Пестушко, В.
    Нафтові гіганти [Текст] / В. Пестушко // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 6. - С. 28.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Галузі промисловості--Нафтова промисловість
Кл.слова (ненормовані):
Материкові обмілі -- родовища нафти -- родовища газу -- континентальний шельф
Анотація: В статті розповідається, що на материковій обмілі й континентальному схилі налічується більш як 3400 нафтових і газових родовищ.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Дікарєв, О.
    Стратегії освоєння енергетичних ресурсів шельфу Світового океану [Текст] / О. Дікарєв // Економіка України. - 2010. - № 1. - С. 60-73
Рубрики: Паливно-енергетичні ресурси--Світовий океан
Кл.слова (ненормовані):
континентальний шельф -- екосистеми
Анотація: Розглянуто перспективи освоєння паливно-енергетичних ресурсів шельфу Світового океану, проаналізовано можливості великої морської екосистеми та прибережного регіонального розвитку Чорного та Азовського морів.





    Аверочкіна, Т. В.
    Адміністративно-юрисдикційний аспект класифікації морських просторів [Текст] / Т. В. Аверочкіна // Митна справа. - 2011. - № 3. - С. 122-126. - Библиогр.: с. 126 (13 назв.)
Рубрики: Конвенція з морського права
   Право мирного проходу--Територіальне море

   Світовий океан

   Адміністративна юрисдикція України

Кл.слова (ненормовані):
Суверенітет -- Внутрішні морські води -- Економічні зони -- Континентальний шельф
Анотація: Статтю присвячено дослідженню класіфікації просторів Світового океану за ознакою здійснення в них юрисдикції прибережної держави. Зазначається, що приналежність частини Світового океану до одного з видів морських просторів визначає правове положення, або правовий статус цієї частини моря. Правовий статус будь-якого морського простору впливає на порядок встановлення та змісту правового режиму, що регулює діяльність в такому просторі. Розглянуто у порівнянні основні види морських просторів та визначено, що весь Світовий океан можно умовно розділити на три основні юридичні категорії.