Майданик, Р.
    Принцип пропорційності (співрозмірності) в цивільному праві України: поняття, межі, умови застосування [Текст] / Р. Майданик // Юридична Україна. - 2009. - № 11/12. - С. 47-55
Рубрики: Цивільне право України--Принципи права
Кл.слова (ненормовані):
обмеження прав -- зобов'язання -- усиновлення -- кредитори -- Конституційний Суд України
Анотація: Розглядаються питання пропорційності (співрозмірності) як загального принципу права, досліджуються межі та умови застосування принципу пропорційності як елементи методології цього принципу.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Нелін, Олександр.
    Національна конституційна юстиція: тенденції та закономірності розвитку [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 11-15. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Конституційне судочинство--Аспекти розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА ЮСТИЦІЯ -- НАЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ -- КОНСТИТУЦІЙНА ЮРИСДИКЦІЯ -- КОНСТИТУЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ -- КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ
Анотація: Розглянуто теоретичні та практичні аспекти розвитку конституційної юстиції в Україні. На підставі дослідження резюмується, що інститут конституційної юстиції України – це механізм прав і свобод людини і громадянина, сформований з елементів, властивих моделям конституційної юстиції різних країн, які належать до різних правових сімей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Трунова, Галина.
    Право на допомогу по безробіттю при припиненні трудового договору за угодою сторін [Текст] / Галина Трунова // Юридична Україна. - 2017. - № 4. - С. 73-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Припинення--Правове регулювання--Україна
   Безробіття--Державне соціальне страхування

Кл.слова (ненормовані):
Конституційний Суд України -- працівник -- роботодавець -- трудовий договір
Анотація: У статті розглянуто угоду сторін як самостійну підставу припинення трудового договору та питання віднесення її до категорії «втрата роботи з незалежних причин» згідно з нормами законодавства про соціальне страхування на випадок безробіття, вивчена судова практика у цій сфері. Аналізується Рішення Конституційного Суду України від 28 квітня 2009 р. № 9-рп/2009, яким встановлено, що особи, звільнені за угодою сторін, не можуть бути позбавлені можливості отримання допомоги по безробіттю протягом певного періоду. Визначено, що проблемним аспектом є наявність норм у чинному законодавстві, якими передбачено скорочення тривалості допомоги по безробіттю у випадку припинення трудового договору за угодою сторін. У результаті проведеного дослідження зроблені відповідні висновки та внесена окремо пропозиція по усунення проблем у правозастосуванні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Летнянчин, Любомир.
    Пряма дія норм Конституції України: від принципу - до практичного застосування [Текст] / Любомир Летнянчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 115-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційна юрисдикція --Конституціоналізм
Кл.слова (ненормовані):
Конституційний Суд України -- Конституційна скарга -- Процесуально-процедурний механізм
Анотація: Конституційний Суд України та суди загальної юрисдикції відіграють ключову роль в реалізації принципу прямої дії норм Конституції України. Робота присвячена дослідженню проблем конституціоналізації принципу прямої дії норм Конституції України. Автором проаналізовано юридичні позиції Конституційного Суду України щодо означеної проблеми. Звернено увагу на непослідовність позиції органу конституційної юрисдикції щодо прямої дії конституційних норм. Автор акцентує увагу на тому, що вказаний принцип має обмежену дію і стосується головним чином положень щодо прав і свобод людини і громадянина.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Деркач, Андрій.
    Міжнародно-правові стандарти захисту прав людини та їх відображення в Конституції України [Текст] / Андрій Деркач // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 124-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право людини--Конституційно-правовий захист--Міжнародні стандарти
Кл.слова (ненормовані):
конституційна процедура -- глобальні міжнародні стандарти -- Конституційний Суд України
Анотація: У статті аналізується низка глобальних міжнародних актів, що містять стандарти забезпечення та захисту прав і основоположних свобод людини і громадянина, що знайшли своє відображення в розділі ІІ Конституції України. Проаналізовано роль судової практики Європейського суду з прав людини та Міжнародного суду ООН у становленні та процесі впровадження стандартів захисту прав і свобод людини. Наголошено, що Всесвітня конференція з прав людини у преамбулі до декларації враховує, що заохочення і захист прав людини є питанням першорядного значення для міжнародного співтовариства, і що Конференція надає унікальну можливість для проведення всебічного аналізу міжнародної системи прав людини і механізму захисту прав людини з метою зміцнення і заохочення більш повного дотримання цих прав справедливим і збалансованим чином, визнає і стверджує, що всі права людини є наслідком гідності і цінності, притаманних людській особистості, і що людська особистість є центральним суб’єктом прав людини і основних свобод і, відповідно, повинна бути основним бенефіціаром цих прав і свобод і активно брати участь в їх реалізації, підтверджуючи свою прихильність цілям і принципам, що містяться в Статуті Організації Об’єднаних Націй і у Загальній декларації прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мойсей, Г. Г.
    Проблеми реалізації права на людську гідність в Україні [Текст] / Г. Г. Мойсей // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 160-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Людська гідність--Захист
Кл.слова (ненормовані):
конституційна цінність -- захист прав і свобод людини -- Конституційний Суд України -- Федеральний Конституційний Суд ФРН
Анотація: У статті досліджуються проблеми реалізації права на людську гідність в Україні. Акцентується увага на подвійному вимірі гідності людини в Конституції України, її значенні та особливому місці в системі конституційного права. Проаналізовано правові позиції Конституційного Суду України в частині пізнання та обґрунтування людської гідності, його ключову роль для розвитку системи захисту прав людини, тенденцію на зміну підходів до інтерпретації цього поняття за останні 20 років.Звертається увага на необхідність врахування німецького досвіду Конституційним Судом України у своїй судовій практиці. Проаналізовано низку рішень Федерального Конституційного Суду Німеччини щодо визначення людської гідності. Зроблено висновок про те, що гідність людини є основною метою конституційної держави.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Смичок, Євген.
    Суб’єкти формування судової доктрини в податковому праві [Текст] / Євген Смичок // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 211-215. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Судова доктрина--Суб'єкти формування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Верховний Суд -- Конституційний Суд України -- наукова доктрина
Анотація: Автором розкрито специфіку суб’єктного складу формування судової доктрини в доктрині податкового права. Акцентовано увагу на тому, що до критеріїв належності судової доктрини в доктрині податково права належать, окрім іншого, і суб’єкти її творення.