса Христа, його провідні ідеї. Аналіз окремих фрагментів з Євангелії. ; Урок № 9. Тема: Коран - головна книга ісламу. Побудова Корану, охоплення в ньому різних сфер людського життя. ; Урок № 10. Тема: Морально-етичні цінності Вед, Біблії, та Корану. Контрольна робота з тем "Вступ" та "Священні книги людства як пам’ятники культури і джерело літератури"
Рубрики: Уроки світової літератури--Планування уроків
Анотація: У статті подається поурочне планування для 8 класу.

Є примірники у відділах:
(07.10.2016р. - Б.ц.) (вільний)




    Гузь, О.
    Орієнтовне поурочне планування для 8 класу [Текст] : уроки 1-10 / Ольга Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 8. - С. 8-40. - Бібліогр.: 10 назв. - Зміст: Гімн "До Світової Зорі", гімн "До Ночі", "Веди. Космогонія" (із "Рігведи") ; / "До великої Матері Землі" (з "Атхарваведи") Гімн. "Гімн до найвищого духа Pramatma", Ригведа (из Пур-Вед)" (фрагменти з Вед "Космогонія") ; Біблія. Книга Буття. Початок творення світу ; Добіблійна легенда "Каїн і Авель" ; Біблія. Старий Заповіт: Каїн і Авель (Книга Буття 4; вірші 1-16) ; "Старий Заповіт: Десять заповідей"; Десять Заповідей Божих ; Новий Заповіт. Євангелія від Луки. Народження Ісуса. Його ймення ; Новий Заповіт. Євангелія від Матвія. Народження Ісуса Христа ; "Мудреці зо сходу поклоняються Ісусові" ; Біблія. Новий Заповіт. Притча про Сіяча ; Біблія. Новий Заповіт. Євангелія від Матвія. Нагорна проповідь
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Зарубіжна література--Плани і програми
Кл.слова (ненормовані):
література -- роди літератури -- літературний процес -- літературні епохи -- священні книги народів світу -- Веди -- модель творення світу -- "Атхарваведи" -- космогонічні міфи Вед -- міфологія стародавніх народів -- "Рігведи" -- Старий Заповіт -- Біблія -- Новий Заповіт -- ключові ідеї та образи Біблії -- морально-філософський зміст -- вчення Ісуса Христа -- притчи -- псалми -- Коран -- іслам -- морально-етичні цінності священних книг -- контрольна робота
Анотація: Запропоновано плани-конспекти перших десяти уроків зарубіжної літератури у 8 класі. Мета поданих занять полягає в наступному: ознайомити учнів із специфікою вивчення курсу "Зарубіжна література", показати особливості літератури як мистецтва слова, розкрити родовий принцип її розвитку; ознайомити з поняттям "літературний процес"; розкрити загальнокультурне значення священних книг народів світу, сприяти формуванню цілісного розуміння культурного і літературного розвитку людства. Заняття мають на меті також охарактеризувати Веди як пам'ятку словесної культури та показати уявлення давніх індійців про світ і самих себе; систематизувати знання учнів про Біблію як основу юдейської та християнської релігій, визначити провідні ідеї Біблії та їх вплив на розвиток світогляду європейських народів і формування загальнолюдських морально-етичних цінностей; ознайомити з головною книгою іслама Кораном і показати її історико-культурне значення. Аналіз текстів священних книг людства має сприяти формуванню прогресивного гуманістичного світогляду, полікультурного мислення восьмикласників, їх комфортного входження в світову літературу й культуру.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Коран - українською у Туреччині [Текст] // Українська літературна газета. - 2017. - 19 трав. (№ 10). - С. 6, 7
Рубрики: Коран--Переклад





    Ціпов’яз, Лариса.
    "Сім кроків до мудрості". Гра за священними книгами: Веди, Біблія, Коран [Текст] / Лариса Ціпов’яз // Зарубіжна література в школах України. - 2020. - № 9. - С. 34-35
Рубрики: Ігри--Інтелектуальні--Зарубіжна література
Анотація: Представлена мультигра за священними книгами: Веди, Біблія, Коран.

Є примірники у відділах:
(07.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)